Тлумацька міська громада
Тлумацький район, Івано-Франківська область

У Тлумачі вшанували подвиг українського народу у Другій світовій війні

     

        8 та 9 травня вся Україна відзначала День пам’яті та примирення і 72-гу річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Слід зазначити, що ця пам'ятна дата була встановлена Верховною Радою України лише 9 квітня 2015 року законом "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років" в рамках голосування за пакет законів про декомунізацію. З тих пір 9 травня відзначається як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого за радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам'яті та примирення, є квітка червоного маку - загальноприйнятий у світі символ відзначення пам'ятних днів Другої світової війни.

        Щоб вшанувати великий подвиг українського народу та його вагомий внесок в перемогу антигітлерівської коаліції, 8 травня, на Пам’ятне віче до пам’ятника «Воїну-визволителю» у місті Тлумачі прийшли голова Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Роман Круховський, секретар міської ради Ігор Денькович, керівництво Тлумацької РДА, представники ветеранських організацій, структурних відділів Тлумацької ОТГ, громадськості, громадсько-політичних об’єднань, молоді.

         Хвилиною мовчання та покладанням квітів до підніжжя пам’ятників «Борцям за волю України», «Воїну-визволителю» та «Воїнам-Афганцям» учасники зібрання вшанували пам’ять усіх, хто загинув у боротьбі за українську землю. Завершився захід зворушливими словами пам’яті про живих та тих, хто вже відійшов у вічність.

 

 « повернутися до списку новин