Звіт міського голови за 2017 рік
Шановна громадо, депутати міської ради, запрошені!
Наприкінці 2016 року відбулися вибори до новоствореної Тлумацької об’єднаної територіальної громади, на яких громада обрала мене міським головою Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади.
І сьогодні, у відповідності до ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» я пропоную громаді звіт за свою діяльність у 2017 році на посаді міського голови.
Одним з головних завдань на посаді міського голови вважаю повернення довіри жителів Тлумацької ОТГ до міської влади, забезпечення відкритості і прозорості в прийнятті рішень, організації конструктивного діалогу з громадськістю.
Це було,і на сьогодні є, визначальним в моїй роботі, бо за всі здобутки минулого року ми маємо завдячувати перш за все праці та наполегливості жителів громади – платників податку до міського бюджету, ініціативним підприємцям, громадським організаціям та активним громадянам, яким не байдужа доля нашої об’єднаної територіальної громади.
У 2017 році увага міської влади і депутатського корпусу приділялася наповнюваності бюджету, а залучені кошти були направлені на реконструкцію та ремонт інфраструктури територіальної громади, благоустрою населених пунктів, забезпечення належного функціонування комунальних підприємств, закладів освіти, культури та медицини.
Також хочу зазначити, що рік пройшов у тісній співпраці з депутатським корпусом міської ради, органами самоорганізації населення, напруженій роботі виконавчого комітету та апарату міської ради.
Щодо представницького органу, то депутати Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади стали обрані жителями міста Тлумача та сіл Бортники, Братишів, Вікняни, Гринівці, Колінці, Королівка, Надорожна, Остриня, Прибилів, Пужники, Тарасівка 26 депутатів.
Радою затверджено 4 постійні депутатські комісії: з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій (голова комісії П.Радовець), яка провела у 2017 році 31 засідання; з питань регламенту, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, духовності, молодіжної політики, спорту, туризму та захисту прав громадян (голова комісії О.Мельник) – 10 засідань; з питань земельних відносин, екології та сільського господарства (голова комісії В.Клід) – 14 засідань; з питань житлово-комунального господарства, приватизації, управління майном та комунальними підприємствами (голова комісії В.Пелех) – 10 засідань.
Для належної організації роботи, радою утворено апарат виконавчого комітету міської ради, а також створено відділ освіти, молодіжної політики та спорту, відділ культури і туризму, Центр первинної медичної допомоги, як окремі юридичні особи виконавчого комітету.
Хочу зазначити, що саме відчуття відповідальності перед виборцями, професійний рівень та людяність сприяли виробленню узгоджених позицій в роботі виконавчого комітету, апарату міської ради та постійних депутатських комісій і прийняттю на сесіях виважених рішень.
Протягом звітного року підготовлено та проведено 15 сесій міської ради, на яких прийнято 507 рішень, з них – 261 земельних, що дало можливість вирішити ряд важливих питань щодо життєдіяльності об’єднаної громади, управлінням майном, земельними питаннями та щодо звернень громадян, клопотань підприємств, установ та організацій. Найважливішими серед них стали рішення про прийняття бюджету Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади на 2017 рік, про затвердження Статуту Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади, про затвердження Плану соціально-економічного і культурного розвитку Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади та цільових програм на 2017 рік, про зміну назви та внесення змін щодо відомостей про засновника навчально-виховних закладів і комунальних підприємств та затвердження Статутів у новій редакції, про створення комунального закладу охорони здоров’я Тлумацької об’єднаної територіальної громади «Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області».
З числа активних представників громади за моїм поданням утворено виконавчий комітет міської ради в кількості 26 чоловік, який разом з апаратом міської ради здійснює основні повноваження згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Ним зЗа 2017 рік проведено 14 засідань виконавчого комітету міської ради на яких прийнято 309 рішень, з яких 209 заяв від громадян на отримання одноразової грошової допомоги на лікування та у зв’язку з важким матеріальним становищем.
Виконавчий комітет координує роботу відділів виконкому, підприємств та установ, що належать до власності об’єднаної територіальної громади. Безпосередню роботу по розгляду планових питань та усних і письмових звернень, підготовці проектів рішень виконкому та міської ради, контролю за виконанням прийнятих рішень по питаннях, віднесених до компетенції органів місцевого самоврядування, здійснює апарат міської ради. Для реалізації нових повноважень та завдань впродовж звітного періоду створювалися нові відділи виконавчого комітету та вносилися зміни до штатної чисельності апарату. Кількість штатних працівників в апараті міської ради становить 74 особи, проте реальна кількість працюючих на кінець 2017 року – 61 особа, з них – 42 посадові особи місцевого самоврядування (11 в.о. старост сіл), 17 службовців (11 діловодів – помічників старост) та 2 технічні працівники. Протягом 2017 року проведено 12 засідань конкурсної комісії на заміщення вакантних посад в апараті міської ради.
Робота апарату міської ради здійснюється у відповідності до затвердженого плану роботи виконкому та завдань, що ставляться на нарадах у міського голови. На щотижневих нарадах розглядаються та вирішуються поточні питання і визначаються шляхи вирішення проблемних та перспективних питань. Впродовж 2017 року проведено 104 наради, за підсумками яких відповідальним виконавцям дано відповідні доручення, які стосувалися питань діяльності освітніх та медичних закладів, проведення заходів, організації харчування дітей у дитсадках та школах міської ради, реалізації проектів та програм, ремонту дорожнього покриття вулиць, асфальтування, освітлення вулиць, водопостачання, обслуговування житлового фонду, розгляду окремих звернень та скарг громадян,інших документів.
За звітний період міським головою видано 678 розпоряджень, з яких:
1) з основної діяльності – 349;
2) особового складу (кадрові) – 170;
3) про щорічні оплачувані відпустки та відпустки у зв’язку з навчанням
– 106;
4) про короткострокові відрядження – 53.
Одним із пріоритетних напрямків діяльності апарату виконавчого комітету міської ради є робота зі зверненнями громадян та надання якісних адміністративних послуг. З цією метою створено належні умови прийому громадян, забезпечено своєчасний та якісний розгляд пропозицій, заяв і скарг, оперативного вирішення порушених в них питань.
За 2017 рік до Тлумацької міської ради надійшло 834 звернення. Основними питаннями, що порушують громадяни у зверненнях до органів місцевого самоврядування є виділення земельних ділянок для учасників АТО, ремонти дорожнього покриття, затвердження технічної документації із землеустрою, надання матеріальної допомоги на лікування. З метою вчасного реагування на звернення громадян, здійснюється постійний контроль за організацією роботи з даного напрямку.
