31 серпня п.р. - граничний термін подання заяв на списання сум заборгованості з єдиного внеску

17.08.2020

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що граничний термін подання фізичними особами – підприємцями та самозайнятими особами заяв на списання сум заборгованості з єдиного внеску - 31 серпня 2020 року.

Відповідно до змін, внесених Законом України від 13.05.2020 № 592-IX до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», списанню за заявою платника підлягають суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску фізичним особам – підприємцям, крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та особам, які провадять незалежну професійну діяльність, за період 1 січня 2017 року до 3 червня 2020 року, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Фізичні особи-підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування для списання заборгованості з єдиного внеску, повинні звернутись до державного реєстратора за місцем знаходження реєстраційної справи та написати заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, якщо така заява не подавалась раніше. Крім цього, вони повинні подати звітність за 2017-2020 роки до податкового органу, якщо така звітність не подавалась раніше та написати заяву довільної форми про списання заборгованості.

Особам, які проводили незалежну професійну діяльність необхідно подати до податкового органу за основним місцем обліку заяву про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітність єдиного внеску за період 2017-2020 роки, якщо вона не була подана раніше.

Податковий орган може відмовити в списанні заборгованості з єдиного внеску, якщо за результатами перевірки буде встановлено, що платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 01.01.2017 до 03.06.2020 року, або суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті в порядку встановленому Законом.

У разі якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті у порядку, передбаченому Законом, податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.

На підставі змін внесених Законом України від 13.05.2020 № 592-IX до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», після отримання у встановленому законом порядку відповідних відомостей від державного реєстратора або заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та за умови подання платником єдиного внеску зазначеної звітності (якщо відповідна звітність не була подана раніше) податковий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку. За результатами перевірки може бути прийняте рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.