A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Прес-випуски за березень 2021 р.

 

 


 

Забезпеченість домогосподарств

Прикарпаття товарами тривалого

користування

 

Головне управління статистики інформує. Наприкінці 2020 року органами державної статистики проведено вибіркове опитування домогосподарств щодо забезпеченості товарами тривалого користування, наявність яких створює комфортні умови для життя та визначає рівень матеріального добробуту сімей.

Узагальнені результати опитування свідчать, що кожна родина Івано-Франківщини має в користуванні холодильник, 99% домогосподарств забезпечені кольоровими телевізорами, 96,7% – пральними машинами, 90,2% – електропилососами, 70% – мікрохвильовими печами, мультиварками, 53,5% – морозильними камерами, 47,1% – супутниковими антенами. Ноутбуки, нетбуки мають у користуванні 46,1% сімей нашого краю, персональні комп’ютери – 30,6%, планшети – 21,6%. Автомобілями, мікроавтобусами забезпечені 31,7% сімей області, велосипедами – 58%.

Упродовж останніх років відбулися певні позитивні зміни у рівні добробуту населення, адже у сучасних умовах значно збільшився асортимент побутової техніки та зросла можливість її вибору. Так, у 2020 році 95,7% домогосподарств області повідомили, що забезпечені базовим набором товарів тривалого користування (телевізором, холодильником та пральною машиною водночас) проти 86,9% у 2018 році. За останні два роки спостерігається збільшення частки сімей, які мають такі товари тривалого користування, як пральні машини, електропилососи, кухонні комбайни та морозильні камери (на 8,8–3,9 в.п.). Також зріс відсоток домогосподарств, які мають у користуванні ноутбуки, нетбуки та планшети (на 15,8 та на 0,9 в.п. відповідно), автомобілі, мікроавтобуси та велосипеди (на 12,1 та на 5,1 в.п. відповідно).

Рівень забезпеченості прикарпатських сімей вищий, ніж в середньому в Україні, такими сучасними побутовими товарами, як морозильні камери, супутникові антени, кухонні комбайни, ноутбуки, нетбуки, електропилососи, мікрохвильові печі, мультиварки, пральні машини, кольорові телевізори, швейні машини, холодильники та посудомийні машини. Крім того в області більша, ніж в середньому в державі, частка сімей, які мають в наявності автомобілі, мікроавтобуси та велосипеди.

Значна частина товарів, що використовується прикарпатцями у побуті, – придбана новими та упродовж останніх 10 років. Винятком є автомобілі, мікроавтобуси, 75,8%  яких були куплені уживаними, 41% – понад 10 років тому.

 

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021

При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.


 

Про промислове виробництво

в Івано-Франківській області у січні–лютому 2021 року

 

Головне управління статистики інформує. У січні–лютому 2021р. індекс промислової продукції в області склав 102,7% (в Україні – 95,8%), що відповідає 3 місцю серед регіонів держави.

На підприємствах добувної промисловості та розроблення кар’єрів порівняно з січнем–лютим 2020р. індекс промислової продукції становив 94,8%, переробної – 109,9%, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 101,4%.

У січні–лютому 2021р. порівняно із січнем–лютим 2020р. приріст промислової продукції спостерігався у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції і становив 28%, машинобудуванні – 18,2%, металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання – 14,1%, у виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності – 1,4%, виробництві, передачі та розподіленні електроенергії – 1,3%. Поряд із цим відбулося скорочення обсягів випуску продукції у текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (на 3,6%), виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (на 23,4%), харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів (на 31,7%).

У лютому 2021р. порівняно з попереднім місяцем індекс промислової продукції склав 95,9%, тоді як у січні порівняно з груднем 2020р. – 88,6%. Зростання обсягів промислового виробництва у лютому 2021р. відносно січня 2021р. відбулося у більшості промислових галузей (на 12,3% – у 1,9 раза), крім підприємств добувної промисловості та розроблення кар’єрів, з виробництва коксу та продуктів нафтоперероблення, хімічних речовин і хімічної продукції, основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря.

