A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Фінансові результати діяльності великих та середніх підприємств та стан взаєморозрахунків на 30 вересня 2020 року

27.11.2020

 

       Великими та середніми підприємствами області, які підлягали обстеженню, у січні–вересні 2020 року отримано  негативний  фінансовий  результат  діяльності  до  оподаткування в загальній сумі 4964,4 млн.грн збитку.

Збиткове сальдо фінансового результату до оподаткування сформовано, в основному, за рахунок нерентабельної діяльності підприємств промисловості (3224,4 млн.грн збитку), зокрема підприємств переробної промисловості (2907,7 млн.грн), а саме: з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (4555,7 млн.грн), харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів (412,9 млн.грн) та підприємств з водопостачання; каналізації, поводження з відходами (38,8 млн.грн). Збитково спрацювали підприємства сфери оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (1219,8 млн.грн збитку), транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності (93,1 млн.грн), адміністративного та допоміжного обслуговування (22,3 млн.грн).

Позитивне сальдо фінансового результату до оподаткування отримано будівельними організаціями (11,3 млн.грн прибутку).

Частка  збиткових  підприємств  у січні–вересні 2020 року  склала  42%, ними допущено збиток у сумі 7455,1 млн.грн. Прибутковими підприємствами, частка яких склала 58%, отримано 2490,7 млн.грн прибутку.

Рівень рентабельності операційної діяльності великих та середніх підприємств області у січні-вересні 2020 року склав 4,6%, водночас діяльність обстежуваних підприємств в цілому була нерентабельною – рівень збитковості склав 12,6%.

Станом на 30 вересня 2020 року загальні обсяги дебіторської та кредиторської заборгованості великих та середніх підприємств області, які підлягали обстеженню, склали 34,7 та 13,3 млрд.грн відповідно.

За видами економічної діяльності основна частина заборгованості припадала на підприємства промисловості – 60,6% дебіторської та 56% кредиторської; оптової та роздрібної торгівлі, ремонту  автотранспортних засобів і мотоциклів – 26,5% та 15,9%, транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності – 8,7% та 15,9% відповідно. У структурі дебіторської заборгованості 21,2% займають неоплачені покупцями борги за відправлені товари, проведені роботи та надані послуги, кредиторської – 68,4% складають борги підприємств за отримані від постачальників матеріали та сировинні ресурси.

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020

При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики

в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

 

 

 

 

 

Зовнішня торгівля міст обласного значення

та районів області товарами у січні–вересні 2020 року

      Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області   у  січні–вересні   2020р.   становили  546,7 млн.дол.   США,   імпорту   (з урахуванням поставок до області газу природного) – 455,1 млн.дол. США. Порівняно з січнем–вереснем 2019р. обсяги експорту зменшилися на 18,5%, імпорту – на 23,9%.  Позитивне  сальдо  зовнішньої  торгівлі  товарами  склало 91,6 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,20.

         Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти із 111 країн світу.

Серед міст та районів області найбільша частка експорту товарів належала  суб’єктам  міст  Калуша  (41,7%  загальнообласних  обсягів)  та  Івано-Франківська (34,2%). Вагомими були і обсяги експорту з Тисменицького (7,7%), Рожнятівського (3,9%), Долинського (3,2%) районів, м.Коломиї (1,6%), Рогатинського (1,5%) та Надвірнянського (1%) районів. Питома вага решти міст обласного значення та районів області склала від 0,9% у Городенківському районі та у м.Болехові до 0,2% у м.Яремче та 0,1% у Богородчанському районі; у Тлумацькому районі та у м.Бурштині – 0,03% та 0,01% відповідно.

При загальнообласному скороченні обсягів експорту товарів у порівнянні з січнем–вереснем 2019р. на 18,5%, суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності Коломийського  району  у  1,6 раза  збільшили  обсяги  відвантажень  за  межі  країни (насамперед продуктів рослинного походження), Косівського – на 19% (в основному, деревини і виробів з деревини), Калуського – на 9,5% (текстильних матеріалів та текстильних виробів) Снятинського – на 5,3% (деревини і виробів з деревини), Рожнятівського (продукції хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловостi) та Городенківського (продуктів рослинного походження) – на 0,4% кожен.

У решті містах обласного значення і районів відбулося зменшення відвантажень товарів за межі країни. Зокрема, у 4,8 раза зменшився експорт товарів суб’єктами Тлумацького району (насамперед продуктів рослинного походження, деревини і виробів з деревини), у 2,3 раза – Рогатинського (продуктів рослинного походження). Майже на чверть зменшили обсяги експорту суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності міст Болехова та Яремче, Богородчанського району; у межах 18,5%–15,1% – м.Бурштина, Долинського та Надвірнянського районів, від 7,7% до 2,1% – м.Коломиї, Верховинського та Тисменицького районів, м.Івано-Франківська, Галицького району.

Найбільші обсяги надходжень з-за меж країни отримали суб’єкти господарювання міст Калуша (41,8% загальнообласних обсягів) та Івано-Франківська (37,6%), Тисменицького району (6,8%). Частка загальнообласних обсягів імпорту суб’єктів Долинського району склала 1,9%, м.Коломиї – 1,8%, Рожнятівського району – 1,4%, Калуського, Рогатинського та Снятинського – по 1,3%, Надвірнянського районів та м.Яремче – відповідно 1,1% та 1%. Питома вага надходжень до решти міст обласного значення та районів становила менше, ніж 0,7%.

У порівнянні з січнем–вереснем 2019р. зросли у 2,2 раза обсяги імпорту товарів, які отримали з-за меж країни суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності м.Яремче (за рахунок, в основному, росту надходжень засобів наземного транспорту, крім залізничного та машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання), на 15,3% – Снятинського (текстильних матеріалів та текстильних виробів), на 15,1% – Долинського (насамперед, машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання та полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них) та на 9,2% – Косівського (полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них) районів. У решті міст та районів області відбулося скорочення імпортних надходжень, зокрема, у 5,9 раза до Галицького району  (машин,  обладнання  та  механізмів,  електротехнічного  обладнання), у 2,4 раза до м.Болехова (шкур необроблених, шкур вичищених), у 1,9–1,5 раза до   Верховинського,   Богородчанського,   Надвірнянського  та   Тлумацького   (в основному, засобів наземного транспорту, крім залізничного), Рожнятівського (маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів) районів та м.Калуша (мiнеральних продуктів), в межах 29,5%–17,3%  до  міст Бурштина та Коломиї, Коломийського та Калуського районів, від 7,4% до 1,1% – міст Івано-Франківська та Болехова, Рогатинського та Городенківського районів.

 

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь