ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

76019, м. Івано-Франківськ, вул. Берегова 24, веб-сайт-  https://vetif.gov.ua/, e-mail- ifdergprod@vetif.gov.ua

Щороку 15 березня у світі відзначають Всесвітній день захисту прав споживача.

В Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області проходить цикл семінарів з  актуальних питань дотримання законодавства про захист прав споживачів.

В семінарах беруть участь начальники управлінь, відділів Головного управління Держпродспоживслужби, начальники та спеціалісти районних (міських) управлінь (відділів), представники райдержадміністрацій, міськвиконкомів та громадських організацій.

Основним питанням семінарів-навчань  є потреба запровадження механізму взаємодії  управління захисту споживачів Головного управління з районними (міськими) управліннями (відділами) і створення на їх базі так званих «консультаційних центрів». Метою таких змін є надання практичної допомоги населенню, і в кінцевому результаті - підвищення ефективності захисту прав споживачів на місцях.

Для підготовки спеціалістів в питаннях захисту споживачів вивчаються особливості формування та реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів, ринкового нагляду, метрології та ціноутворення, основні підходи Європейської практики в даній галузі, аналізуються  найактуальніші питання  захисту прав споживачів, зокрема: порядок розгляду звернень громадян з приводу порушення їх споживчих прав, вимоги до оформлення звернень, норми чинного законодавства у сфері захисту споживачів, питання відповідальності за його порушення, а також питання  співпраці та взаємодії державних інспекторів Держпродспоживслужби з іншими органами державної влади і місцевого самоврядування.

Консультаційні центри запрацюють уже в квітні цього року.

Н.Романова  (0342) 51-13-89