Так, затверджено графіки особистого прийому громадян керівництвом міської ради, а на засіданнях виконавчого комітету та сесіях міської ради постійно вирішуються питання по зверненнях громадян, які надійшли до Тлумацької міської ради. Основною метою діяльності комісій міської ради та виконавчого комітету є всебічний контроль за розглядом звернень громадян, вирішення порушених у них проблем, підвищення ефективності роботи із зверненнями громадян, усунення недоліків у цій сфері.
Особлива увага приділяється задоволенню потреб найменш соціально захищених громадян: інвалідів, учасників другої світової війни, учасників бойових дій, інвалідів за станом здоров’я, багатодітних сімей, ветеранів праці, пенсіонерів.
Працівниками виконкому та в.о. старост сіл об’єднаної територіальної громади за зверненнями громадян підготовлено та видано у 2017 році 13710 довідок про склад сім’ї, місце реєстрації особи, із земельних питань, тощо.
У зв’язку з набуттям нових повноважень з квітня 2016 року, виконавчим комітетом забезпечується державна політика у сфері державної реєстрації місця проживання громадян. Спеціалістами міської ради надаються безкоштовні кваліфіковані консультації та допомога в оформленні документів та роз’яснюється чинне законодавство, яке регулює питання, пов’язані із реєстрацією/зняттям з реєстрації місця проживання, що дало можливість жителям громади не витрачати свій час на очікування в черзі. Робота організована таким чином, що громадяни отримують адміністративні послуги з реєстрації/зняття з реєстрації відразу після звернення до працівників.
На протязі 2017 року надійшло:
- до міської ради 444 звернення щодо реєстрації місця проживання/перебування громадян та 290 звернень щодо зняття з реєстраційного обліку. Надано відомості на запити суду – 174, вручено постанови по справі про адміністративне правопорушення – 20;
- до в.о.старост сіл громади – 641 звернення щодо реєстрації місця проживання/перебування громадян та 384 звернення щодо зняття з реєстраційного обліку.
Державними реєстраторами міської ради за 2017 рік прийнято 7562 заяви про державну реєстрацію права власності та іншого речового права. Проведено 6345 державних реєстрацій, з них зареєстровано прав власності на нерухоме майно та інших речових прав – 5579, а також внесено зміни до державного реєстру речових прав на нерухоме майно та видано 1217 інформацій. За проведення державної реєстрації до місцевого бюджету надійшло 701 тис.грн.
Виконавчий комітет Тлумацької міської ради ОТГ здійснює свою діяльність керуючись принципами відкритості та прозорості, що є необхідною умовою демократичного управління громадою, забезпечення належної та ефективної взаємодії місцевого самоврядування з громадою ОТГ. З метою забезпечення інформаційної відкритості та створення належних умов для доступу до публічної інформації працівниками виконкому наповнюється відповідними матеріалами веб-сайт об’єднаної територіальної громади. Систематично та оперативно розміщується інформація про діяльність виконкому, на веб-сайті оприлюднюються проекти та рішення міської ради і виконкому. З метою посилення гласності та прозорості в діяльності міської ради в засобах масової інформації друкуються інформаційні матеріали з питань соціально-економічного розвитку громади, заходи, вжиті міською владою щодо поліпшення стану справ, залучення громади до їх розгляду та вирішення.
Виконання повноважень в галузі бюджету, фінансів і цін
За 2017 рік до міського бюджету при плані 104 млн. 524 тис. грн. надійшло коштів в сумі 99 млн. 051 тис.грн., включаючи трансферти. По власних доходах із плану на 2017 рік 35 млн. 276 тис.грн. до міського бюджету надійшло 30 млн.112 тис.грн.
Що стосується видаткової частини бюджету, то за 2017 рік освоєно всього коштів в сумі 96 млн. 420 тис.грн.
На утримання дитячих навчальних закладів «Сонечко» та «Дюймовочка» за 2017 рік при плані 6млн.721 тис.грн. освоєно коштів в сумі 7млн.293,4тис.грн.
На інші видатки для соціального захисту населення (виплата допомог на лікування згідно поданих заяв від громадян) освоєно коштів в сумі 132,2тис.грн.
На підтримку спорту освоєно коштів в сумі 279,9 тис.грн.
На фінансову підтримку житлово-комунального господарства освоєно коштів в сумі 138,0 тис.грн.
На благоустрій міста та сіл використано коштів в сумі 3млн.376 тис.грн.
За 2017 рік передано до районного бюджету на делеговані повноваження:
- освітньої субвенції в сумі 6млн.807 тис.грн. ;
- медичної субвенції в сумі 11млн.104 тис.грн.;
- додаткової дотації в сумі 4млн.361 тис.грн..
Фінансування установ, що фінансуються з міського бюджету за 2017 рік освоєно коштів в сумі 9млн.117 тис.грн.
За 2017 рік на виплату допомог населенню використано коштів з депутацького фонду в сумі 115,9тис.грн.
На утримання комунального закладу ЦПМД утвореного в 2017 році з липня 2017 року, освоєно коштів в сумі 2млн.447тис.грн.
На утримання відділу освіти ОТГ за 2017 рік освоєно коштів сумі 40млн.837тис. 500 грн.з них:
- на утримання шкіл ОТГ 37млн.720,1 тис.грн.,
- на утримання БДЮТ- 1 млн. 330,3 тис.грн.,
- на утримання ДЮСШ – 1 млн.125 тис.грн.
- на утримання керівників, бухгалтерів та методистів відділу освіти 656,7 тис.грн.,
- на надання допомоги дітям сиротам 5.4тис.грн.
На утримання відділу культури та туризму за 2017 рік освоєно коштів в сумі 6млн.209 тис.грн., з них:
- на утримання бібліотек ОТГ 1943,3тис.грн.,
- на утримання будинків культури, клубів ОТГ 1878,2тис.грн.,
- на утримання музичної школи 2284,5тис.грн.
- на утримання бухгалтерії та апарату відділу культури та туризму 103тис.грн.
За 2017 рік коштами міського, обласного та державного (інфраструктурна субвенція) бюджетів проведено ряд робіт по виконанні капітального ремонту в ЗНЗ ОТГ, проведено роботи пов’язані з новим будівництвом водогонів, придбано бітумізатор та сміттєвоз, проведено капітальні ремонти в народних домах, а також у ФАПах ОТГ, проведено ряд робіт по відновленні вуличного освітлення, придбано синтетичне покриття на майданчик для с.Прибилів, проведено ремонт огорожі кладовища с.Надорожна, придбано комп’ютерну техніку для ОТГ, проведено роботи по заміні асфальтного покриття на бруківку по вул..Винниченка в м.Тлумач, оплачено за виконані роботи по проведенні експертиз на нове будівництво, оплачено за технічні нагляди та виконання проектних робіт, проведено капітальний ремонт Алеї Героїв у міському парку, оплачено виконання робіт по капітальному ремонту ДНЗ «Дюймовочка».
Передано іншої субвенції до районного бюджету на капітальні видатки в сумі 406,0 тис.грн. Також, було використано кошти в сумі 21.6 тис.грн. при плані 32,6 тис.грн., на виконання робіт по благоустрою сміттєзвалища, що становить 66,56% виконання.
Кредиторська заборгованість станом на 01.01.2018 року склала 5млн.372тис.грн.
Питома вага видків по захищених статтях в загальних видатках за звітний період становить 85%.
Виконання повноважень у сфері соціально-економічного і культурного розвитку.
З метою виконання повноважень у сфері соціально-економічного і культурного розвитку у 2017 році виконавчим комітетом міської ради реалізовано План соціально-економічного та культурного розвитку Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік.
У Плані були визначені стратегічні та операційні цілі і завдання. Під кожну ціль були складені окремі плани дій, впровадження яких має вести до покращення конкурентної позиції Тлумацької громади.
З метою виконання власних та делегованих повноважень впродовж року реалізовувалися такі міські цільові програми, спрямовані на розвиток громади, як:
- Програма забезпечення системи управління Тлумацької об’єднаної територіальної громади на 2017 – 2021 р.;
- Програма благоустрою населених пунктів Тлумацької об’єднаної територіальної громади на 2017 – 2021 р.;
- Програма інформаційно-просвітницького забезпечення Тлумацької об’єднаної територіальної громади на 2017 рік;
- Програма соціальної підтримки населення Тлумацької ОТГ на 2017 – 2022 р.;
- Програма розвитку галузі фізичної культури і спорту в Тлумацькій об’єднаній територіальній громаді на 2017-2021 р.;
- Програма «Духовне життя громади» на 2017-2021 роки;
- Цільова програма профілактики злочинності Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади на 2017 – 2020 роки;
- Цільова програма «Захисник Вітчизни» на 2017-2020 роки;
- Програма по забезпеченню пожежної безпеки Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади та підвищення рівня готовності аварійно-рятувальної служби ДПРЧ-5 м.Тлумач до дій за призначенням на 2017 рік;
- Програма охорони навколишнього природного середовища Тлумацької ОТГ на 2017-2021 роки;
3. Програма поводження з твердими побутовими відходами в Тлумацькій ОТГ на 2017-2021 роки ;
- Програма «Питна вода на 2017-2021 роки»;
- Положення про виносну дрібнороздрібну торгівлю та надання послуг у сфері розваг на території Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області.
Проектна діяльність. Вітчизняні конкурси та гранти.
Міською радою підготовлено та подано на конкурсний відбір інвестиційних проектів, що можуть реалізовуватись за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2017 році 14 проектів на загальну суму 6404,318 тис.грн. Проекти одержали позитивний висновок комісії Івано-Франківської ОДА та комісії Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Перелік проектів затверджений рішенням міської ради від 10.08.2017 року № 323-11/2017 в редакції рішення міської ради від 14.12.2017 року № 457-15-1/2017. Всі проекти були реалізовані впродовж 2017 року. Зокрема, це:
- проект «Капітальний ремонт приміщення адмінбудинку (в якому розташовані приміщення ФАПу та відділення пошти) в с.Гринівці Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області (в межах заходів комплексного енергозбереження)», на суму 149,200 тис.грн.(субвенція-146,500 тис.грн.; місцевий бюджет-2,700 тис.грн.);
- проект «Капітальний ремонт (заміна вікон та дверей) Надорожнянського НВК (ЗОШ І-ІІ ст. ДНЗ) Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області (в межах заходів комплексного енергозбереження)», на суму 200,040 тис.грн.(субвенція-196,500 тис.грн.; місцевий бюджет-3,540 тис.грн.);
- проект «Капітальний ремонт (заміна покриття даху) клубу с.Надорожна Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області (в межах заходів комплексного енергозбереження)», на суму 100,040 тис.грн.(субвенція-96,500 тис.грн.; місцевий бюджет-3,540 тис.грн.);
- проект «Нове будівництво водопроводу в с.Тарасівка Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області», на суму 1451,710 тис.грн.(субвенція-250,000 тис.грн.; місцевий бюджет-400,000 тис.грн.; інші джерела фінансування-801,710 тис.грн.);
- проект «Буріння розвідувально-експлуатаційної свердловини (нове будівництво) для водопостачання Королівської ЗОШ І-ІІІ ст. в с.Королівка Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області (в тому числі виготовлення ПКД)», на суму 296,000 тис.грн.(субвенція-296,000 тис.грн.);
- проект «Закупівля спецтехніки для комунального підприємства «Міське комунальне господарство» Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області», на суму 849,000 тис.грн.(субвенція-849,000 тис.грн.);
- проект «Капітальний ремонт амбулаторії ЗПСМ с.Бортники Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області (в межах заходів комплексного енергозбереження)», на суму 296,540 тис.грн.(субвенція-296,000 тис.грн.; місцевий бюджет-0,540 тис.грн.);
- проект «Капітальний ремонт (заміна покриття даху) Братишівського НВК (ЗОШ І-ІІ ст. ДНЗ) Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області (в межах заходів комплексного енергозбереження)», на суму 299,540 тис.грн.(субвенція-296,000 тис.грн.; місцевий бюджет-3,540 тис.грн.).;
- проект «Капітальний ремонт (заміна покриття даху) Остринської ЗОШ І-ІІ ст. Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області (в межах заходів комплексного енергозбереження)», на суму 299,540 тис.грн.(субвенція-296,000 тис.грн.; місцевий бюджет-3,540 тис.грн.).;
- проект «Капітальний ремонт клубу с.Пужники Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області (в межах заходів комплексного енергозбереження)», на суму 97,526 тис.грн.(субвенція-96,500 тис.грн.; місцевий бюджет-1,026 тис.грн.);
- проект «Капітальний ремонт (заміна вікон та ремонт фасаду) Тлумацької ЗОШ І-ІІІ ступенів Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області (в межах заходів комплексного енергозбереження)», на суму 512,110 тис.грн.(субвенція-500,000 тис.грн.; місцевий бюджет-12,110 тис.грн.);
- проект «Капітальний ремонт дорожнього покриття від будинку №168 до будинку №192 по вул.Шевченка в м.Тлумач Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області», на суму 1232,293 тис.грн.(субвенція-1224,769 тис.грн.; місцевий бюджет-7,524 тис.грн.);
- проект «Капітальний ремонт Тлумацького ДНЗ «Дюймовочка» Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області (в межах заходів комплексного енергозбереження)», на суму 421,779 тис.грн.(субвенція-413,108 тис.грн.; місцевий бюджет-8,671 тис.грн.);
- проект «Закупівля спецтехніки для комунального господарства «Міське комунальне господарство» Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області (мінітрактор)», на суму 199,000 тис.грн.(субвенція-161,423 тис.грн.; місцевий бюджет-37,577 тис.грн.).
