Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Тлумацьке бюро правової допомоги повідомляє

Як оформити опікунство над дитиною під час війни

Процедура всиновлення або встановлення опіки загалом є складною та довготривалою. На період воєнного стану в Україні її спростили для тих дітей, які залишилися без батьківського піклування внаслідок того, що місцезнаходження батьків чи законних представників наразі невідоме. Така форма опіки має назву «тимчасове влаштування», а перелік необхідних документів при її оформленні зменшений.

14:04:17 31.01.2023

Українські реєстри на окупованій території не працюють. Чи можливо зараз зареєструвати новонароджену дитину за українським законодавством, якщо вона народилась в окупації?

З 1️ березня 2022 державна реєстрація актів цивільного стану проводиться за зверненням заявника будь-яким органом ДРАЦС, розташованим на контрольованій українською владою території.

08:40:38 17.11.2022

ПРО ЗМІНИ У ПЕНСІЙНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ

30 квітня 2022 року набув чинності Закон України від 15.02.2022 р. №2040-ІХ «Про внесення змін до деяких Законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства» (далі – Закон 2040). Що змінилося:

14:21:50 14.10.2022

Надання відпусток у воєнний час

Чинним законодавством України передбачено державні гарантії права на відпустки працівникам. Тривалість, умови та порядок надання яких передбачені Законом «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

13:23:28 17.06.2022

Як оформити відпустку для догляду за дитиною на близького родича?

Народження дитини  –  довгоочікувана подія в житті кожної родини. І, відповідно до наших законів, з народженням дитини мати має право залишити на певний час роботу й піти у так звану декретну відпустку. Хоча й не завжди – мати. Піти у відпустку для догляду за дитиною може й будь-який інший родич.

16:10:37 14.02.2022

Що загрожує боржнику на несплату аліментів?

Матеріальне утримання дитини – один із найголовніших та найважливіших обов’язків батьків. Утім, нерідко батьки намагаються ухилитись від сплати аліментів на утримання власної дитини.

16:08:03 14.02.2022

Відповідальність за відсутність засобів індивідуального захисту

У зв’язку із продовженням карантину в Україні до 31 березня 2022 року актуальним залишається питання носіння громадянами засобів індивідуального захисту, масок, респіраторів у громадських місцях та відповідальність за їх відсутність.

08:29:43 11.02.2022

У яких випадках укладати шлюб заборонено?

Статтею 22 Сімейного кодексу https://bit.ly/3FZzGho визначено, що чоловіки та жінки досягають шлюбного віку у 18 років. Тому, особи, які бажають зареєструвати шлюб, повинні досягти шлюбного віку на день його реєстрації.

15:55:26 09.02.2022