СТАРТУВАВ ФОРУМ «РІК ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ НА ПРИКАРПАТТІ»

Дата: 06.03.2017 10:41

В п’ятницю, 3 березня, в приміщенні обласної філармонії проходив форум «Рік децентралізації на Прикарпатті» за підсумками роботи об'єднаних територіальних громад у 2016 році. Форум присвячений підведенню підсумків діяльності перших ОТГ області - Печеніжинської, Верхнянської та Старобогородчанської, поширенню досвіду їх становлення, функціонування та розвитку. Серед запрошених були присутні народні депутати України, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, керівники обласної державної адміністрації, обласної ради, депутати місцевих рад, представники районних державних адміністрацій, районних рад, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад, сільські, селищні, міські голови та голови центрів потенційних громад. На початку форуму присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих на Львівщині шахтарів. Як відмітив голова ІФ ОДА Олег Гончарук, в області в результаті бюджетної децентралізації уже отримали фінансовий ресурс, завдяки чому зросли місцеві бюджети. Крім того, громади отримали субвенції на розвиток інфраструктури. "Я переконаний, що процес об'єднання повинен відбуватися виключно на добровільній основі з урахуванням спроможності громади", - зазначив Олег Гончарук. За словами голови обласної ради Олександра Сича, треба реформувати систему влади. "Обласна рада у процесі децентралізації робить усе належне щоб процес об'єднання був результативним", - переконаний очільник ради. Також Сич зазначив, що обласна рада робить усе для того, щоб об'єднання було виключно добровільним, а громади були спроможними якісно функціонувати.