Івано-Франківський РВ ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України"

ТУБЕРКУЛЬОЗ: В ЧОМУ НЕБЕЗПЕКА?

24 березня на всій планеті відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Адже багато років тому, в березні 1882 німецький мікробіолог Роберт Кох відкрив бактерію, що викликає туберкульоз. Але незважаючи на те, що відтоді «ворога» добре знають в обличчя, перемогти його поки що не вдалося.

17:03:58 18.03.2024

Безпечний побут з людиною, яка лікує туберкульоз

Через хибні міфи, які оточують туберкульоз, його сприйняття соціумом часто помилкове і некоректне. Є люди, які й досі думають, що навіть речей хворого краще не торкатись. Хоча через предмети побуту, їжу, посуд інфікуватися туберкульозом практично неможливо. Туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом, під час кашлю, чхання, розмови при тривалому тісному контакті з носієм відкритої форми захворювання.

08:44:40 13.03.2024

Вітамін B12: його значення для нашого організму

Кобаламін або ціанкобаламін є важливим вітаміном, який відіграє ключову роль у багатьох аспектах нашого здоров'я: підтримує здоров'я кісток, нервової системи, мозок, необхідний для утворення еритроцитів, регулювання рівня енергії та нашого настрою, створення ДНК.

08:39:00 13.03.2024

День обізнаності про стрес

Стрес – це реакція організму на фактори, які потенційно загрожують фізичному та психічному здоров’ю людини. Вони бувають різними: звільнення, смерть близької людини, фізичне перевантаження або робота в умовах дефіциту часу. Стрес може виникнути, як від дрібної проблеми, так і від більш трагічної ситуації, викликаючи у людини емоційні реакції, що супроводжуються цілою гамою фізіологічних і психологічних зрушень. Відомо, що стрес є причиною чи не 90% всіх захворювань.

10:40:13 08.03.2024

Ентеробіоз - що це таке?

Ентеробіоз – контактна глистяна інвазія, що спричинюється гостриками, з переважною локалізацією паразита у кишківнику. Захворюваність проявляється кишковими і нервовими розладами.

09:20:29 08.03.2024

Чому виникають різкі перепади артеріального тиску?

Різкі перепади тиску - зміни показників, які фіксуються чергуванням високого і низького тиску за короткий період. Такий стан є вкрай небезпечним для людини і класифікується важчим, ніж постійно виражена гіпертонія або гіпотонія. Різкі перепади артеріального тиску негативно позначаються на функціонуванні та стані життєво важливих органів: серця і мозку.

17:08:48 06.03.2024

Паводковий період

Повінь (водопілля) – фаза водного режиму річки, яка характеризується найбільшою водністю і значним, відносно тривалим підняттям рівня води внаслідок весняного танення снігу і спостерігається щороку в один і той же сезон.

13:19:55 04.03.2024

Парвовірусна інфекція

Парвовірусна інфекція не так широко відома як інші «дитячі» інфекційні хвороби, такі як вітряна віспа, скарлатина або краснуха. Зазвичай захворювання зустрічається у дітей, але можуть хворіти і дорослі. Вірус досить заразний, але у людей з нормальним станом імунної системи може протікати практично безсимптомно або супроводжуватися загальним нездужанням і червоним висипанням по тілу.

08:29:27 01.03.2024

Кашлюк. Чому необхідно вакцинуватись від кашлюку та для кого дане щеплення особливо актуальне?

Кашлюк – це вкрай заразне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Воно легко поширюється від людини до людини, головним чином повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні.

09:33:05 26.02.2024

СИГАРЕТНИЙ ДИМ ПРИЗВОДИТЬ ДО РАКУ. ЧОМУ ВАРТО КИНУТИ КУРИТИ?

Кожен восьмий випадок онкологічного захворювання, а також кожна п’ята смерть онкохворої людини спричинені курінням. Ба більше, в одній цигарці зосереджено понад 60 різних хімічних сполук, які призводять до раку, — канцерогени.

14:41:13 12.02.2024