Порівняно з відповідним місяцем попереднього року індекс промислової продукції у лютому 2021р. склав 99,7% (у січні 2021р. – 105,7%).

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 


Стан ринку послуг області у ІV кварталі 2020 року

 

Головне управління статистики інформує. На ринку послуг області упродовж IV кварталу 2020 року працювало 1,2 тис. підприємств (юридичних осіб) та їх відокремлених підрозділів, основним видом економічної діяльності яких є надання послуг. Обсяг реалізованих ними послуг за цей період склав 4,8 млрд.грн.

У структурі загального обсягу реалізованих послуг значну частку склали обсяги послуг складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту (67% загальнообласного обсягу), вантажного автомобільного транспорту, надання послуг з перевезення речей (8,9%). Вагомими були також обсяги послуг з надання в оренду й експлуатацію  власного чи орендованого нерухомого майна (3,5%), у сфері освіти (2,8%), діяльності у сфері архітектури та інжинірингу, технічних випробувань та досліджень (2,2%), у сфері охорони здоров’я (2%).

Серед міст обласного значення та районів області найбільша частка реалізованих послуг припадала на підприємства міст Івано-Франківська (84,6% загальнообласного обсягу), Яремче (4,6%), Калуша (2,2%), Коломиї (1,1%), Долинського (2,6%) та Тисменицького (1,9%) районів.

Населенню області надано послуг на 580,9 млн.грн, що склало 12,2% від загального обсягу реалізованих послуг. Найбільшим попитом серед населення користувалися послуги у сфері освіти (21,6% загальнообласного обсягу наданих населенню послуг), з діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (21,9%), з охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (13,8%), у сфері інформації та телекомунікацій (10,5%), тимчасового розміщування й організації харчування (13,2%), транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (10,7%).

Вагомою була частка послуг, реалізованих населенню, у Косівському (70,5% загального обсягу наданих в районі послуг), Городенківському (70%), Верховинському (54,9%) Галицькому (49,7%), Снятинському (47,6%) районах та у містах Яремче (63,5%),  Бурштині (57,4%) та Коломиї (55,6%).

 

Примітка. Інформація по містах обласного значення та районах наведена відповідно до адміністративно-територіального устрою, який діяв до набрання чинності постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року №807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів». Оприлюднення статистичної інформації за результатами державних статистичних спостережень у розрізі районів за новим адміністративно-територіальним устроєм розпочнеться орієнтовно у другому кварталі поточного року.

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.


Цінова  ситуація  на  споживчому  ринку  у  лютому 2021 року

 

Головне  управління  статистики  в  Івано-Франківській  області повідомляє.  За даними  Державної  служби  статистики,  інфляція  на  споживчому  ринку  в  лютому 2021р.  порівняно  із  січнем 2021р.  як  в  області,  так  і  в  Україні  (без  урахування  тимчасово  окупованої  території  Автономної  Республіки  Крим,  м.Севастополя  та  частини  тимчасово  окупованих  територій  у  Донецькій  та  Луганській  областях) становила  1,0%, з  початку  року  –  2,2%  та  2,3%  відповідно.

У  лютому 2021р.  приріст  споживчих  цін  на  1,5–0,2%  зафіксовано  майже  в  усіх  регіонах  України,  за  винятком  Закарпаття,  де  індекс споживчих  цін  склав  100,0%.

На  споживчому  ринку  області  в  лютому 2021р.  у  порівнянні  з   січнем 2021р. ціни  на  продукти  харчування  та  безалкогольні  напої  зросли  на  1,7%.  Найбільше  (на  7,8–4,9%)  подорожчали  цукор,  м’ясо  птиці,  овочі.  На  4,0–1,4%  зросли  ціни  на  маргарин,  соняшникову  олію,  яловичину,  рибу  та  продукти  з  риби,  продукти  переробки  зернових,  хліб,  яйця,  рис,  фрукти.  Водночас  на  1,8–1,6%  подешевшали  кисломолочна  продукція, сметана,  масло.

