На Прикарпатті в двох населених пунктах накладено та в двох скасовано карантинний режим щодо західного кукурудзяного жука

04.09.20  р.  № 138

При здійсненні фітосанітарного моніторингу посівів кукурудзи в Івано-Франківській області за допомогою феромонних пасток, спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області виявлено карантинного шкідника – західного кукурудзяного жука.

Карантинного шкідника виявлено на території:

-  орендованих земель філією ПРАТ «Зернопродукт МХП» «Перспектив» в с.Ісаків Тлумацького району на ділянці площею 27,27 га та запроваджено карантинний режим (згідно розпорядження Тлумацької районної державної адміністрації від 26.08.2020 р. № 252);

- орендованих земель ТОВ ВТФ «Угринів» в с.Угринів Тисменицького району на двох ділянках загальною площею 40 га та запроваджено карантинний режим (згідно розпорядження Тисменицької районної державної адміністрації від 02.09.2020 р. № 250).

Визначено заходи щодо боротьби та недопущення розповсюдження карантинного організму, які включають в себе дотримання сівозміни (висівати кукурудзу на одному і тому ж полі можна лише раз на 3 роки); обробку рослин пестицидами, заборону вивезення заражених карантинним організмом рослин та рослинних залишків з карантинної зони.

Крім того, розпорядженням Тисменицької районної державної адміністрації від 25 серпня 2020 року № 231, на основі подання фітосанітарного інспектора, за результатами фітосанітарного моніторингу посівів кукурудзи, скасовано карантинний режим на західного кукурудзяного жука в таких селах Тисменицького району:

-  в с.Добровляни на площі 150 га;

-  в с.Узин на площі 200 га.

Довідково. Західний кукурудзяний жук - регульований шкідливий організм обмежено поширений в Україні. Недостача врожаю на заражених шкідником полях може сягати 60 відсотків. Небезпечними є як дорослі особини (жуки), так і личинки. Рослини пошкоджені личинками жовтіють, відстають у розвитку, в’януть, а нерідко – гинуть. Жуки живляться пилком, маточковими стовпчиками, незрілими зернами, листям кукурудзи.