Рекомендації жителям підтоплених територій з профілактики інфекційних захворювань

24/06/2020р.

У зв’язку з затяжними та інтенсивними опадами,  спостерігається підняття рівнів річок, у Тлумацькому та інших  районах Івано-Франківській області.

За таких обставин можуть підтоплюватись та забруднюватись джерела централізованого та децентралізованого водопостачання, громадські та індивідуальні криниці, присадибні ділянки, господарські двори, в тому числі вигрібні ями, дворові туалети, гноєсховища.

Це в свою чергу може спричинити забруднення води у криницях та інших джерелах водопостачання, а тому існує ризик спалаху інфекційних захворювань.

Для профілактики спалаху гострих кишкових інфекцій рекомендуємо наступне.

- в жодному випадку не використовуйте для господарсько-питних потреб воду з відкритих водойм та криниць;

-  для приготування їжі використовуйте бутильовану воду гарантованої якості. У разі відсутності та неможливості доставки якісної води для пиття можна користуватися тільки добре прокип’яченою водою;

- для харчування використовуйте тільки продукти гарантованої якості, при приготуванні їжі обов’язково застосовуйте термообробку (варіння, смаження, запікання), овочі та фрукти ретельно мийте кип’яченою водою, потім обдавайте окропом;

- перед їжею обов’язково ретельно мийте руки з милом,

- після спадання води з ґрунтового покриву необхідно колодязі звільнити від нанесеного бруду, відкачати воду, почистити, та продезінфікувати в них воду;

- з метою визначення придатності води для споживання необхідно провести лабораторні дослідження води з криниць, такі дослідження проводить  Івано-Франківська міськрайонна філія «ДУ ОЛЦ МОЗУ»та Державна установа «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України»

- не організовуйте проведення в домашніх умовах масових заходів

У разі підозри виникнення ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, головний біль, болі в животі, нудота, пронос, пожовтіння шкіри, склер очей, нежить, кашель, висипи на тілі) терміново звертайтеся за медичною допомогою!

Не займайтеся самолікуванням!

Лікар із загальної гігієни                                                   Кордис О.Б.