У селі Пужники Тлумацької міської ради ОТГ пройшов етно-фестиваль «Стрітенська свіча»

Дата: 16.02.2018 11:04

Стрітення є сороковим днем після народження Ісуса Христа. У цей день Діва Марія принесла немовля в Єрусалимський храм на посвяту. Там новонароджений Ісус вперше зустрівся з праведником Симонеоном і пророчицею Анною, які одразу ж впізнали у малюкові нового Месію. Свято символізує зустріч людства з немовлям Ісусом, зустріч Старого і Нового Завітів, а в народі також вважається, що в цей день зима зустрічається з весною.

Саме в цей день, 15 лютого, в с. Пужники Тлумацької ОТГ відбулося свято духовних традицій «Стрітенська свіча».

Усі учасники заходу святковою ходою під колядку «Нова радість стала» вирушили від сільського клубу до подвір’я церкви Святої Параскеви-П’ятниці, де відбулося саме дійство.

Свої святкові виступи дарували громаді села та гостям свята фольклорні колективи сіл Королівка, Прибилів, Остриня, Бортники, Гринівці, Тарасівка, Пужники. На завершення всі присутні виконали колядку «Небо і земля».

На заході були присутні голова Тлумацької міської ради ОТГ Роман Круховський, перший заступник голови Андрій Радовець, начальник відділу культури та туризму Тлумацької ОТГ Іванна Ковбас, методисти Тлумацького народного дому Лариса Морикін та Дмитро Пилипонько.

З вітальним словом до жителів села звернувся голова Тлумацької міської ради ОТГ Роман Круховський, в.о. старости с. Пужники Михайло Кушнір та начальник відділу культури та туризму Іванна Ковбас і побажали усім, щоб вогонь Стрітенської свічі оберігав усіх від нещасть та дарував здоров’я, силу і натхнення.

Настоятель місцевого храму отець Володимир вручив подяки Андрія (Кир.) Митрополита Галицького керуючого Івано-Франківською єпархією УАПЦ усім колективам, які взяли участь у заході.