Ціни  на  алкогольні  напої  та  тютюнові  вироби  підвищилися  на  1,1%,  що  пов’язано  з  подорожчанням  тютюнових  виробів  на  3,7%.

Зниження  цін  (тарифів)  на  житло,  воду,  електроенергію,  газ  та  інші  види  палива  на  0,6%  відбулося  в  основному  через  здешевлення  природного  газу  на  1,5%.

Ціни  на  транспорт  зросли  на  1,8%  в  першу  чергу  за  рахунок  подорожчання  палива  та  мастил  на  5,9%,  проїзду  в  залізничному  пасажирському  транспорті  –  на  4,7%.

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021 

При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.


 

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ  СТАНОВИЩЕ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

ЗА СІЧЕНЬ  2021  РОКУ

 

(за  даними  Головного  управління  статистики  в  Івано-Франківській  області)

 

Короткий  огляд

 

Населення

 

Чисельність наявного населення в області, за оцінкою, за попередніми даними, на 1 січня 2021р. становила 1361,1 тис. осіб, з них  605,4 тис. проживали у міській місцевості, 755,7 тис. – у сільській. Упродовж  2020р.  кількість  жителів  зменшилась  на 6988 осіб. Зменшення чисельності населення відбулось за рахунок природного скорочення на 7384 особи, водночас зафіксовано міграційний приріст населення на 396 осіб.

Кількість живонароджених у 2020р. становила 11793 особи, померлих – 19177 осіб проти 12128 та 17551 особи відповідно у 2019р.

 

Доходи населення

 

Середньооблікова кількість штатних працівників підприємств, установ, організацій (юридичних осіб та відокремлених підрозділів юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) у січні 2021р. становила  182,8 тис. осіб.

У січні 2021р. розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників становив 10558 грн, що на 16,8% більше, ніж у січні 2020р.

Найвищий рівень заробітної плати в області у січні 2021р.  спостерігався у виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, в добувній промисловості і розробленні кар’єрів, сфері транспорту, виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, фінансовій та страховій діяльності, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 31,2% –  у 1,9 раза. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри виробів зі шкіри та інших матеріалів, металургійному виробництві; виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання, у будівництві (не перевищували 52,9% середнього показника по області).

Індекс реальної заробітної плати по області у січні 2021р. порівняно з груднем 2020р. становив 86,3%, відносно січня 2020р. – 109,4%.

Заборгованість з виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій (юридичних осіб з урахуванням цензу за кількістю найманих працівників) на 1 лютого 2021р. склала 35,8 млн.грн або 1,8% фонду оплати праці, нарахованого за січень 2021р. Порівняно з 1 січня 2021р. сума заборгованості збільшилась на 34,1%.

Станом на 1 лютого 2021р. заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів склала 2,4 млн.грн.

Основна частка суми боргу із виплати заробітної плати припадала на промисловість (53,3%) та сферу транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (29,5%).

                                                                           

Роздрібна  торгівля

 

Оборот роздрібної торгівлі, який включає дані щодо роздрібного товарообороту підприємств (юридичних осіб) та фізичних  осіб-підприємців,  основним  видом  економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, у січні 2021р. склав 2332,5 млн.грн, що у порівнянних цінах на 2,2% більше від обсягу січня  2020р.

 

Капітальні  інвестиції

 

 За січень–грудень 2020р. підприємствами та організаціями області за рахунок усіх джерел фінансування  освоєно 5408,8 млн.грн капітальних інвестицій. Основну частку капітальних інвестицій (97,1% загального  обсягу) освоєно в  матеріальні  активи. Обсяг  капітальних  інвестицій  порівняно  з  січнем–груднем 2019р.  зменшився на 45,3%.

