Навчальна сесія в рамках річного навчального циклу з розробки стратегій розвитку територіальних громад

Дата: 07.09.2017 14:17

У місті Львові відбулась перша навчальна сесія в рамках річного навчального циклу з розробки стратегій розвитку територіальних громад, яку організували Всеукраїнська організація місцевого самоврядування «Асоціація міст України» в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізовується спільно з Агенством США з міжнародного розвитку (USAID).

Від Івано-Франківщини участь взяли представники Тлумацької об'єднаної територіальної громади: головний спеціаліст відділу економічного розвитку, торгівлі, інвестицій та сільського господарства -  Серемчук Юрій Мирославович та голова громадської організації «Тлумацький актив» Красняк Надія Мирославівна.

Під час сесії представники 21 об’єднаної територіальної громади вчилися розробляти стратегії розвитку своїх громад. «Ми проводимо навчання за принципом «вчися і роби», що дозволяє відразу після семінару застосувати отримані знання і розробити черговий етап стратегії», зазначив  експерт зі стратегічного планування Василь Кашевський.Таке навчання проходить у три етапи (перші два – аудиторні, третій – польовий):

1) ознайомлення з теорією стратегічного планування (етапами розробки стратегій, методологією, аналізом стану середовища громади, впливу зовнішніх факторів, прогнозування розвитку громади, формулювання стратегічного бачення розвитку громади, розробка сценаріїв розвитку громади, проведення SWOT-TOWS аналізу, моделювання);

2) проведення практичних занять;

3) виконання домашнього завдання у власній громаді.

Експерти зі стратегічного планування Олександр Волошинський та Ігор Воляник акцентували на важливості підготовки у громаді фахівців з місцевого розвитку, які займатимуться питаннями супроводу процесів стратегування та підготовки розвиткових проектів.