Тлумацька міська громада
Тлумацький район, Івано-Франківська область

Сьогодні, 8 вересня — Міжнародний день грамотності

     

      Міжнародний день грамотності (International Literacy Day) — один із міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй. Відзначається Міжнародний день грамотності згідно з Резолюцією ЮНЕСКО щорічно в цей день.
     Писемність — свято для людства, яке досягло вражаючого прогресу в цій галузі, довівши кількість грамотних людей в світі до чотирьох мільярдів. Проте писемність для всіх — дітей, молоді і дорослих — ще не до кінця досягнута мета. Незважаючи на помітні успіхи багатьох країн, понад 860 мільйонів дорослих залишаються безграмотними, а більше 100 мільйонів дітей не ходять у школу. Дуже багато дітей, молодих людей і дорослих, охоплених шкільними або іншими освітніми програмами, не відповідають рівню, необхідному для того, щоб їх можна було вважати грамотними в умовах сьогоднішнього світу, який стає усе більш складним.
     День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.« повернутися до списку новин