A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Про відродження личинок колорадського жука

 

Від  15 червня   2020 р.

 

Про відродження личинок колорадського жука

 

       На посадках пасльонових культур (картоплі та помідорів) спостерігається відродження личинок колорадського жука та пошкодження ними рослин. Для недопущення масового пошкодження рослин картоплі рекомендуємо обстежити посадки картоплі і при наявності личинок І-ІІ віку  (при чисельності 10-20 екз. на рослину, за 8-10% заселених рослин) провести захист посадок, застосовуючи хімічні препаратиАктара 25 WG, в.г. 1,4 г на 10 л води на 1 сотку;  Бомбардир, ВГ - 0,45-0,50 г на 5 л води на 1 сотку,  Вантекс, Мк.с.,  - 0,7 мл на 4 л води на 1 сотку, Дантоп 50, ВГ 0,35 г на 3-5 л води; Енжіо 247, КС – 1,8мл.на 5л.води на 1 сотку, Конфідор Максі, ВГ 0,5 г/сотку на 5-8 л води;  Разит, КС - 1,0-2,0 мл/сотку, Моспілан, ВП 0,5 г на 3-4 л води; Наповал, КС 1,0-1,5мл на 4-5л. води на 1 сотку, Фастак, КЕ 2 мл на 5 л води, з біологічних методів застосування актофіту, к.е. 0,3-0,4 л/га. та інші згідно «Переліку…». Під час проведення захисних обприскувань обов’язковим елементом контролю виникнення резистентності (стійкості) жуків і личинок до інсектицидів має бути їх суворе застосування за показниками порогу шкідливості.

       Погодні умови вимагають особливої уваги і при роботі з агрохімікатами необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог  ДСП 8.8.1.

 

Начальник управління                              І.М. Андрусишин

 

Г.І. Данилюк

 

 

 

 

 

 

Термінове сигналізаційне повідомлення № 16

 

       Волога і тепла погода, яка склалася на даний момент є сприятливими для поширення білокрилки на овочевих культурах. На ділянках одноосібних селянських господарств в області спостерігається поступове заселення рослин шкідником. 

       Розміри дорослих комах (імаго) коливаються в межах 0,5-3,0 мм. В своєму розвитку білокрилка проходить 3 стадії - яйце, личинки та німфи. З німфи виходить доросла особина - імаго. Поширюється вогнищами.

       На одній рослині можуть бути представники всіх стадій розвитку і дорослі комахи, що ускладнює ефективність боротьби зі шкідником. При температурі 21-23ºС і відносній вологості повітря 60-70% цикл розвитку одного покоління завершується протягом 23-25 днів. За сезон розвивається від 4 до 5 поколінь. Яйця самка відкладає купками на нижньому боці листка. Личинки відродившись, харчуються соком рослин, виділяючи липку солодку масу, на якій розмножуються сажкові гриби. Листки скручуються, рослини в’януть і при сильному пошкодженню гинуть. 

       Для регулювання чисельності білокрилки на овочевих культурах велике значення мають систематичні спостереження, виявлення та ліквідація первинних вогнищ шкідника, використовуючи інсектициди в певному чергуванні або в поєднанні. 

- У відкритому грунту зареєстровані інсектициди Акктелік 500 ЕС, АЦ Люкс,  Вертимек 018 EC, КЕ, Ексірель, СЕ, із біопрепаратів -  Натургард,; в овочевих агроценозах проти комплексу шкідників застосовують: Актару 240 SC, KC, Моспілан ВП, та інші препарати. Остання обробка проводиться не пізніше 20-25 днів до збирання врожаю.

- В закритому грунті -  Актуал, КЕ., Аплауд, Акктелік 500 ЕС, Беневія, Бульбощит, ВГ, Варант 200, в.р.к.,  Когінор 200 РК, Конфідор 200 SL, РК, Моспілан ВП та інші згідно «Переліку...». В умовах закритого грунту ефективним  є застосування  біологічного методу захисту рослин: паразита енкарзії, хижака макролофуса, грибних біопрепаратів. 

        Кількість обробок залежить від чисельності фітофага та ефективності препарату. Для попередження розвитку резистентності (стійкості) шкідника потрібно обробки виконувати препаратами з різних хімічних груп. Інтервал між обробками не має перевищувати 10 днів. Для одержання бажаної ефективності препарату потрібно забезпечити максимальне попадання робочого розчину на нижню сторону листка, використовуючи дифузні насадки розпилювачів.

       Погодні умови вимагають особливої уваги і при роботі з агрохімікатами необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог  ДСП 8.8.1.

 

 

Начальник управління                              І.М. Андрусишин

 

Г.І. Данилюк

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь