Термінове сигналізаційне повідомлення № 22
Про загрозу заселення та пошкодження посівів
озимого ріпаку ріпаковим пильщиком
Звертаємо Вашу увагу на те, що в посівах озимого ріпаку спостерігається осередкове заселення рослин ріпаковим пильщиком, який є небезпечним шкідником ріпаку, пошкоджує листя, часто залишаючи від них лише товсті жилки.
Зимує комаха у стадії личинки в коконі у ґрунті. Основна маса концентрується в поверхневих шарах ґрунту на глибині до 10 см. Заляльковуються навесні. Шкідник масово з'являється з настанням прохолодної погоди, особливо при високій вологості повітря. Додатковий період живлення відбувається на дикорослих рослинах із родини капустяних. Самиці пильщика другої генерації відкладають яйця в кінці серпня — на початку вересня на листя ріпаку. Найбільш шкідливі на ріпаку озимому личинки (несправжньогусениці) саме цієї генерації. Вони скелетують листки, залишаючи недоторканими лише дрібні жилки. Характерним є той факт, що активність живлення підвищується за сухої та теплої погоди, хоча несправжньогусениці старших віків шкідника витривалі також і до нічних заморозків.
Керівникам та спеціалістам господарств усіх форм власності необхідно проводити систематичні спостереження за поширенням шкідника та чисельності ріпакового пильщики 2 гусениці на кв м. або дві пошкоджені рослини на кв. м., посіви ріпаків обробляють одним із препаратів Біская 240 ОD. МД, 0,3-0,4 л/га, Борей, КС,0,14 л/га, Версар, КЕ, 0,6л/га, Данадим Мікс, КЕ, 1 л/га, Децис Профі 25 WG.ВГ. 0.07 л/га, Коннект 112,5 SC.KC. 0.4-0.5 л/га, Ф’юрі, в.е. 0,1 л/га та інші відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.
В.о. начальника управління І.О. Сердюченко
Г.І. Данилюк