На конкурсний відбір інвестиційних проектів, що можуть реалізовуватися у 2018 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку було подано 6 проектів:
- проект «якість надання медичних послуг – запорука здорв’я нації», на суму 1166,700 тис.грн.( співфінансування з місцевого бюджету 116,700 тис.грн.);
- проект «Капітальний ремонт Бортниківського НВК (ЗОШ І- ІІІ ст. ДНЗ) Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області (в межах заходів комплексного енергозбереження)», на суму 277,780 тис.грн.( співфінансування з місцевого бюджету 27,780 тис.грн.);
- проект «Реконструкція під дитячий садок незавершеного універсального блоку Гринівецької ЗОШ І-ІІ ступенів Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області (в межах заходів комплексного енергозбереження)», на суму 666,700 тис.грн. (співфінансування з місцевого бюджету 66,700 тис.грн.);
- проект «Нове будівництво спортивного майданчика з штучним покриттям для фізкультурно-оздоровчих занять учнів Надорожнянського НВК по вулиці Гостинець 37 в с. Надорожна Тлумацької ОТГ Тлумацького району Івано-Франківської області», на суму 850,000 тис.грн.( співфінансування з місцевого бюджету 150,000 тис.грн.);
- проект «Капітальний ремонт внутрішніх вбиралень Тлумацької ЗОШ І-ІІІ ступенів Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області (в межах заходів комплексного енергозбереження)», на суму 274,450 тис.грн.( співфінансування з місцевого бюджету 27,450 тис.грн.);
- проект «Поточний ремонт дорожнього покриття від будинку №1 до будинку №52 по вул. Грушевського в м. Тлумач Тлумацької об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області», на суму 5900,000 тис.грн.( співфінансування з місцевого бюджету 2000,000 тис.грн.);
В рамках шостого обласного конкурсу «Краща етнокультурна громада» був поданий проект в номінації «Краща етнокультурна громада Покуття».
В рамках восьмого обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування було подано 7 проектів:
- проект «Підтримка розвитку вирощування екологічно чистої сільськогосподарської продукції», затверджений рішенням сесії від 10.08.2017 року № 326-11/2017, на суму 400,000 тис.грн.( співфінансування з місцевого бюджету 100,000 тис.грн.);
- проект «Подорожуй Тлумаччиною», затверджений рішенням сесії від 10.08.2017 року № 327-11/2017, на суму 400,000 тис.грн.( співфінансування з місцевого бюджету 100,000 тис.грн.);
- проект «Еко-туризм та сільський зелений туризм», затверджений рішенням сесії від 10.08.2017 року № 328-11/2017, на суму 300,000 тис.грн. (співфінансування з місцевого бюджету 75,000 тис.грн.);
- проект «Крокуємо із маленького села до духовних святинь і героїчного минулого», затверджений рішенням сесії від 10.08.2017 року № 330-11/2017, на суму 400,000 тис.грн.( співфінансування з місцевого бюджету 100,000 тис.грн.);
- проект «Генпланування – бачення перспектив розвитку громади», затверджений рішенням сесії від 10.08.2017 року № 332-11/2017, на суму 400,000 тис.грн.( співфінансування з місцевого бюджету 100,000 тис.грн.);
- проект «Тлумацьке озеро – магніт для туриста», затверджений рішенням сесії від 10.08.2017 року № 333-11/2017, на суму 400,000 тис.грн.( співфінансування з місцевого бюджету 100,000 тис.грн.);
- проект «Вода в кожен дім», затверджений рішенням сесії від 10.08.2017 року № 335-11/2017, на суму 400,000 тис.грн. (співфінансування з місцевого бюджету 100,000 тис.грн.);
З даних проектів конкурсною комісією Івано-Франківської обласної ради були відібрані для реалізації в 2018 році два проекти: «Еко-туризм та сільський зелений туризм» на загальну суму 300,000 тис.грн. та «Генпланування – бачення перспектив розвитку громади» на загальну суму 400,000 тис.грн.
Окрім того, протягом року, здійснювався постійний супровід, моніторинг та звітність по п’ятьох проектах, які були відібрані в рамках сьомого обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, які реалізовувались на території громади в 2017 році:
- «Народний дім – культурно-просвітницький центр життя сільської громади», який реалізовувався у с.Бортники Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області - сума проекту 180,000 тис.грн (співфінансування з місцевого бюджету 20,000 тис.грн, організації-партнери 10,000 тис.грн.);
- «Вуличне освітлення с.Королівка», який реалізовувався у с.Королівка Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області - сума проекту 170,000 тис.грн (співфінансування з місцевого бюджету 15,000 тис.грн, організації-партнери 5,000 тис.грн.);
- «Пам’ятаючи минуле – творимо свідоме майбутнє», який реалізовувався у с.Надорожна Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області - сума проекту 200,000 тис.грн (співфінансування з місцевого бюджету 40,000 тис.грн, організації-партнери 10,000 тис.грн.);
- «Організація системи водопостачання в селі Тарасівка шляхом кооперації зусиль влади та громади», який реалізовувався у с.Тарасівка Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області - сума проекту 972,800 тис.грн (співфінансування з місцевого бюджету 250,000 тис.грн, організації-партнери 322,800 тис.грн.);
- «Капітальний ремонт клубу села Вікняни Тлумацького району», який реалізовувався у с.Вікняни Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області - сума проекту 175,000 тис.грн (співфінансування з місцевого бюджету 25,000 тис.грн.);
В рамках проекту «Клич друзів – граймо разом» фонду братів Кличків подано заявку на встановлення спортивного майданчика на території Тлумацької гімназії Тлумацької ОТГ.
До Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України були подані 3 проекти на будівництво футбольних полів зі штучним покриттям, що можуть реалізовуватися за рахунок бюджетної програми "Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України" відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.09.2017 № 714 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для будівництва футбольних полів із штучним покриттям у регіонах України», з яких, конкурсною комісією при Мінрегіоні були відібрані два проекти на будівництво спортивних майданчиків зі штучним покриттям на території Тлумацької ЗОШ І-ІІІ ступенів Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади (кошторисна вартість – 1 493,639 тис.грн.) та на території Вікнянського НВК (ЗОШ І-ІІст. ДНЗ) Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади (кошторисна вартість – 1 495,914 тис.грн.).
До плану реалізації Стратегії розвитку Івано-Франківської області на період 2018-2020 роки міською радою подано 21 пропозицію ідей проектів:
- Впровадження заходів щодо покращення інфраструктури міського парку м.Тлумач – проект розрахований на1 рік, сума проекту 5000,000 тис.грн.;
- Проведення інвентаризації земель Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади - проект розрахований на 3 роки, сума проекту 2190,000 тис.грн.;
- Добудова ДНЗ «Сонечко» в м.Тлумач Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади - проект розрахований на 2 роки, сума проекту 7000,000 тис.грн.;
- Розроблення плану зонування території Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади - проект розрахований на 3 роки, сума проекту 1800,000 тис.грн.;
- Розроблення (оновлення) генеральних планів населених пунктів Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади - проект розрахований на 3 роки, сума проекту 3750,000 тис.грн.;
- Капітальний ремонт будівлі Тлумацької ЗОШ І-ІІІ ст. Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади - проект розрахований на 3 роки, сума проекту 5400,000 тис.грн.;
- Нове будівництво водопровідної та каналізаційної мереж в масиві «за автостанцією» в м.Тлумач Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади - проект розрахований на 3 роки, сума проекту 18000,000 тис.грн.;
- Ресурсне забезпечення розвитку і функціонування «Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області ( в т.ч. як сервісного центру для інших громад що не входять до складу ОТГ) - проект розрахований на 3 роки, сума проекту 3500,000 тис.грн.;
- Ремонт та реконструкція закладів первинної медичної допомоги Тлумацької ОТГ - проект розрахований на 2 роки, сума проекту 5000,000 тис.грн.;
- Моя культура – до тебе прагне серце і душа ( модернізація закладів культури Тлумацької ОТГ ) - проект розрахований на 3 роки, сума проекту 2400,000 тис.грн.;
- Тлумацький народний дім – центр культурно-дозвільного відпочинку Тлумацької громади - проект розрахований на 1 рік, сума проекту 1000,000 тис.грн.;
- Створення і матеріально-технічне оснащення відділення реабілітації «Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-франківської області - проект розрахований на 3 роки, сума проекту 4500,000 тис.грн.;
- Створення центру надання медичної (реабілітаційної) та соціально-психологічної допомоги учасникам АТО - проект розрахований на 3 роки, сума проекту 18000,000 тис.грн.;
- Реконструкція інфекційного відділення Тлумацької ЦРЛ під відділення стаціонарного догляду для постійного проживання одиноких непрацездатних громадян Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області - проект розрахований на 1 рік, сума проекту 2500,000 тис.грн.;
- Створення відділення сестринського догляду Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади при «Центрі первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області - проект розрахований на 3 роки, сума проекту 18000,000 тис.грн.;
- Талановиті діти – майбутнє України (модернізація комунального закладу «Тлумацька дитяча музична школа») - проект розрахований на 1 рік, сума проекту 1000,000 тис.грн.;
- Запровадження моделі раціонального поводження із твердими побутовими відходами на території Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади - проект розрахований на 3 роки, сума проекту 5000,000 тис.грн.;
- Закупівля транспортних засобів для забезпечення потреб «Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області - проект розрахований на 3 роки, сума проекту 5000,000 тис.грн.;
- Турист мандрує по Тлумаччині ( розробка туристичних маршрутів та підвищення туристичної привабливості Тлумацької ОТГ) - проект розрахований на 3 роки, сума проекту 900,000 тис.грн.;
- Фольклорно – етнографічний рух Тлумацької ОТГ - проект розрахований на 3 роки, сума проекту 900,000 тис.грн.;
- Створення центру надання адміністративних послуг Тлумацької ОТГ - проект розрахований на 1 рік, сума проекту 4000,000 тис.грн.;
В 2017 році міська рада взяла участь у написанні спільних проектів від ОТГ Івано-Франківської області в рамках конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС в рамках виконання Угоди про фінансування програми підтримки секторальної політики – підтримка регіональної політики України. Участь взяли у слідуючих проектах:
- Впровадження е-послуг в Центрах надання адміністративних послуг об’єднаних територіальних громадах Івано-Франківської області;
- Створення геоінформаційної системи відкритих даних на базі об’єднаних територіальних громад Івано-Франківської області.
Міжнародні конкурси та гранти.
Протягом 2017 року міська рада взяла участь у ряді конкурсів для отримання міжнародної технічної допомоги та грантів для покращення соціально-економічного становища громади:
1. Заявка на участь у проекті «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічний проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) який виконує Global Communities. Програма DOBRE спрямовує більшу частку технічної та фінансової допомоги на місцевий рівень, зокрема для створення умов новим об’єднаним територіальним громадам краще управляти ресурсами, підвищувати якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищувати залученість громадян.
2. Конкурс «Малих грантів 2017» від посольства республіки Польща в Україні. Поданий проект «Реконструкція і матеріально-технічне оснащення відділення реабілітації міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади» польською мовою. Загальна сума – 50,000 тис. євро. Проект спрямований на організацію в громаді сучасного амбулаторного відділення реабілітації що дозволить вирішувати проблеми осіб, що потребують допомоги та їх адаптацію у суспільстві, підвищити загальний стан здоров’я населення та тривалість життя за рахунок застосування прогресивних методів реабілітації з використанням новітніх технологічних та технічних засобів.
3. Конкурс «Програма малих грантів для України та Білорусії на 2017 рік» від посольства Норвегії в Україні. Поданий проект «Рекреація – шлях до інтеграції» англійською мовою. Загальна сума - 500,000 тис. норвезьких крон. Проектом передбачалось облаштування території міського парку Тлумацької міської ради ОТГ, створення рекреаційної зони та зони відпочинку для мешканців та гостей громади.
4. Конкурс маломаштабних проектів у галузі реабілітації та фізіотерапії у 2018 році від посольства Чеської республіки в Україні. Поданий проект «Сучасна реабілітація – запорука якісного лікування та відновлення» англійською мовою. Проектом передбачалось закупівля спеціалізованого реабілітаційного та фізіотерапевтичного обладнання для «Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади на загальну суму 433,677 тис. чеських крон (більше 504,000 тис. грн.).
5. Грантова допомога по проектах людської безпеки програми «Кусаноне» посольства Японії в Україні. Поданий проект «Якість надання медичних послуг – запорука здоров’я нації». Загальна вартість проекту 2500,000 тис.грн. Проект спрямований на покращення матеріально-технічної бази «Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади.
Підготовка Стратегії розвитку Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади.
Процедура розробки Стратегії розвитку Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади була ініційована мною у квітні 2017 року.
На даний момент за активної допомоги та сприяння регіональних консультантів USAID ПУЛЬС та Асоціації міст України в Івано-Франківській області створено робочу групу по розробці Стратегії розвитку Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади та проведено два засідання робочої групи. До складу робочої групи увійшли представники різних груп інтересів громади, а також усі бажаючі. Підготовлено соціально-економічний аналіз громади, SWOT-аналіз громади. На засіданнях робочої групи презентовано соціально-економічний аналіз та SWOT-аналіз громади, обговорено та визначино стратегічне бачення розвитку громади, визначено стратегічні і операційні цілі, а також розпочато роботу по формуванню проектних заявок до стратегії.
Виконання повноважень в галузі житлово-комунального господарства
Житлово-комунальне господарство – це важлива галузь господарського комплексу об’єднаної територіальної громади, що забезпечує його життєдіяльність.
З метою створення сучасної інфраструктури населених пунктів Тлумацької ОТГ, підвищення рівня безпеки проведено реконструкцію та відновлення вуличного освітлення в с. Прибилів на суму – 50000 грн.
Також проведено комплекс електромонтажних робіт з капітального ремонту вуличного освітлення в с.Гринівці на суму – 42905 грн.
Для підвищення безпеки дорожнього руху, вдосконалення системи управління нею, вжиття заходів щодо усунення причин, які сприяють аварійності на дорогах облаштовано спеціально відведені місця для посадки/висадки пасажирів громадського транспорту в с. Братишів, встановлено 2 зупинки на суму 30000 грн.
- капітальний ремонт тротуару по вул.Винниченка м.Тлумач на суму – 347837 грн.
- капітальний ремонт тротуару по вул.Винниченка (біля храму Пресвятої Трійці) м.Тлумач на суму – 57823 грн.
- капітальний ремонт прилеглої території біля пам’ятного знаку «Алея героїв» на суму – 350000 грн.
Щодо покращення стану водопровідно-каналізаційної забезпечення, міською радою у 2017 році проведено роботи з нового будівництва центрального водогону по вул.Грушевського на суму – 425118 грн., підключено до центральної водопровідної мережі вул. Берегового на суму – 26196 грн., підключено до центральної водопровідної мережі вул. Миру на суму – 22350 грн.
Комунальне підприємство «Міське комунальне господарство»
Підприємство – входить до сфери управління Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади, яка є представником власника – територіальної громади Тлумацької ОТГ.
Для зміцнення матеріально-технічної бази комунального підприємства та надання послуг населенню у 2017 році придбано бітумізатор «Крокус», сміттєвоз «КрАЗ», екскаватор «Борекс» та міні-трактор.
У 2017 році проведено ямковий ремонт вулиць міста методом просочування з використанням бітумної емульсії біту затором «Крокус» загальною площею – 457,7 м.кв. на вулицях Б.Хмельницького, Кармелюка, Грушевського, Винниченка, О.Кобилянської, 1-ше Травня. На вулицях міста проведені роботи із влаштування вирівнюючого шару із гравійного щебеню кількістю 1000 тонн, а саме: вул. Я.Мудрого – 132 т., вул. Чорновола – 72 т., вул. Л.Українки – 25т., вул. Колійова – 75 т., вул. Симоненка – 50 т., вул. Дорошенка – 25 т., вул. Назаренка – 20 т., вул. Ломоносова – 35 т., вул. Українська – 43 т., вул. С.Бандери – 37 т., вул. Берегового – 15т.
Відновлюється постійно дорожня розмітка на пішохідних переходах, встановлено нові дорожні знаки, показчики із назвою вулиць.
За 2017 рік КП «Міське комунальне господарство» вивезено і захоронено 1214,53 тонн твердих побутових відходів на загальну суму 404,8 тис.грн.
Від надання послуг організаціям м.Тлумача одержано – 229,3 тис.грн., від надання послуг населенню – 142,2 тис.грн.
Проведено освітлення вулиць Довбуша, Вишнева, Січових Стрільців, частково – вул. Плав’юка спільно із жителями цих вулиць. Постійно ведуться роботи по експлуатаційному утриманні існуючої мережі вуличного освітлення на території громади.
КП «Комунальне рибне господарство «Нептун».
Територія підприємства розташована на земельній ділянці площею 32,422 га, з них 12,5369 га площа водного плеса.
До відкриття купального та рибальського сезонів відновлено попереджувальні знаки та лавочки на дамбі (зняття старого покриття та нанесення лаку). Встановили нові попереджувальні знаки та перила на дамбі. Доходи КП «КРГ «Нептун» отримує від вилову риби та від міської ради за виконані роботи. За 2017 рік отримано доходів – 353847,93 грн., з них: від міської ради згідно акту виконаних робіт – 210517,93 грн., від вилову риби – 143330 грн. Витрати склали 388091,12 грн.
Виконання повноважень у сфері освіти, фізичної культури,
молоді і спорту, охорони здоров’я, культури
Сфера освіти, фізкультури і спорту
З метою належного функціонування загальноосвітніх закладів територіальної громади було змінено засновника та затверджено Статути загальноосвітніх та дошкільних закладів громади у новій редакції. Для реалізації державної політики та політики Тлумацької міської ради в сферах освіти, фізичної культури, молоді та спорту у квітні місяці 2017 року створено відповідний відділ.
Мережа закладів дошкільної освіти відповідає потребам населення, в якій функціонує 9 закладів (2 ДНЗ та 7 НВК). Дошкільну освіту в закладах Тлумацької ОТГ здобуває 619 дітей. Середній показник чисельності дітей у дошкільних навчальних закладах Тлумача із розрахунку на 100 місць становить 141 дитини .
Для збільшення охоплення дошкільною освітою дітей віком від 2 до 6 (7) років систематично здійснюються відповідні заходи. Так, на розширення Королівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою ДНЗ на 36 місць виділено 500.000 тис.грн, реконструкцію незавершеного універсального блоку школи під дитячий садок в с. Гринівці виділено 1000.000 тис.грн.
Для забезпечення потреби населення у якісних освітніх послугах в Тлумацькій громаді функціонує 12 закладів загальної середньої освіти, з них з яких одна гімназія та крім того 2 позашкільних навчальних заклади. Основне завдання закладів загальної середньої освіти - надання якісних освітніх послуг. В 2017-2018 н. р. в закладах загальної середньої освіти навчається 1851 дитина в 133 класах.
Безкоштовним харчуванням забезпечено 250 учнів, а саме: 183 учнів 1-4 класів з малозабезпечених сімей, 23 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 9 дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах та 35 дітей учасників АТО, їхні рідні брати та сестри.
Протягом 2017 року Тлумацькою міською радою проведено ряд заходів щодо енергозбереження, а саме заміна вікон та дверей на енергозберігаючі :
- Прибилівський НВК - 29 вікон та 2 дверей на 300 тис.грн;
- Пужниківський НВК - 18 вікон на 200 тис. грн. та замінено систему опалення на суму 350 тис.грн.;
- Колінцівський НВК - 13вікон та 2 дверей на 100 тис.грн;
- Вікнянський НВК – 13 вікон та 3 дверей на 170 тис. грн;
- Надорожнянський НВК – 26 вікон на 200 тис.грн;
- Тлумацька ЗОШ І-ІІІ ст.. – 169 вікон та 2 дверей на суму1500 тис.грн.;
Перекрито дахи в Братишівському НВК на 300 тис.грн. та Остринській ЗОШ І-ІІ ст. на 300 тис.грн.
Крім того, утеплено фасад Тлумацької гімназії на 580 тис.грн., а на заміну підлоги Бортниківського НВК виділено 50 тис.грн.. Загалом на поточний ремонт закладів освіти виділено 58 тис.грн.
В Тлумацькому будинку дитячої та юнацької творчості функціонує 43 гуртки, до яких залучено 705 вихованців, а в Тлумацькій ДЮСШ займається 430 вихованців у 31 групі.
За період 2017 року керівники гуртків та вихованці прийняли участь у всіх запланованих конкурсах, виставках, майстер-класах, виховних заходах та інших соціально-значущих і важливих акціях на районному, обласному та Всеукраїнському рівнях, де наші керівники гуртків та вихованці показали високі результати.
Сфера охорони здоров’я.
Відповідно до чинного законодавства об’єднана громада набула повноважень у сфері охорони здоров’я. З липня місяця згідно Рішення 6 сесії Тлумацької міської ради 7 скликання №176-6-1/2017 від 06.04.2017 року "Про створення комунального закладу охорони здоров"я Тлумацької об’єднаної територіальної громади" організовано роботу Центру первинної медичної допомоги.
Одним із пріоритетних напрямків є наближення та покращення якості медичної допомоги сільському населенню шляхом реорганізації та удосконалення надання первинної медичної допомоги через модернізацію та оптимізацію мережі . Центр первинної медико-санітарної допомоги надає медичну допомогу мешканцям сільської та міської місцевості. В Центрі ПМД та його структурних підрозділах працюють 9 лікарів та 46 медичних сестер, всього - 65 працівників.
Система первинної медичної допомоги складається з 11 фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП), 1 амбулаторії загальної практики та відділення сімейної медицини в ЦПМД. З ІV кварталу розпочав свою роботу денний стаціонар на 15 ліжок та кабінет профілактичних щеплень.
Впродовж вересня-жовтня проведено поточні ремонти відведеного приміщення колективно-господарським методом. Близько 30 тис. грн. використано коштів на матеріали з бюджету ЦПМД. Міською радою для ЦПМД придбано холодильник для зберігання ІБП, апарат електрофорезу та небулайзер для денного стаціонару.
За рахунок коштів медичної субвенції для забезпечення всіх структурних підрозділів закуплено 20 тонометрів в т.ч. 5 дитячих, 2 ваги для немовлят, холодильники, небулайзери, пульсоксиметри, сумки-укладки фельдшера, 4 дихальні мішки Амбу, 2 шафи медичні, 2 столики маніпуляційні, ширми і т.п.
За виділені кошти Івано-Франківською обласною радою придбано новий автомобіль «ЗАЗ Сенс», з метою надання невідкладної та планової медичної допомоги жителям громади , а також лабораторне обладнання та комп’ютерна техніка.
Сфера культури.
З метою виконання повноважень у сфері культури в червні 2017 року створено відділ культури та туризму Тлумацької міської ради.
Культурно-освітню роботу в Тлумацькій об’єднаній територіальній громаді здійснюють: 1 дитяча музична школа, 12 клубних закладів та 13 бібліотечних.
На території Тлумацької ОТГ є 6 музеїв – народний історико-краєзнавчий музей с. Бортники, музей етнографії та побуту району в м. Тлумач, кімната-музей М. Підгірянки м. Тлумач, музей Григора Крука с. Братишів, музей історії с. Надорожна, кімната-музей народознавства м. Тлумач та розташовано 30 пам’яток архітектури місцевого значення.
Всього в клубних закладах культури Тлумацької ОТГ працює 25 осіб, в бібліотечних – 24 особи, в дитячій музичній школі – 27 викладачів, де навчається – 301 дитина (208 з населених пунктів Тлумацької ОТГ, 93 з сіл Тлумацького району).
В клубних та бібліотечних закладах сіл Тлумацької ОТГ проводяться заходи присвячені державним та професійним святам, пам’ятним датам, вечори відпочинку і заходи спрямовані на залучення молоді та населення ОТГ у вільний час.
Виконання повноважень у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.
У сфері регулювання земельних відносин за 2017 рік Тлумацькою міською радою ОТГ розглянуто 261 питання з яких, відповідно до поданих заяв від громадян, прийняті рішення, щодо надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на правах власності та умовах оренди. Затверджені матеріали технічних документацій із землеустрою, безоплатно передано присадибні земельні ділянки у власність громадянам на території Тлумацької міської ради ОТГ за цільовим призначенням. Надані дозволи на розробку документацій із землеустрою що посвідчує право постійного користування земельними ділянками.
Укладалися договори оренди земельних ділянок та земельних сервітутів.
Прийнято ряд рішень на виготовлення експертної грошової оцінки земельних ділянок для наступного продажу цих ділянок та надходження коштів до бюджету Тлумацької міської ради ОТГ, а також прийнято рішення про продаж та здійснено продаж однієї земельної ділянки із земель комунальної власності Тлумацької міської ради ОТГ на суму 25 737,50 грн.