 

Сільське  господарство

 

Індекс  сільськогосподарської  продукції  у січні 2021р. порівняно січнем 2020р. становив 96,8%, у т.ч.  у  підприємствах  –  95,1%,   у  господарствах  населення  –  98%.

Під урожай 2021р. озимі на зерно та зелений корм (включаючи ріпак) посіяно  на  площі 71,6 тис.га, що на 23,9% менше, ніж під урожай 2020р.

У  січні  2021р.  реалізовано  на  забій  11,8  тис.т  худоби  та  птиці (у живій масі), що на 3,3% менше порівняно з січнем 2020р., вироблено 17,2 тис.т молока (на 2,8% менше) та одержано 20,5 млн.шт яєць (на 30,3% менше).

За розрахунками, на 1 лютого 2021р. загальна кількість великої  рогатої худоби склала 125,3 тис. голів (на 4,4%  менше, ніж на 1 лютого 2020р.),  у т.ч. корів  –  77,7 тис. (на 3,5% менше); овець та кіз – 26,5 тис. (на 2,6% менше); птиці всіх видів – 4144,1 тис. голів (на 13,1%  менше);  свиней  – 309,2 тис. голів (на 0,7% більше).

Обсяг власно виробленої сільськогосподарської продукції, реалізованої підпри­ємствами, у січні 2021р. порівняно з січнем 2020р. зменшився на 9,9%, у т.ч продукції рослинництва – на 14,5%, продукції тваринництва – на 4,6%.

На 1 лютого 2021р. у підприємствах, які безпосередньо вирощують, та підпри­ємствах, що займаються зберіганням і переробленням культур зернових та зернобобових, було в наявності 120,4 тис.т зерна,  що на 12,3% більше, ніж на 1 лютого 2020р.

 

Промисловість

 

Індекс промислової продукції у січні 2021р. порівняно з груднем 2020р. становив 88,6%, з січнем 2020р. – 105,7%.

У добувній промисловості та розробленні кар’єрів порівняно із січнем 2020р. індекс промислової продукції становив 94,6%, переробній – 114,8%, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 106,7%.

Збільшення випуску продукції проти січня 2020р. одержано у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції на 32%, виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності – на 19,6%, машинобудуванні – на 14,8%, виробництві, передачі та розподіленні електроенергії – на 6,8%. Водночас спостерігалося зменшення випуску продукції у виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції на 7,8%, металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання – на 16%, текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – на 17,4%, харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів – на 34,9%.

Підприємствами області у січні 2021р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 5,9 млрд.грн.

 

Будівництво

 

У  січні 2021р.  підприємствами  області  вироблено будівельної продукції на суму 91,6 млн.грн.  Індекс  будівельної  продукції  у  січні 2021р.  порівняно  з  січнем 2020р. становив  71,2%.

Зведення  будівель у січні 2021р. порівняно з відповідним періодом попереднього  року  зменшилося  на  24,1%,  у  тому  числі   житлових  –  на 21,7%, нежитлових  – на 27,5%. Індекс будівництва інженерних  споруд  склав  63,1%.

У 2020р. прийнято в  експлуатацію 393,3 тис.мзагальної площі  житлових будівель  нового  будівництва, що на 47,8%   менше  порівняно з  2019р.    

 

Транспорт

 

У січні 2021р. підприємствами залізничного та автомобільного транспорту (включаючи автоперевезення транспортом фізичних осіб-підприємців) перевезено 1017,7 тис.т вантажів, що  на  28,4%  більше,  ніж  у 2020р.

Послугами пасажирського транспорту скористалось 4,4 млн. пасажирів, що на 26,4%  менше,  ніж  у  січні  2020р.

Підприємствами автомобільного та тролейбусного транспорту виконано пасажирообіг в обсязі 58,2 млн.пас.км, що на 27,1% менше, ніж  у  січні  2020р.

