Тлумацька міська громада
Тлумацький район, Івано-Франківська область

Єдиний скарб у тебе – рідна мова (цикл заходів до Дня української писемності та мови)

І той лиш пошани достоїн,

Хто мову шанує свою.

В. Сюсюра

         9 листопада в Україні щорокувідзначається Свято української писемності та мови. За православним календарем – це день ушанування пам'яті Преподобного Нестора-літописця. Вважається, що Нестор-літописець став прабатьком української писемної мови. Мощі святого покояться в Ближніх печерах Києво-Печерської лаври.

        Свято було започатковано Указом президента Українивід 6 листопада 1997 року. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.

         Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.

         У бібліотеці с. Колінці цікаво пройшла літературна подорож «Стежками української писемності». Бібліотекар Іванна Кулик в ігровій формі познайомила школярів з історичним походженням української мови, народною мудрістю, словесними майстрами рідного слова. Про красу, чарівність, багатство, мелодійність української мови наголошували учасники заходу. Декламували вірші, читали приказки та цитати про рідну мову. Активно взяли участь у грі-вікторині «З історії слів».« повернутися до списку новин