Заробітна плата штатних працівників та стан її виплати у серпні 2020 року

02.10.2020

Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій області та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих   працівників   10   і   більше   осіб   у   серпні   2020р.   становив   9967 грн, що у 2,1 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (4723 грн).

Найвищий рівень заробітної плати в області у серпні 2020р.  спостерігався у сільському господарстві, виробництві електричного устатковання, виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, сфері державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування, сфері транспорту, виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, добувній промисловості і розробленні кар’єрів, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 16,5% – у 1,8 раза. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у сфері будівництва (63,3% середнього показника по області), а серед видів промислової діяльності – у виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів (57,9%).

Заробітна плата у серпні 2020р. порівняно з липнем 2020р. зменшилася на 2,5%, а відносно серпня 2019р. збільшилася на 12,1%.

Індекс реальної заробітної плати у серпні 2020р. порівняно з липнем 2020р. становив 97,4%, відносно серпня 2019р. – 108,4%.

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області на 1 вересня 2020р. становила 25,1 млн.грн, що складає 1,4% фонду оплати праці, нарахованого за серпень 2020р., та 0,7% суми заборгованості по державі. Упродовж серпня 2020р. сума заборгованості зменшилась на 0,1%.

Станом на 1 серпня 2020р. заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів відсутня.

У структурі загальної суми заборгованості 62% припадає на економічно активні підприємства, 38% – на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Станом на 1 вересня 2020р. основна сума боргу із виплати заробітної плати припадала на промисловість (55,8% від загальної суми) та сферу транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (35,9%).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Стан виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях

міст і районів області станом на 1 вересня 2020 року

Станом на 1 вересня 2020р. заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 25,1 млн.грн, що складає 1,4% фонду оплати праці, нарахованого за серпень 2020р.

У порівнянні з 1 серпня 2020р. борг із виплати заробітної плати в області зменшився на 18,3 тис.грн. Упродовж серпня зменшилися суми заборгованості у Тисменицькому (на 602,2 тис.грн), Долинському (на 359,6 тис.грн) та Рожнятівському (48,4 тис.грн) районах. Водночас збільшення боргу спостерігалося  у  містах  Бурштині  та  Івано-Франківську  (на  613 тис.грн  та 239,1 тис.грн  відповідно),  Косівському  (на  102,8 тис.грн),  Рогатинському  (на  25,9 тис.грн) та Тлумацькому (на 8,9 тис.грн) районах.

На підприємства обласного центру припадає 74,2% загальної суми заборгованості  із  виплати  заробітної  плати,  м.Бурштина – 8,9%, Тисменицького району – 5,6%, Косівського – 4,4%,  Долинського – 4,1%, Рогатинського – 1,6%, м.Калуша – 0,7%, Тлумацького та Рожнятівського районів – 0,3% та 0,2% відповідно. У решті міст та районів області заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

На 1 вересня 2020р. заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів відсутня.

У структурі загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати в цілому по області на економічно активні підприємства припадає 62% суми боргу. Серед підприємств м.Бурштина, Косівського, Рогатинського та Рожнятівського районів цей показник складає 100%, міст Калуша та Івано-Франківська – 97,7% та 61,8% відповідно, Долинського району – 6,1%.

У Тисменицькому та Тлумацькому районах уся сума боргу з виплати заробітної плати, у Долинському районі 93,9% суми заборгованості, у містах Івано-Франківську – 38,2%, Калуші – 2,3% суми боргу утворено на підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (по області цей показник складає 38%).

Довідки за телефоном: (0342)79-20-09; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-OPLATA_PRACI.htm

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020