«Запалімо Стрітенську свічу»

Дата: 15.02.2017 16:28

Свято Стрітення, овіяне народними повір’ями, традиціями і звичаями. Наші пращури вірили у магічну силу Стрітенської свічі, в чудодійність води, освяченої цього дня, – таким був лейтмотив районного фестивалю, свята духовних традицій «Запалімо Стрітенську свічу», який відбувся на подвір’ї церковного храму Покрови Пресвятої Богородиці у селі Тарасівка, Тлумацької міської ОТГ.

Перед початком святкування із Божим благословенням до учасників фестивалю звернулисьархієпископ і митрополит Івано-Франківський Української Греко-Католицької Церкви Владика Володимир (Війтишин), декан Тлумацького деканату УГКЦ отець Павло Дутчак, настоятель місцевого храму отець Михайло Могила.

У святковому дійстві  взяли участь голова Тлумацької міської об’єднаної територіальної громади Роман Круховський, керівник апарату районної державної адміністрації Іван Шкварок, заступник голови районної ради Василь Гнатюк, та депутат районної ради Василь Пилипів.

У виконанні фольклорних колективів клубних закладів сіл Тарасівка, Жабокруки, Бортники, Королівка, Кутище, Палагичі, Остриня, Колінці, Хотимир, Пужники лунали старовинні автентичні колядки, які і сьогодні є актуальними, бо в їхньому змісті відображаються події важкої долі України.

По завершенні фестивалю із словами подяки до всіх учасників звернулися начальник відділу культури райдержадміністрації Галина Петрунько та виконуючий обов’язки сільського старости Олег Куцик.