В с. Бортники вшанували жертв Голодомору

Дата: 27.11.2017 16:17

Голод 1932-33 років -  чорна страшна  сторінка в історії українського  народу. В листопадові дні, вся прогресивна громадськість світу вшановує  пам ять  закатованих голодом українців під час сталінського терору.

У Народному домі  с. Бортник  Тлумацької ОТГ  зібралась сільська громада  з місцевим священиком, щоб вшанувати пам' ять, пом' янути молитвою усіх убієнних голодом 32-33 років. Мітинг-  реквієм «Чорні дзвони пам яті людської» організованийв. о. старости Галиною Слободян, зібрав усіх  бортниківчан, небайдужих до страшної трагедії– штучного голодомору, який був створений   комуністичною ордою на родючих українських чорноземах.

Перед присутніми виступили отець – декан Петро Третяк, в. о. старости Галина Слободян, які у своїх виступах  засуджували катів українського народу в особі Сталіна, його поплічників – комуністів, котрі організували голодомор на Україні і чорними  страшними літерами писали нашу історію.

Члени «Молодої «Просвіти» читали поезію, наводили історичні факти  про  нечувані трагедії у роки голодомору, учасниця сільського драматичного колективу Ірина Опар зіграла роль  Матері –страдниці – України у драматичній постановці «Рік- 33- не повторись, не повторись…!»

На завершення під запалені свічі лунала спільна Господня молитва за душі усіх заморених голодом українців, бортниківчани у  молитві просили Бога, щоб трагедія Голодомору ніколи повторилась в усі прийдешні віки на землі.