ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

ДЕРЖCТАТ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ

СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

вул. Василіянок, 6, м. Івано-Франківськ, 76018, тел. (0342) 75-24-77, факс (0342) 53-03-65

E-mail: ifgus@ifstat.gov.ua        Web: http//www.ifstat.gov.ua Код ЄДРПОУ 02360599

29.08.2017

04-14/98-335

На №

від

?                                                                     ?

Прес-випуск

Освітній рівень населення

Івано-Франківської області

Головне управління статистики інформує. Наприкінці минулого року органами державної статистики в рамках проведення обстеження умов життя домогосподарств здійснено дослідження щодо освітнього рівня населення Івано-Франківщини. За одержаною інформацією, у поточному році серед осіб, вік яких передбачає наявність освіти (6 років і старші), майже кожен четвертий прикарпатець має вищу (повну чи базову) освіту. Кожен шостий житель області повідомив про отримання неповної вищої освіти та здобуття кваліфікації «молодшого спеціаліста». Професійно-технічну освіту отримали 17,3% прикарпатців. Про наявність повної загальної середньої освіти повідомило 16% опитаних, кожен десятий мешканець області має базову загальну освіту.

Слід зазначити, що в цілому в державі серед мешканців міст частка осіб з повною, базовою та неповною вищою освітою значно вища, ніж серед сільських жителів. У сільській місцевості переважає населення із професійно-технічною, повною та базовою загальною середньою освітою. Питома вага осіб з вищою освітою більша серед жінок, ніж серед чоловіків (46,2% проти 38,2%).

Серед областей держави найбільша питома вага осіб із повною вищою освітою у м.Києві (45,3%), повною загальною середньою – у Закарпатській області (28,8%), в той же час, наша область посіла п’яте місце за часткою осіб, які мають базову вищу освіту та сьоме місце – повну вищу освіту.

Система освіти області представлена освітніми закладами різних видів і включає в себе загальноосвітні навчальні заклади, професійно-технічні, а також вищі навчальні заклади. На початок 2016/17 навчального року в області функціонувало 718 денних загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі 171 заклад нового типу: 153 навчально-виховних комплексів, 11 гімназій та 7 ліцеїв. Крім того, діяло 9 вечірніх шкіл, а також організовані класи (групи) з вечірньою та заочною формами навчання при трьох денних загальноосвітніх навчальних закладах.

Професійно-технічну освіту надавали 20 навчальних закладів. Підготовку фахівців з вищою освітою здійснювали 11 коледжів, технікумів, училищ та  5 університетів, інститутів. Крім того, в області діє ряд філій навчальних закладів, головні організації яких знаходяться в інших регіонах держави. Підготовку аспірантів в області здійснюють 4 вищі навчальні заклади та одна наукова установа.

Довідки за телефоном: (0342) 79-20-07; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua