Старий Новий Рік по колінцівськи

В ніч з 13 на 14 січня знімальна група телеканалу «1+1» на чолі з Аллою Пасс відвідала с. Колінці Тлумацької ОТГ для підготовки репортажу про давній обряд «Засівання з конем».

Учасниками дійства стала сільська молодь, яку згуртували завідуючий клубом с. Колінці Василь Білан та керівник народного аматорського колективу «Переспіви» клубу с. Колінці Руслана Водославська.

Ще задовго до півночі, хлопці обрали в одного із ґаздів села коня, якого прибрали різнокольоровими веретами, яскравими штучними квітами та стрічками. Рівно опівночі при повному параді хлопці вирушили у свій нічний святковий вояж з конем від хати до хати, де засівали і віншували. За традицією, якщо першим до вашої хати зайде кінь, у вас помножиться добро та буде здоров’я. Водили коня цілу ніч.

Закінчилося дійство біля церков села Колінці, де зійшлися всі мешканці села.