Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

В Кувейті змінено вимоги до стандартизації охолодженого м’яса у вакуумній упаковці

12.11.20  р.  № 188

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області повідомляє, що відповідно до листа Посольства України в державі Кувейт внесено зміни до законодавчих актів Кувейту, зокрема в частині стандартизації охолодженого м’яса (корів, буйволів, овець, кіз, газелей тощо) у вакуумній упаковці.

Відповідно до інформації викладеної в листі Посольства, термін придатності вищезазначеного продукту, що експортуються до Кувейту скорочено з 120 днів до 90 згідно з національним стандартом.

Вимоги до терміну придатності охолодженого червоного м’яса у вакуумній упаковці розміщено на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби у розділі “Міжнародне співробітництво” – “Ветеринарія та безпечність” – “Вимоги країн світу” за посиланням https://dpss.gov.ua/mizhnarodne-spivrobitnictv/veterinariya-ta-bezpechnist/vimogi-krayin-svitu .

В Україні з 1 січня 2021-го перерахують розмір абонплати на газ для всіх споживачів

12.11.20  р.  № 189

Що таке абонплата:

• в Україні перед тим як запустити ринок газу (зараз можна самостійно вибирати і будь-якої миті змінювати постачальника), розділили платіжку на два складники.

Перший – газ, який використовували (платити за лічильником),

другий – витрати на утримання інфраструктури (ще називають плата “за трубу”).

Як рахують абонплату:

• розмір абонентської плати рахується з урахуванням споживання за минулий рік. Увесь газ у кубометрах, які витратили, множать на тариф і ділять на 12 місяців. Те, що вийшло, – абонплата;
  • тариф у кожного облгазу свій. Він залежить і від протяжності труб, і від зарплат на підприємстві, і від супутніх витрат.

Як перерахують розмір у 2021-му:

• зараз ми платимо з урахуванням обсягів споживання з 1 жовтня 2018-го по 30 вересня 2019-го. А з 1 січня будемо платити з розрахунку того газу, який витратили з жовтня 2019-го по кінець вересня 2020-го;
  • якщо ви в цей період витрачали більше, то виросте й сума в платіжках. Якщо ж економили, то, найімовірніше, зможете платити менше.

Постановою НКРЕКП від 06.03.2020 №580 «Про внесення змін до Кодексу газорозподільних систем» внесено зміни до вищезазначеного кодексу:

- з 01 січня 2021 року річна замовлена потужність об’єкта (об’єктів) споживача на розрахунковий календарний рік визначається Оператором ГРМ виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цим об'єктом за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року, який визначається відповідно до вимог цього Кодексу, але не може бути меншою за:

39 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;

126 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;

314 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, або об’єкта споживача, що не є побутовим.».

Для нового споживача та/або його об’єкта, що має фактичний період споживання природного газу менший ніж дев'ять місяців (крім об’єктів споживачів, що не є побутовими), або за умови відсутності споживання природного газу споживачем та/або його об'єктом протягом усього попереднього газового року річна замовлена потужність споживача (його об’єкта) визначається Оператором ГРМ на рівні: