УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ ІНФОРМУЄ

Дата: 14.06.2018 13:58

Про загрозу ураження

посадок картоплі хворобами

picПогодні умови останніми днями (підвищений температурний режим, опади та рясні роси), сприяли активізації збудників хвороб на картоплі.

В індивідуальних селянських господарствах Галицького, Снятинського, Тисменицького, Тлумацького, районів на ранніх сортах картоплі виявлені перші ознаки ураження рослин альтернаріозом, фітофторозом, як листкової так і нетипової стеблової форми.

Для недопущення масового ураження посадок картоплі альтернаріозом, фітофторозом,  які за день-два  можуть знищити надземну частину рослин, з метою недопущення втрат урожаю, рекомендуємо профілактично провести захист посадок картоплі,  застосовуючи такі препарати: купросат, к.с. – 3,5 л/га, чемпіон, з.п. 0,3-0,4 кг/га, інфініто, к.с. – 1,2-1,6 л/га, мелоді дуо, з.п. – 2-2,5 кг/га, курзат з.п. – 2,5 кг/га, танос, в.г. – 0,6 л/га, консенто, к.с.,-1,5-2,0 л/га, акробат МЦ – 2 кг/га, антракол  - 1,5 кг/га, ридоміл Голд МЦ, з.п., в.г.-2,5 кг/га та інші дозволені «Переліком …» препарати. Повторні обробки необхідно провести через 10-12 днів, чергуючи як системні так і контактні препарати.

Захисні обробки сільськогосподарських культур при підвищених температурах, вище 25ºС, найефективніше проводити у ранішні і вечірні години, при суворому дотриманні техніки безпеки.

Погодні умови вимагають особливої уваги і при роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог  ДСП 8.8.1.