A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Зовнішня торгівля міст обласного значення та районів області товарами у січні–червні 2020 року

 

27.08.2020

 

         Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області   у   січні–червні   2020р.   становили   340,9 млн.дол.   США,  імпорту  (з урахуванням поставок до області газу природного) – 265,2 млн.дол. США. Порівняно з січнем–червнем 2019р. обсяги експорту зменшилися на 22,7%, імпорту – на  27,5%.  Позитивне  сальдо  зовнішньої  торгівлі  товарами  склало 75,7 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,29.

         Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти із 103 країн світу.

Серед міст та районів області найбільша частка експорту товарів належала суб’єктам м.Калуша (46,8% загальнообласних обсягів) та обласного центру (29,6%). Вагомими були обсяги експорту з Тисменицького (7,6%), Рожнятівського (3,6%), Долинського (3,1%), Рогатинського (1,6%), Надвірнянського (1,1%) районів та м.Коломиї (1,4%). Питома вага решти міст обласного значення та районів області склала від 1% у Городенківському районі та 0,9% у м.Болехові до 0,2% у м.Яремче, 0,1% у Богородчанському та 0,04% у Тлумацькому районах.

При загальнообласному скороченні обсягів експорту товарів у порівнянні з січнем–червнем 2019р., суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності Городенківського району у 1,5 раза збільшили обсяги відвантажень за межі країни (насамперед продуктів рослинного походження), Коломийського (продуктів рослинного походження, деревини і виробів з деревини, текстильних матеріалів та текстильних виробів) – на 36,%, Богородчанського (в основному деревини і виробів з деревини) – на 13,3%, Калуського (готових харчових продуктів) – на 3,5%.

У решті міст обласного значення і районах відбулося зменшення відвантажень товарів за межі країни. Зокрема, у 5,1 раза зменшився експорт товарів суб’єктами Тлумацького району (насамперед продуктів рослинного походження, деревини і виробів з деревини), у 2,4 раза – Рогатинського (продуктів рослинного походження), на 27,3% – м.Яремче (деревини та виробів з деревини), на 26,9% – м.Коломиї (деревини та виробів з деревини, текстильних матеріалів та текстильних виробів). Майже на чверть зменшили обсяги експорту суб’єкти Долинського району, міст Калуша, Болехова, Івано-Франківська; на 18,7% – Верховинського, по 14% – Галицького, Рожнятівського, понад 10% – Надвірнянського, на 7,8% – Тисменицького районів.

Найбільші обсяги надходжень з-за меж країни отримали суб’єкти господарювання міст Калуша (42,4% загальнообласних обсягів), Івано-Франківська (36,3%) та Тисменицького району (7,5%). Частка загальнообласних обсягів імпорту суб’єктів Долинського району склала 1,8%, Калуського району та м.Коломиї – по 1,6%, Рожнятівського, Рогатинського, Снятинського, Надвірнянського районів та м.Яремче – в межех 1,4%–1,1%. Питома вага надходжень  до  решти  міст  обласного  значення  та  районів  становила  менше,  ніж  0,7%.

У порівнянні з січнем–червнем 2019р. зросли обсяги імпорту товарів, які отримали з-за меж країни суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності Галицького району (в 1,8 раза) (машин, обладнання та механізмів, електротехнічного  обладнання,  мiнеральних  продуктів),  м.Яремче  (на  6,8%) (за  рахунок  засобів  наземного  транспорту,  крім  залізничного).  У  решті  міст та районів  області  відбулося  скорочення  імпортних  надходжень.  Зокрема, у 3,5 раза зменшилися обсяги імпорту товарів суб’єктами Верховинського (насамперед засобів наземного транспорту, крім залізничного), у 2,1 раза – Рожнятівського (паперу та картону, засобів наземного  транспорту, крім залізничного), у 1,7 – 1,6 раза – Богородчанського (електричних машин, засобів наземного транспорту, крім залізничного), Тлумацького (машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання, засобів наземного транспорту, крім залізничного), Коломийського (в основному засобів  наземного транспорту, крім залізничного) районів, у 3,1 раза – м.Болехова (шкур необроблених, шкір вичинених, засобів наземного транспорту, крім залізничного), у 1,6–1,5 раза – міст Коломиї (пластмаси, полімерних матеріалів, текстильних матеріали та текстильних виробів) та Калуша (мiнеральних продуктів,  продукції  хімічної  та  пов'язаних  з  нею  галузей  промисловостi). У суб’єктів господарювання Коломийського, Тисменицького районів обсяги імпортних надходжень у порівнянні з січнем–червнем минулого року зменшились більше, ніж на третину у кожному, м.Івано-Франківська та Рогатинського районів – на 15,9% та 15,4% відповідно. Менше ніж на 10% зменшилися обсяги імпортних надхожень у Долинський та  Косівський райони; несуттєві зменшення – у Городенківському та Снятинському районах.

