Тлумацька міська рада

ПРОВЕДЕНО БЕЗПЕЧНІ ВИБОРИ

26.10.20  р.  № 178

ПРОВЕДЕНО  БЕЗПЕЧНІ  ВИБОРИ

У неділю, 25 жовтня, в Україні та на Прикарпатті відбулися місцеві вибори. Українці обирали депутатів обласних, районних, сільських рад, а також селищних, сільських і міських голів. Цьогоріч народне волевиявлення проходило в умовах підвищеної захворюваності на короновірусну інфекцію COVID-19, тому безпека виборців та членів виборчих комісій була першочерговим завданням поряд з проведенням виборів.

Постановою № 846, прийнятою на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України 14.09.2020 р., було встановлено додаткові вимоги щодо протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину у зв’язку з поширенням на території України COVID-19.

На позачерговому засіданні Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 23 жовтня 2020р. було прийнято рішення щодо контролю карантинних та протиепідемічних вимог на виборчих дільницях області Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

На виконання цього рішення спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області відповідно до підготовленого переліку питань проведено моніторингові обстеження 442 дільниць, де виявлено 205 порушень, що складає 46%. З метою їх усунення головам виборчих комісій надано 11 вимог, 342 пропозиції та рекомендації. До органів місцевого самоврядування направлено 41 лист, до територіальних виборчих комісій – 7 листів. На кожній виборчій дільниці проводилась інформаційно-розяснювальна робота з наданням конкретних пропозицій по покрашенню роботи.

Основними недоліками були: недотримання фізичної дистанції між членами виборчих дільниць менше 1 м., відсутність попереджувальної розмітки на підлозі та не забезпечення розділення потоків виборців, відсутність другого виходу, незабезеченість безконтакними термометрами, відсутність спецкабінок для голосування виборців з ознаками ГРВІ,  використання покриття столів та стільців, які неможливо дезінфікувати, відсутність контейнерів для збору використаних засобів індивідуального захисту.

Всі вказані недоліки усувались до кінця дня 24.10.2020р.

Також Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області було розроблено алгоритм для голів виборчих комісій щодо проведення голосування особами, які хворі на COVID-19 або знаходяться на самоізоляції на дому.