Про попелицю на с/г культурах
Погодні умови сприяли повсюдному зростанню чисельності і шкідливості сисних шкідників, зокрема попелиць. Підвищена чисельність шкідника спостерігається в посівах буряків, бобових, хрестоцвітих культурах, плодових та ягідних насадженнях.
Попелиця утворює колонії, заселяючи листки з нижнього боку. Пошкоджене листя скручується, краї його загинаються і знебарвлюються уздовж жилок. Види попелиць висмоктують поживні речовини із рослин, що впливає на урожай та його якість. Втрати врожаю можуть становити 30-50%. Крім того, попелиці є перенощиками вірусних хвороб типу мозаїк та карликовості на зернових; на плодових - до затримання росту пагонів, зниження зимостійкості, а також кількості та якості врожаю плодів.
Рекомендуємо проводити постійний моніторинг та за перевищення рівня економічного порогу шкідливості (ЕПШ): на озимих зернових у фазу «кінець цвітіння» - при чисельності 5-6 особин на стебло, або 500 екз. на 100 помахів сачком;
на ярих у фазу колосіння, налив зерна 10 екз. на стебло;
на горосі 250-300 екз./10 помахів сачка або 20 % заселених рослин;
на буряку протягом вегетації у червні при заселеності 10 % рослин;
на соняшнику впродовж вегетації при 20 % заселених рослин;
на капусті на початку формування головки при 5-10 % заселених рослин;
на яблуні протягом вегетації при 10-15% заселених листків слід провести обробки препаратами Агростак Біо, КЕ, Актара 240 к.с., Актеллік 500 ЕС, БІ -58 Новий, к.е., Децис ƒ-Люкс 25, Енжіо 247, Золон 35, Карате 050 ЕС, Коннект 112,5, Фастак, КЕ, Фуфанон 570, КЕ та інші згідно «Переліку…».
Обробітки необхідно проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.
При роботі з пестицидами суворо дотримуватись правил техніки безпеки!!!