Тлумацька громада вшанувала вояків УПА, загиблих від рук енкаведистів

Дата: 18.01.2018 11:13

Сьогодні, 18 січня, Тлумацька громада зібралася біля пам’ятного знаку безневинно страченим Борцям за волю України, встановленого на місці страти енкаведистами вояків Української Повстанської Армії .

У мітингу-реквіємі вшанування пам’яті взяли участь міський голова Роман Круховський, голова районної державної адміністрації Володимир Габурак, голова районної ради Василь Двояк, представники районної станиці Братства ОУН-УПА Карпатського краю, родина загиблого Степана Мандзюка та духовенство.

73 роки тому, напередодні Другого Святвечора, на цьому місці були позбавлені життя два молоді хлопці – Володимир Кріль та Степан Мандзюк, які попри неминучу загибель залишилися нескореними, бо не виказали, де знаходяться криївки повстанців та їхні побратими. Минає час, та Герої в Україні не минають. І уже народжені Майданом та Революцією Гідності стають  на захист держави. Нові трагічні і водночас героїчні сторінки історії вписують Герої Небесної Сотні, захисники блокпостів в зоні АТО, добровольці Іловайського котла, кіборги Донецького аеропорту.

Міський голова Роман Круховський у своєму виступі нагадав про страшну звістку, яка спіткала наше Прикарпкаття, 16-го січня На Донеччині загинув боєць Добровольчого корпусу «Правий сектор» Андрій Витвицький («Спікер») . Гинуть самі найкращі сини України цвіт і еліта нашої нації, але ці смерті не є даремними, завдяки їм, ми та наші діти  маємо змогу стояти тут, святкувати Різдвяні та новорічні свята. Царство Небесне полеглим за єдність Батьківщини!

Про патріотів минулого і сучасності розповів у своєму виступі директор Тлумацької ЗОШ І-ІІІ ст. Володимир Посацький, який закликав усіх берегти світлу пам’ять про Героїв.

Покладанням квітів та хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих за волю і незалежність України.

Священнослужителі Тлумацьких Деканатів УАПЦ та УГКЦ відправили панахиду за безневинно страченими вояками УПА .