Тлумацька міська громада
Тлумацький район, Івано-Франківська область

Йорданське купання

 

 

    Уже традиційно 19 січня в м. Тлумач на Тлумацькому міському озері відбулося освячення води та масове купання. Священнослужителі УГКЦ (о.Павло Дутчак) та УАПЦ (о. Василь Стадник) посвятили воду і зазначили, що вона в цей день має надцілющі властивості.

   Ця атракція принесла море позитивних емоцій як дорослим, так і малечі. Йорданські купання запам’ятаються їм надовго, аж до наступного Водохреща.

Крім того, після водохреща на міському озері отці – декани здійснили обряд освячення медичного автомобіля марки «ЗАЗ Сенс» закупленого для Тлумацького центру первинної медичної допомоги.

   Нагадаємо, Свято Хрещення нині відзначають православні і греко-католики всього світу. За традицією у цей день на водоймищах роблять ополонки, священики освячують воду, опісля усі охочі тричі занурюються у крижану купіль. За давніми віруваннями, пірнаючи у крижану купіль, люди засвідчували, що готові іти за Христом, приймаючи хрещення і християнську віру. Втім рішення про занурення є добровільним. Останніми роками купання у цей день стало дуже популярним. Занурюватися полюбляють навіть ті, хто не є віруючими. Люди вважають, що це корисно для здоров’я.

Для забечення максимального комфорту та уникнення надзвичайних ситуацій процесію супроводжували працівники Тлумацького відділення поліції, а на місці булооблаштовано обігрівальний пункт ДСНС та чергування медиків ЦПМД Тлумацької міської ради ОТГ.« повернутися до списку новин