 

Зовнішня торгівля товарами

 

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у 2020р. становили 757,8 млн.дол. США, імпорту (з урахуванням поставок до області газу природного) – 641,4 млн.дол. США. Порівняно з  2019р.  обсяги  експорту  зменшилися  на  16,9%,  імпорту – на  22,9%.  Позитивне  сальдо  зовнішньої  торгівлі  товарами  склало  116,4 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,18.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу (ЄС) становив 449,3 млн.дол. США або 59,3% від загальнообласного обсягу експорту та зменшився у порівнянні з 2019р. на 16,5%.

Обсяги  експорту  послуг  підприємствами  і  організаціями  області  у 2020р. порівняно  з попереднім роком зменшилися на 16,9%, імпорту – на  5,3%   і  становили  відповідно  59,4  та  26  млн.дол. США.  Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами склало 33,4 млн.дол. США.

Питома вага країн ЄС у загальнообласних обсягах експорту послуг становила 73,2%, імпорту – 93,1%.

 

Споживчі  ціни

 

За  даними  Державної  служби  статистики  України, індекс споживчих цін у січні 2021р.  порівняно з груднем 2020р.  в  області  становив  101,2%,  в  Україні  (без  урахування  тимчасово  окупованої   території   Автономної   Республіки   Крим,  м. Севастополя  та частини  тимчасово  окупованих  територій  у  Донецькій  та  Луганській  областях)  –  101,3%.

 

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 


 

Реалізація продукції сільського господарства

підприємствами у 2020 році

 

Головне управління статистики інформує. У 2020р. обсяг власно виробленої сільськогосподарської продукції, реалізованої підприємствами, порівняно із 2019р. зменшився на 2,8%, у т.ч. продукції тваринництва – на 13,5%, продукції  рослинництва – збільшився на 3,2%.

Порівняно з попереднім роком зросли обсяги реалізації підприємствами насіння культур олійних, зокрема бобів сої – на 19% і склали 70,1 тис.т, соняшнику – на 43% (103,5 тис.т). Менше, ніж роком раніше реалізовано культур зернових та зернобобових на 2% (520,6 тис.т), тварин сільськогосподарських – на 12,9% (50,1 тис.т),  культур овочевих – на 15,3% (1,7 тис.т), насіння ріпаку і кользи – на  17% (92,6 тис.т), молока – на 20,7% (19,1 тис.т).

У 2020р. порівняно з попереднім роком відбулось зростання середніх цін реалізації підприємствами більшості видів власно виробленої сільськогосподарської продукції, зокрема на молоко – на 5,1% і склали 8391,7 грн за т, тварини сільськогосподарські живі – на 6% (37726,6 грн), культури овочеві – на 6,1% (9926,1 грн), насіння ріпаку і кользи – на 10,9% (10630,3 грн), культури зернові і зернобобові – на 25,9% (4552,5 грн), насіння соняшнику – на 40,5% (10173 грн), боби сої – в 1,5 раза (11835,2 грн), культури плодові та ягідні – в 2,1 раза (12154,8 грн).

 

©Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 


Реалізація продукції сільського господарства

підприємствами у 2020 році

 

Головне управління статистики інформує. У 2020р. обсяг власно виробленої сільськогосподарської продукції, реалізованої підприємствами, порівняно із 2019р. зменшився на 2,8%, у т.ч. продукції тваринництва – на 13,5%, продукції  рослинництва – збільшився на 3,2%.

Порівняно з попереднім роком зросли обсяги реалізації підприємствами насіння культур олійних, зокрема бобів сої – на 19% і склали 70,1 тис.т, соняшнику – на 43% (103,5 тис.т). Менше, ніж роком раніше реалізовано культур зернових та зернобобових на 2% (520,6 тис.т), тварин сільськогосподарських – на 12,9% (50,1 тис.т),  культур овочевих – на 15,3% (1,7 тис.т), насіння ріпаку і кользи – на  17% (92,6 тис.т), молока – на 20,7% (19,1 тис.т).

