Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

На Верховинщині локалізують випадок сказу

15.06.20  р.  № 85

Івано-Франківською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби встановлено сказ собаки (1 гол.), яка належала громадянину смт. Верховина Івано-Франківської області.

Захворювання виявлено за результатами лабораторного дослідження методом люмінесцентної мікроскопії (звіт про результати дослідження патологічного матеріалу від 10.06.2020 р. № 001157 п.м./20.)

З метою координації дій з ліквідації захворювання проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісій при Верховинській районній держадміністрації, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації сказу, визначено присілок Багни Верховинської селищної ради неблагополучною територією та накладено карантинні обмеження.

В осередку захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції.

Інформація для власників домашніх тварин:

Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно (щороку) проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, інформувати службу ветеринарної медицини, або доправити тварину для огляду у ветеринарну установу.

У випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини для проведення відповідних заходів, з метою попередження зараження та загибелі домашньої тварини.

15.06.20  р.  № 86

За результатами позапланової перевірки Держпродспоживслужби

споживачеві повернули 12750 грн. за ненадані послуги

До Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звернувся споживач із заявою про те, що ним було укладено договір купівлі-продажу щодо виготовлення та придбання вхідних дверей.  Даний договір вступив в силу після підписання споживачем і ФОП та повинен був бути виконаний протягом 30-ти календарних днів.

Однак, суб’єкт господарської діяльності даний договір не виконав. Тому споживач звернувся до Головного управління для вирішення питання щодо повернення коштів за невиконання умов договору.

Державними інспекторами управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області було проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) та надано припис щодо розірвання договору та повернення коштів в сумі 12750,0 грн.

Даний припис суб’єктом господарювання було виконано та повернуто споживачу кошти за ненадані послуги.