Івано-Франківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей отримав від Держпродспоживслужби корисні подарунки

30.09.20  р.  № 154

З метою виявлення на ринку небезпечних непродовольчих товарів, Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області проводить заходи державного ринкового нагляду та здійснює відбір зразків нехарчової продукції для проведення експертизи.

У разі, якщо використані зразки продукції після проведення їх уцінки не були продані на прилюдних торгах (аукціонах), орган державного ринкового нагляду вносить на розгляд комісії з вирішення питань щодо реалізації та знищення використаних під час проведення експертизи зразків нехарчової продукції  пропозицію щодо безоплатної передачі використаних зразків закладам охорони здоров’я, освіти, соціального забезпечення та соціального захисту.

Так, минулого тижня після попередніх перемовин з представниками Служби у справах дітей Івано-Франківської ОДА, згадана комісія в ході засідання вирішила передати на безоплатній основні окремі товари (зразки продукції,  що не були продані під час останнього аукціону) до Івано-Франківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Зокрема, вихованці закладу отримали праску і телевізор.

Це перша спроба Держпродспоживслужби Івано-Франківщини вчинити з використаними і непроданими зразками продукції саме в такий спосіб, однак подібна практика (за наявності відповідних законодавчих підстав) буде застосовуватись і надалі.

Спеціалісти Держпродспоживслужби Прикарпаття проводять

осінні ґрунтові розкопки та обстеження сільгоспугідь

30.09.20  р.  № 155

Комплекс заходів на виявлення зараження сільськогосподарських угідь шкідниками та хворобами розпочато з 15 вересня. Проводяться вони (відповідно до Закону України «Про захист рослин») у базових та інших господарствах області з метою розробки прогнозу фітосанітарного стану агроценозів, визначення обсягів захисту посівів від шкідливих організмів та потреби у засобах захисту рослин на наступний рік.

Ґрунтові розкопки проводяться щорічно з метою визначення видового складу, щільності та інших показників популяцій шкідників, що зимують в ґрунті. Личинки  деяких шкідливих фітофагів (коваликів, хрущів та інших пластинчатовусих) розвиваються в ґрунті 2 і більше років. Гусениці озимої та інших підгризаючих совок, личинки хлібної жужелиці можуть наносити значні пошкодження за менш тривалі періоди.

Тож фітосанітарні інспектори мають змогу встановити чисельність ґрунтових шкідників, а також обстежити посіви сільськогосподарських культур та інших угідь для виявлення заселеності мишоподібними гризунами, зимуючого запасу шкідників польових культур та багаторічних насаджень.

У разі виявлення підвищеної (вище за рівень економічного порогу шкодочинності – ЕПШ) чисельності шкідливих організмів, керівникам господарств надаються відповідні рекомендації щодо захисту рослин.

Якісне проведення осінніх ґрунтових і візуальних обстежень сільськогосподарських угідь дає змогу спрогнозувати фітосанітарний стан агроценозів у наступному році та ефективно спланувати майбутні заходи захисту рослин задля мінімізації негативної дії шкідливих організмів на врожаї.

Осінні розкопки та обстеження триватимуть в області до 15 жовтня.