Тлумацьке бюро правової допомоги повідомляє

До 18 років право на шлюб дітям потрібно отримувати через суд: де можна отримати допомогу безоплатно

Якщо підлітки, яким виповнилося 16 років, хочуть укласти шлюб, їм потрібно звертатися до суду й отримати дозвіл на це, адже шлюбний вік в Україні настає з 18 років. Суд має розглянути цю заяву та на підставі наведених доказів встановити, чи відповідає шлюб інтересам неповнолітніх.

11:18:48 27.10.2023

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника в умовах воєнного стану

В умовах сьогодення наша країна зазнає значних руйнувань, і  найстрашніше – значних людських втрат  не лише наших військових, а й мирного населення, багато дітей втрачають своїх батьків і втрачають не лише найближчих людей, а й будь-які можливості для повноцінного життя, втрачають своїх годувальників.

08:30:21 28.02.2023

Як оформити опікунство над дитиною під час війни

Процедура всиновлення або встановлення опіки загалом є складною та довготривалою. На період воєнного стану в Україні її спростили для тих дітей, які залишилися без батьківського піклування внаслідок того, що місцезнаходження батьків чи законних представників наразі невідоме. Така форма опіки має назву «тимчасове влаштування», а перелік необхідних документів при її оформленні зменшений.

14:04:17 31.01.2023

Українські реєстри на окупованій території не працюють. Чи можливо зараз зареєструвати новонароджену дитину за українським законодавством, якщо вона народилась в окупації?

З 1️ березня 2022 державна реєстрація актів цивільного стану проводиться за зверненням заявника будь-яким органом ДРАЦС, розташованим на контрольованій українською владою території.

08:40:38 17.11.2022

ПРО ЗМІНИ У ПЕНСІЙНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ

30 квітня 2022 року набув чинності Закон України від 15.02.2022 р. №2040-ІХ «Про внесення змін до деяких Законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства» (далі – Закон 2040). Що змінилося:

14:21:50 14.10.2022

Надання відпусток у воєнний час

Чинним законодавством України передбачено державні гарантії права на відпустки працівникам. Тривалість, умови та порядок надання яких передбачені Законом «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

13:23:28 17.06.2022