Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

День вишиванки

Дата: 18.05.2017 13:57
Кількість переглядів: 1248

    Фото без опису

    Сьогодні, 18 травня, Україна відзначає неофіційне свято, присвячене традиційному національному вбранню – вишиванці. Всесвітній день вишиванки відзначають в третій четвер травня. У цей день українці вдягають вишиванки на роботу, навчання або просто прогулюються вулицями своїх міст. Робиться це на знак єднання і поваги до своєї Батьківщини. Міський голова Тлумацької ОТГ Роман Круховський, секретар міської ради Ігор Денькович, заступник міського голови з гуманітарних питань Ігор Мандар, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Ігор Одуд та працівники структурних підрозділів Тлумацької ОТГ долучились до Всеукраїнського флеш-мобу «Одягнімо українську вишиванку». З вишитих рушників на площі Т.Г.Шевченка в м. Тлумачі виклали слово «Україна». Учасники заходу проявили свою повагу до традицій нашої країни та національного символу українського народу – вишиванки.

                                                      Історія свята

      Ідея зародилася у 2006 році і належить одній із студенток Чернівецького національного університету Лесі Воронюк. Її надихнув одногрупник, який завжди ходив на пари у вишиванках. Тоді Воронюк запропонувала одногрупникам і студентам вибрати день і прийти усім у вишиванках. Спочатку ініціативу підтримали кілька десятків студентів і викладачів, але пізніше свято розрісся до всеукраїнських масштабів. У 2011 році був встановлений рекорд за кількістю людей у вишиванках в одному місці. На центральній площі Чернівців зібралося чотири тисячі людей у вишиванках. У 2015 році з'явилася акція "Подаруй вишиванку захиснику", в якій взяли участь 38 країн світу. Вишиванки передавали бійцям АТО, які беруть участь в бойових діях в Донбасі.

                                    Традиції та історія вишиванки

      Вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, але й оберегом. Символи та кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом. Традиційно вишивали дівчата, які готували собі посаг, збираючи його в спеціальну скриню. Небагата дівчина могла похвалитися 30-40 сорочками, середнього достатку – 50-70, а багаті – 100. Сорочку для дитини вишивала мама або бабуся, під час роботи співали пісні і молилися. Вважалося, що так вишиванка стає справжнім оберегом. У ХІХ столітті Іван Франко почав носити вишиванку з піджаком, привертаючи увагу незвичайним поєднанням і зробивши його популярним. У 1876 році Олена Пчілка видала альбом українських вишиванок, після чого в Європі почався бум української вишивки, а в самій Україні почалися перші наукові вивчення вишиванки. На даний момент фрагменти української вишивки використовують багато відомих дизайнери, серед яких Жан-Поль Готьє, Джон Гальяно, Gucci, Valentino, Dolce & Gabbana.
 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь