До уваги споживачів: небезпечний козячий сир з Нідерландів потрапив на український ринок
16.11.20 р. № 192
До Головного управління Держпродспоживслужби в Івано- Франківській області надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 09.11.2020 р. № 2020.4474-fup38 стосовно виявлення Listeria monocytogenes (presence/25g) у сирі козячому, що експортувався з Нідерландів (виробник: Bettinehoeve BV, Etten Leur) до країн – членів ЄС та до України (отримувач: ТОВ «Дейрі Смарт Трейдінг», вул. Підвисоцького 6В, м. Київ, 01103).
Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які використовують у виробництві та/ або здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з виробництва та /або обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".
Шановні споживачі! У разі виявлення вказаного харчового продукту, повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел.: (0342) 511389, 511392 або звертайтесь до територіальних управлінь.
Щодо випадків африканської чуми свиней у Чернівецькій області
16.11.20 р. № 193
Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, на території колишнього військово-вертолітного аеродрому між селами Лужани і Шипинці Кіцманського району Чернівецької зареєстровано випадок африканської чуми свиней при досліджені патологічного матеріалу загиблих домашніх свиней.
Всього зареєстровано 1 (один) спалах АЧС, де кількість свиней з підозрою на захворювання становить 17 голів.
Звіт про результати дослідження Івано-Франківської Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 11.11.2020 р. № 002831 п.м./20.
З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісій, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.
В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.
Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней, рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.