У 2020р. порівняно з попереднім роком відбулось зростання середніх цін реалізації підприємствами більшості видів власно виробленої сільськогосподарської продукції, зокрема на молоко – на 5,1% і склали 8391,7 грн за т, тварини сільськогосподарські живі – на 6% (37726,6 грн), культури овочеві – на 6,1% (9926,1 грн), насіння ріпаку і кользи – на 10,9% (10630,3 грн), культури зернові і зернобобові – на 25,9% (4552,5 грн), насіння соняшнику – на 40,5% (10173 грн), боби сої – в 1,5 раза (11835,2 грн), культури плодові та ягідні – в 2,1 раза (12154,8 грн).

 

©Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 


Реалізація продукції сільського господарства

підприємствами у 2020 році

 

Головне управління статистики інформує. У 2020р. обсяг власно виробленої сільськогосподарської продукції, реалізованої підприємствами, порівняно із 2019р. зменшився на 2,8%, у т.ч. продукції тваринництва – на 13,5%, продукції  рослинництва – збільшився на 3,2%.

Порівняно з попереднім роком зросли обсяги реалізації підприємствами насіння культур олійних, зокрема бобів сої – на 19% і склали 70,1 тис.т, соняшнику – на 43% (103,5 тис.т). Менше, ніж роком раніше реалізовано культур зернових та зернобобових на 2% (520,6 тис.т), тварин сільськогосподарських – на 12,9% (50,1 тис.т),  культур овочевих – на 15,3% (1,7 тис.т), насіння ріпаку і кользи – на  17% (92,6 тис.т), молока – на 20,7% (19,1 тис.т).

У 2020р. порівняно з попереднім роком відбулось зростання середніх цін реалізації підприємствами більшості видів власно виробленої сільськогосподарської продукції, зокрема на молоко – на 5,1% і склали 8391,7 грн за т, тварини сільськогосподарські живі – на 6% (37726,6 грн), культури овочеві – на 6,1% (9926,1 грн), насіння ріпаку і кользи – на 10,9% (10630,3 грн), культури зернові і зернобобові – на 25,9% (4552,5 грн), насіння соняшнику – на 40,5% (10173 грн), боби сої – в 1,5 раза (11835,2 грн), культури плодові та ягідні – в 2,1 раза (12154,8 грн).

 

©Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 


Жінки Прикарпаття

 

Головне управління статистики інформує. В Івано-Франківській області проживає 719,6 тис. жінок, або 52,7% від загальної кількості постійного населення. Понад 44% з них – мешканці міської місцевості. На 1000 жінок в області припадає 897 чоловіків.

Дівчаток зазвичай народжується менше: на 100 новонароджених дівчаток припадає 107 хлопчиків. Серед молоді віком 15–34 роки на 100 жінок  припадає  104  чоловіки,  серед   осіб  старше  35  років  відповідно – 91 чоловік і лише 52 чоловіки припадає на 100 жінок у віці 65 років і старшому.

На початок 2020 року середній вік жінок в області становив 42 роки, чоловіків – 37 років. Середня очікувана тривалість життя при народженні у жінок складає 79 років, що на 10 років більше, ніж чоловіків (69 років).

Зростає середній вік жінок, які одружуються. Якщо у 2000 році найбільша кількість шлюбів реєструвалася жінками у віці до 24 років, то у 2019 році вік жінок під час реєстрації шлюбу склав до 29 років. Із загальної кількості жінок, які зареєстрували шлюб, 78,1% – одружувалися вперше.

За даними обстеження умов життя домогосподарств, 87,9% жінок області у віці 15 років і старшому народжували дітей, серед них дві дитини народили 53,3% жінок, одну дитину – 29,1%, троє дітей і більше – 17,6%. Середній вік матері при народженні дитини складав 27 років. Сумарний коефіцієнт народжуваності, який показує скільки в середньому дітей народила б жінка при існуючому рівні народжуваності, становив 1,276, тобто більшість шлюбних пар в області обмежуються однією дитиною.

Рівень зайнятості осіб жіночої статі у віці 15–70 років у 2019 році становив 47,2% (чоловіків – 66,7%), рівень безробіття – 9,5% (чоловіків – 5,4%).