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

 

 

Про промислове виробництво

в Івано-Франківській області у січні–липні 2020 року

 

У січні–липні 2020р. індекс промислової продукції в області склав 90,7% (в Україні – 92,3%), що відповідає 17 місцю серед регіонів держави.

На підприємствах добувної промисловості та розроблення кар’єрів порівняно з січнем–липнем 2019р. індекс промислової продукції становив 102,9%, переробної – 95,4%, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 70,1%.

Збільшення випуску продукції проти січня–липня минулого року одержано у машинобудуванні на 0,8%, добуванні сирої нафти та природного газу – на 3,2%, виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 9,1%. Зменшення випуску продукції спостерігалося у металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання (на 0,2%), виробництві хімічних речовин і хімічної продукції (на 0,5%), харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів (на 12%), у виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності (на 28,4%), добуванні інших корисних копалин та розробленні кар’єрів (на 29,3%), текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (на 31,1%), виробництві, передачі та розподіленні електроенергії (на 31,2%).

У липні 2020р. проти попереднього місяця індекс промислової продукції склав 106,4%. Зростання обсягів промислового виробництва у липні 2020р. відносно червня 2020р. відбулося у більшості галузей промисловості (на 0,9% – у 2,4 раза), крім підприємств з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції, металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів, крім машин і устатковання.

У порівнянні з відповідним місяцем попереднього року індекс промислової продукції у липні 2020р. склав 100,6% (у червні 2020р. – 88,6%).

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

 

 

 

 

 

Фінансові результати діяльності великих та

середніх підприємств та стан взаєморозрахунків

на 31 червня 2020 року

 

Великими та середніми підприємствами області, які підлягали обстеженню, у січні–червні 2020 року отримано  негативний  фінансовий  результат  діяльності  до  оподаткування в загальній сумі 3190,7 млн.грн збитку.

Збиткове сальдо фінансового результату до оподаткування сформовано, в основному, за рахунок нерентабельної діяльності підприємств промисловості (2835,2 млн.грн збитку), зокрема підприємств переробної промисловості (2907,7 млн.грн). Збитково спрацювали підприємства транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності (75,2 млн.грн збитку), сфери адміністративного та допоміжного обслуговування (21,4 млн.грн), сфери оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (14,3 млн.грн).

Позитивне сальдо фінансового результату до оподаткування отримано будівельними організаціями (5,3 млн.грн прибутку).

Частка збиткових підприємств у січні–червні 2020 року склала 42%, ними допущено збиток у сумі 4361,6 млн.грн. Прибутковими підприємствами, частка яких склала 58%, отримано 1170,9 млн.грн прибутку.

Рівень рентабельності операційної діяльності великих та середніх підприємств області у І півріччі 2020 року склав 4,3%, водночас діяльність цих підприємств в цілому була нерентабельною; рівень збитковості склав 12,9%.

Станом на 31 червня 2020 року загальні обсяги дебіторської та кредиторської заборгованості великих та середніх підприємств області, які підлягали обстеженню, склали 34,4 та 12,6 млрд.грн відповідно.

За видами економічної діяльності основна частина заборгованості припадала на підприємства промисловості – 59,6% дебіторської та 53,2% кредиторської; оптової та роздрібної торгівлі, ремонту  автотранспортних засобів і мотоциклів – 28,6% та 19,8%, транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності – 8,1% та 15,1% відповідно. У структурі дебіторської заборгованості 24,1% займають неоплачені покупцями борги за відправлені товари, проведені роботи та надані послуги, кредиторської – 71,7% складають борги підприємств за отримані від постачальників матеріали та сировинні ресурси.

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020

При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики

в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь