УВАГА: на Івано-Франківщині розпочалась пероральна імунізація диких м'ясоїдних тварин проти сказу

07.09.20  р.  № 140

Сьогодні кампанія триває на території Долинського, Рожнятівського, Надвірнянського районів і Болехівської та Яремчанської міських рад.

Приманки з вакциною проти сказу розповсюджуються шляхом розкидання з авіатранспорту над лісовими та польовими угіддями, поза межами населених пунктів. Заплановано розкидати 65 тисяч доз вакцини.

Кампанія проводиться під контролем спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області. Заходи здійснюються відповідно до положень міжнародної угоди між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством сільського господарства Угорщини щодо виконання Програми боротьби зі сказом на території України в 2018-2020 році.

Приманка з вакциною – цілком безпечна для людей і тварин, вона має  вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна.

Прохання до жителів області: при виявлені подібних приманок - не брати їх руками і не переносити з місць розкладання. Якщо приманка випадково потрапила на території особистого селянського господарства, прохання перенести її (в рукавицях!!)  за межі господарства, де її може спожити дика тварина.

Пізніше – з  9 вересня 2020 року – з Коломийського аеродрому буде проводитись розповсюдження приманок на решті території області.

Звертаємо увагу споживачів: загроза ботулізму!

07.09.20  р.  № 139

Держпрождспоживслужба повідомляє про два випадки захворювання на ботулізм з трьома постраждалими у Харківській та Луганській областях, які пов’язані із вживанням риби в’яленої (лящ).

З метою недопущення погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації  щодо захворювання на ботулізм  Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області доводить до відома операторів ринку та споживачів про можливий обіг небезпечної рибної продукції  та фальсифікацію документів на неї .

У разі виявлення продукції ФОП Цирковнюка А.О. (адреса потужності: вул. Чкалова,1Б, с. Луб’янка, Бородянський район, Київська область) та ФОП Шипко Я.В. (адреса відсутня) - вжити заходів щодо підтвердження її походження.

У разі встановлення фальсифікації - повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел.: (0342) 511389, 511392  або  територіальні  управління.