Стан виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях міст і районів області станом на 1 серпня 2020 року

04.09.2020

Стан виплати заробітної плати

на підприємствах, в установах, організаціях

міст і районів області станом на 1 серпня 2020 року

Станом на 1 серпня 2020р. заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 25,1 млн.грн, що складає 1,3% фонду оплати праці, нарахованого за липень 2020р.

У порівнянні з 1 липня 2020р. борг із виплати заробітної плати зменшився на 596,7 тис.грн. Упродовж липня зменшилися суми заборгованості у Тисменицькому (на 1 млн.грн) та Долинському (на 252,1 тис.грн) районах,  м.Калуші (на 5 тис.грн). Водночас збільшення боргу спостерігалося у містах  Івано-Франківську (на 401,7 тис.грн) та Бурштині (на 92,7 тис.грн), Косівському (на 84,3 тис.грн), Рогатинському (на 4,2 тис.грн) та Тлумацькому (на 2,7 тис.грн) районах; також виник борг у Рожнятівському районі  в сумі 93,4 тис.грн.

На підприємства обласного центру припадає 73,2% загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати, Тисменицького району – 8%, м.Бурштина – 6,5%, Долинського району – 5,5%, Косівського – 4%,  Рогатинського – 1,5%, м.Калуша – 0,7%, Рожнятівського та Тлумацького районів – 0,4% та 0,2% відповідно. У решті міст та районів області заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

На 1 серпня 2020р. заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів відсутня.

У структурі загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати в цілому по області на економічно активні підприємства припадає 60,6% суми боргу. Серед підприємств м.Бурштина, Косівського, Рогатинського та Рожнятівського районів цей показник складає 100%, міст Калуша та   Івано-Франківська – 96,1% та 61,3% відповідно, Долинського району – 47,3%.

У Тисменицькому та Тлумацькому районах уся сума боргу з виплати заробітної плати, у Долинському районі 52,7% суми заборгованості, у містах Івано-Франківську – 38,7%, Калуші – 3,9% суми боргу утворено на підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (по області цей показник складає 39,4%).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Стан виплати заробітної плати

на підприємствах, в установах, організаціях

міст і районів області станом на 1 серпня 2020 року

Заробітна плата штатних працівників

та стан її виплати у липні 2020 року

Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій області та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у липні 2020р. становив 10228 грн, що у 2,2 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (4723 грн).

Найвищий рівень заробітної плати в області у липні 2020р.  спостерігався у сільському господарстві, виробництві електричного устатковання, виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, сфері державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування, сфері транспорту, виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, добувній промисловості і розробленні кар’єрів, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 47,3% – у 1,7 раза. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у сфері тимчасового розміщування й організації харчування (51,7% середнього показника по області), а серед видів промислової діяльності – у текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (67,2%).

Заробітна плата у липні 2020р. порівняно з червнем 2020р. зменшилася на 6,7%, а відносно липня 2019р. збільшилася на 7,7%.  Індекс реальної заробітної плати у липні 2020р. порівняно з червнем 2020р. становив 93,6%, відносно липня 2019р. – 104,7%.

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області на 1 серпня 2020р. становила 25,1 млн.грн, що складає 1,3% фонду оплати праці, нарахованого за липень 2020р., та 0,7% суми заборгованості по державі. Упродовж липня 2020р. сума заборгованості зменшилась на 2,3%.

Станом на 1 серпня 2020р. заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів відсутня.

У структурі загальної суми заборгованості 60,6% припадає на економічно активні підприємства, 39,4% – на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Станом на 1 серпня 2020р. основна сума боргу із виплати заробітної плати припадала на промисловість (57,9% від загальної суми) та сферу транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (34,2%).