ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 14.03.2018 14:12

76019, м. Івано-Франківськ, вул. Берегова 24, веб-сайт-  https://vetif.gov.ua/, e-mail- ifdergprod@vetif.gov.ua

Випадок африканської  чуми свиней

зафіксовано  на Київщині

Держпродспоживслужба Івано-Франківщини інформує: черговий випадок АЧС встановлено на Київщині.

За даними Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області в особистому підсобному господарстві громадянина с. Микуличі, Бородянського району, Київської області було зареєстровано загибель свині (кабанчик в’єтнамської породи).

Державним науково-дослідним інститутом лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи  (м. Київ) було виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 002136 п.м./18 від 12.03.2018).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісій при райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.

До  уваги краян: оновлено реєстр

референтних цін на препарати інсуліну

Держпродспоживслужба Івано-Франківщини звертає увагу жителів області: на сайті МОЗ України оприлюднено новий Реєстр референтних цін (цін відшкодування) на препарати інсуліну станом на 1 лютого 2018 р.

Реєстр затверджено наказом МОЗ України від 07.03.2018 р. № 453. Попередній Реєстр, затверджений наказом МОЗ України від 04.09.2017 р. № 1025, визнано таким, що втратив чинність.

Новий Реєстр налічує 70 препаратів інсуліну, вартість 30 з яких підлягає повному відшкодуванню. Такі препарати відпускаються пацієнтам безкоштовно. За інші лікарські засоби пацієнту доведеться доплатити в аптечному закладі різницю, зазначену в Реєстрі.

Вартість препаратів інсуліну відшкодовується 11 категоріям хворих на цукровий діабет, перелік яких визначено постановою КМУ від 23 березня 2016 р. № 239 «Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну».

Щоб отримати препарат інсуліну, пацієнту необхідно прийти на прийом до свого лікаря за місцем проживання/обліку. Ендокринолог вносить дані про нього в елект­ронний реєстр пацієнтів, що потребують інсулінотерапії, і видає електронний рецепт, за яким пацієнт отримує в аптеці препарати інсуліну. Строк дії рецепту становить 30 календарних днів з моменту його видачі.

Відпуск препаратів інсуліну здійснюється аптеками, перелік яких визначають структурні підрозділи з питань охорони здоров’я відповідно до укладених договорів. Перелік аптек можна дізнатися в закладах охорони здоров’я за місцем диспансерного обліку пацієнта або в структурних підрозділах з питань охорони здоров’я.

Граничні постачальницько-збутові надбавки на препарати інсуліну не повинні перевищувати 10%, граничні роздрібні надбавки — не вище 10%.

Н.Романова  (0342) 51-13-89

На Рогатинщині та Тисмениччині

проводяться заходи з локалізації сказу

За даними Держпродспоживслужби,  днями в області зафіксовано одразу два випадки сказу домашніх собак.

За результатами Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби встановлено сказ домашньої собаки, що належав громадянину с. Підгороддя, Рогатинського району (звіт про результати дослідження патматеріалу від 08.03.2018 року № 000496 п.м./18).

Крім того, відповідно звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 09.03.2018р. № 000497 п.м./18, Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби виявлено сказ, домашньої собаки, який належав громадянину смт.  Єзупіль, Тисменицького району.

З метою координації дій з ліквідації захворювання проведено засідання Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Рогатинський та Тисменицький районній держадміністрації, рішенням яких затверджено план заходів з ліквідації сказу, визначено с. Підгороддя, Рогатинського району та смт. Єзупіль, Тисменицького району, Івано-Франківської області неблагополучною територією та накладено карантинні обмеження.

В осередку захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ ДОМАШНІХ ТВАРИН

У випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни, повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини для проведення відповідних заходів, з метою попередження зараження та загибелі домашньої тварини.

Н.Романова  (0342) 51-13-89