Повідомлення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини вимагає посилити контроль за додержанням права на захист від насильства дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані в сімейні форми виховання

У межах здійснення парламентського контролю протягом 2021 року Уповноваженим виявлено непоодинокі випадки порушення права на безпечне проживання у родині дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

08:53:48 28.12.2021

ПОЗИЦІЯ УПОВНОВАЖЕНОГО ВРУ З ПРАВ ЛЮДИНИ ЩОДО ОБОВ’ЯЗКОВОСТІ ВАКЦИНАЦІЇ ГРОМАДЯН ВІД COVID-19

Ніхто не може здійснювати політичного, соціального чи іншого тиску, а також дискримінації, у разі відмови від вакцинації, - наголошується у резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

13:09:29 25.11.2021

Уповноважений: будь-яке обмеження у правах осіб, які не вакцинувалися, є неприпустимою і прямо порушує норми Конституції

В умовах подальшого поширення хвороби COVID-19 найефективнішим засобом профілактики тяжкого перебігу захворювання залишається вакцинація проти коронавірусу. Підтримуючи ідею вакцинації, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова вважає, що щеплення має бути забезпечено державою для якомога більшої кількості громадян, особливо цільових груп, які підпадають під високий ризик інфікування COVID-19, що визначені Дорожньою картою з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19.

10:58:43 27.10.2021