Великодні гаївки

Гаївки ведуть свій початок ще з дохристиянських часів. У них відтворювався процесс роботи на землі, збирання урожаю.  У християнських гаївках показується радість від приходу весни та Воскресіння  Христового.

В третій день Великодніх свят після служби жителі села Братишів вийшли на церковне подвір’я і водили гаївки. Хористи, молодь та діти підтримали традицію. Усі три дні Великодніх свят біля церкви граються діти, б’ються ременем, співають гаївки. Виконували гаївки різні: для молодших дітей, для старших, для хлопців і дівчат, були й гаївки, у яких парубки та дівчата обирають собі пару. Співали гаївки «Десь тут була поляночка», «Огірочки», «Ой у полі жита много».

Організатори заходу завідувач бібліотеки-філії села Братишів З.Ткачук та завідуюча клубом Л.Креховецька.

Весняні гаївки мають тисячолітню історію, і дуже добре, що ми ці традиції зберігаємо та розвиваємо.