Впродовж року проводилися природоохоронні заходи та заходи щодо покращення благоустрою громади, профінансованих з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, а саме:
- придбано спецмашину сміттєвоз ВЛІВ МІНІ 10-12 Kr 5401/Н2-500 для збору та перевезення побутових відходів на території – 1900,0 тис.грн.;
- придбано 38 контейнерів для збору побутових відходів на території м. Тлумач - 199,98 тис.грн.;
- розроблено ПКД на нове будівництво каналізаційних мереж по вул. Івасюка в м. Тлумач - 63,013 тис.грн.;
- завершено нове будівництво роздільної системи каналізації по вул. Промислова в м. Тлумач - 65,8 тис.грн.
- завершено нове будівництво роздільної системи каналізації по вул. Коновальця в м. Тлумач - 110,25 тис.грн.
- завершено нове будівництво каналізаційних мереж по вул. Зелена в м. Тлумач (в т.ч.ПКД) - 290,927 тис.грн.
- завершено нове будівництво каналізаційних мереж по вул. Будівельників в м. Тлумач (в т.ч.ПКД) - 299,714 тис.грн.
- проведено топографічні роботи, детальний план території, розроблено ПКД на розширення та реконструкцію споруд для складування побутових та сільськогосподарських відходів на полігоні ТПВ у м. Тлумач урочище "Гіракова яма" (в тому числі виготовлення проектно-кошторисної документації) - 217,67 тис.грн.
Виконання повноважень у сфері соціального захисту населення
У зв’язку з тим, що Тлумацька міська рада набула статусу об’єднаної територіальної громади збільшилися і повноваження у сфері соціального захисту. Виконавчим комітетом було спрямованих на підтримку соціально незахищених категорій населення, зайнятості населення та вирішення проблемних питань соціального характеру.
У відповідності до визначених повноважень та виходячи з наявних фінансових можливостей виконком міської ради здійснив ряд заходів по соціальному захисту пільгових категорій населення. Виконавчим комітетом міської ради розглянуто 209 заяв від громадян на отримання одноразової грошової допомоги на лікування та у зв’язку з важким матеріальним становищем. Надано одноразових допомог на суму 133200 грн.: допомога учасникам АТО – 38200 грн.; допомога на лікування – 36750 грн.; допомога на лікування онкохворим – 15500 грн.; допомога хворим дітям – 12000 грн.
На підтримку соціально незахищених категорій населення Тлумацької об’єднаної територіальної громади та вирішення проблемних питань соціального характеру, відповідно до районних Програм соціального захисту населення та у зв’язку з делегуванням повноважень впродовж 2017 року направлено субвенцію загального фонду міського бюджету в районний бюджет, а саме:
- одноразова грошова допомога 62 громадянам ОТГ – 24303,18 грн.;
- додаткові виплати ОУН-УПА 3 громадянам ОТГ – 10500 грн.;
- додаткові виплати сім'ям загиблих в Афганістані (1 чол.) – 2100 грн.;
- додаткові виплати 100 – річним (2 чол.) – 5000 грн.;
- додаткові виплати колишнім працівникам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування (1 чол.) – 3500 грн.;
- щомісячна виплата хворим з нирковою недостатністю (5 чол.) – 24500 грн.;
- додаткові виплати сім'ям загиблих в АТО (4 чол.) – 40600 грн.;
- компенсаційні виплати особам,які надають соціальні послуги (22 чол.) – 881,8 тис.грн.;
- пільги сім’ям загиблих в АТО та інвалідам зору (12 чол.) – 17244,19 грн.
Особливістю цього звітного року для виконкому міської ради було не тільки те, що це перший рік нової каденції, а й те, що міська рада в статусі органу управління обʼєднаної громади почала приймати нові повноваження у сфері освіти, культури, охорони здоровʼя, розширення адміністративних меж та долучення до зони своїх повноважень і відповідальності сільських населених пунктів, які ввійшли до складу ради в процесі обʼєднання. Цей обсяг відповідальності розповсюдився практично на всі сфери життєдіяльності міста та сільських населених пунктів ОТГ.
Вперше напрацьовувався впродовж звітного року досвід роботи в сфері бюджетної децентралізації (прямі міжбюджетні відносини з Мінфіном, казначейством), організації навчального процесу, забезпечення стабільної роботи загальноосвітніх та дошкільних закладів, медичного забезпечення та розвитку культури.
Зрозуміло, що в цій ситуації легко не було нікому. Тому просив би з розумінням віднестися до всіх тих недоліків та прорахунків, які виникали інколи в нашій роботі. Саме тому, в цих умовах ми найбільше потребували і розраховували на розуміння та підтримку членів виконкому і депутатів. За цей рік були різні ситуації в нашій роботі і ми вдячні всім, хто був з нами і критикуючи конструктивно розумів та прагнув підтримати. Сподіваюсь, що кожен з нас взяв для себе урок за цей рік роботи. А у звʼязку з тим, що у нас попереду ще багато планів і завдань, і сподіваюся – можливостей, які дає нам децентралізація і реформа, нам необхідно консолідувати зусилля всіх нас на вирішення проблем та розвиток Тлумацької громади.
Тому актуальними напрямками для роботи у 2018 році вважаю:
- подальшу роботу по оптимізації та ефективному використанні бюджетних коштів (тендерні закупівлі, широке використання „ProZorro“, закріплення бюджетних призначень за установами, в тому числі через надання статусу юридичних осіб, та інші);
- підтримку малого та середнього підприємництва у галузі будівництва, житлово-комунального господарства, надання побутових послуг та розвитку фермерства і самозайнятості у сільській місцевості;
- проведення комплексу заходів по енергоефективності та енергозбереженню (модернізація котелень, реконструкція мереж, утеплення приміщень);
- покращення матеріально-технічної бази освітніх, культурних, медичних і спортивних закладів та комунальних підприємств;
- підвищення економічної ефективності комунальних підприємств ОТГ та використання їх потенціалу як для підвищення якості послуг для жителів громади, так і в проектах співробітництва з сільськими громадами;
- подальший розвиток інфраструктури міста та сіл через вдосконалення якості доріг, освітлення, водопостачання та водовідведення.
Сподіваюсь, що конструктивна роботи апарату, виконавчого комітету та депутатів Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади принесе добрі плоди нашій громаді та допоможе покращити якість життя наших громадян у всіх сферах життєдіяльності.
Дякую за увагу.
Міський голова Роман Круховський