Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Перша допомога при опіку борщівником:

Дата: 11.06.2024 13:29
Кількість переглядів: 18

Фото без опису- захистити ділянки дотику шкіри з рослиною від сонячних променів мінімум на дві доби;

- промити уражені місця великою кількістю води з густою мильною піною;

обробити спиртом або слабким розчином марганцівки (знежирює шкіру, чим послаблює ураження);

- обробити шкіру «Пантенолом» або іншим засобом від опіків;

- невеликі пухирі краще не чіпати. Якщо вони продовжать збільшуватись – потрібно звернутись до лікаря, щоб він розітнув їх у стерильних умовах.

У жодному випадку не розтирайте уражене місце. Так ви можете рознести подразнюючу речовину буквально по всьому тілу. Особливо важливо не доторкатися до обличчя та очей.

У пральній машині, при помірній температурі необхідно випрати одяг, в якому гуляли по чагарниках борщівнику. Це убереже від поширення висипу по всьому тілу. Також необхідно ополоснути водою взуття.

Запам’ятайте

Збираючись на прогулянку в ліс або поле, де можуть рости отруйні рослини, надягайте штани й сорочку з довгими рукавами. Не робіть фотосесій на фоні борщівника. Знайдіть в інтернеті і роздивіться, як виглядають борщівник чи інші ядовиті рослини. До всіх цих рослин можлива підвищена чутливість. Щоб запобігти лиху, будьте обачними. Пильнуйте своїх дітей на прогулянках і бережіть себе.

Лікар із загальної гігієни

Івано-Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ »

Олександр КОРДИС