За статевою ознакою в середньообліковій кількості штатних працівників у 2020 році жінки складали 57,9%. Жіноча праця була більш поширена у поштовій та кур’єрській діяльності, де частка жінок у загальній кількості штатних працівників становила 89%, у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги – 80,8%, в освіті – 78,4%, у сфері функціонування бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури – 77,1%, фінансів та страхування – 73,3%, мистецтва, спорту, розваг та відпочинку – 70,8%, державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування – 67%; серед промислових видів діяльності найбільше використовувалася жіноча праця у текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 77,1%.

Середньомісячна заробітна плата жінок у 2020 році становила 9062 грн, що на 16,4% більше, ніж роком раніше.

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.


 

Інвестиційне забезпечення економіки області

 у січні–грудні 2020 року

 

Головне управління статистики інформує. У січні–грудні 2020р. підприємствами та організаціями області за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 5408,8 млн.грн капітальних інвестицій, що на 45,3% менше від обсягу відповідного періоду 2019р. Серед регіонів України за обсягом освоєння  капітальних інвестицій та індексом Івано-Франківщина  посіла 20 місце.

У розрахунку на одну особу населення обсяг капітальних інвестицій склав 3953,9 грн., що відповідає 21 місцю серед регіонів держави.

Основним джерелом фінансування капітальних інвестицій виступають власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 51,3% загального обсягу. Частка інвестицій, профінансованих з державного та місцевих бюджетів, становила  26,2%,  коштів населення на будівництво житла  – 16,3%.

Основну частку капітальних інвестицій (97,1% загального обсягу) вкладено у матеріальні активи, зокрема у інженерні споруди спрямовано  23,6% усіх вкладень, на придбання машин, обладнання, інвентарю – 23,2%, у будівлі житлові – 20,1%, будівлі нежитлові – 16%, на придбання транспортних засобів – 10,6%. Частка нематеріальних активів у загальному обсязі інвестицій склала 2,9%.

Найбільшу частку капітальних інвестицій спрямовано у розвиток підприємств промислової діяльності (35,4% загального обсягу капітальних інвестицій або 1914,1 млн.грн), зокрема у підприємства переробної промисловості (22,9% загальнообласного обсягу) та підприємства з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (10%). В обсязі капітальних інвестицій у переробну промисловість значну частку (72,8% загального обсягу) освоєно підприємствами з виробництва гумових  і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, вироблення виробів з деревини, паперу та поліграфічної діяльності.

Вагомою була частка капітальних інвестицій, освоєних закладами державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування (21% загальнообласного обсягу), підприємствами  будівельної  діяльності (18,3%), підприємствами сільського, лісового та рибного господарства (7,3%), організаціями, що здійснюють операції з нерухомим майном (5,4%).

На будівництві житла у січні–грудні 2020р. освоєно  1088,5 млн.грн, що у 2 рази менше порівняно з січнем–груднем 2019 року. Населенням у будівництво житла  інвестовано 80,8% цих коштів.

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021

При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 


Про промислове виробництво

в Івано-Франківській області у січні 2021 року

 

Головне управління статистики інформує. У січні 2021р. індекс промислової продукції в області склав 105,7% (в Україні – 96%), що відповідає 3 місцю серед регіонів держави.

На підприємствах добувної промисловості та розроблення кар’єрів порівняно з січнем 2020р. індекс промислової продукції становив 94,6%, переробної – 114,8%, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 106,7%.

У січні 2021р. порівняно із січнем 2020р. приріст продукції спостерігався у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції і становив 32%, у виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності – 19,6%, машинобудуванні – 14,8%, виробництві, передачі та розподіленні електроенергії – 6,8%. Поряд із цим відбулося скорочення обсягів випуску продукції у виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (на 7,8%), металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання (на 16%), текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (на 17,4%), виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів (на 34,9%).

 

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь