ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 23.03.2018 14:29

До Всеукраїнського дня

боротьби із захворюванням на туберкульоз

Туберкульоз є не тільки медичною проблемою, це проблема соціальна, яка віддзеркалює соціально-економічний стан країни, культурно-освітній рівень та благополуччя населення, ступінь розвитку охорони здоров’я. Тому надзвичайно важливими є питання поінформованості населення, пропаганда здорового способу життя, профілактики туберкульозу.

Головне управління статистики інформує. Починаючи з 2005 року захворюваність населення області на активну форму туберкульозу набула тенденції до зниження. За останні 12 років вона знизилась більше як на третину.

Упродовж 2017 року в області зареєстровано 705 осіб з уперше в житті встановленим діагнозом активного туберкульозу проти 718 осіб у попередньому році, або 51,2 проти 52,1 особи у розрахунку на 100 тис. населення, що є нижчим показником, ніж в середньому по Україні (54,8 особи). Із загальної кількості хворих, яким торік встановлено такий діагноз, 62,6% – жителі сільської місцевості, 23% – особи у віці 18–34 роки, 3,7% – діти та підлітки у віці до 17 років. Кількість чоловіків з уперше в житті встановленим діагнозом активного туберкульозу удвічі більше, ніж жінок (478 осіб проти 227 осіб).

На кінець 2017 року на обліку в лікувально-профілактичних закладах області перебували 812 осіб, хворих на туберкульоз, більшість з яких (94,3%) хворіли на активну форму туберкульозу легенів. З усієї кількості хворих 63,2% становлять сільські жителі. Крім того, під наглядом у медичних закладах перебувало 8,4 тис. осіб з ризиком до захворювання на туберкульоз та його рецидиву, з них 51,3% – жителі сільської місцевості.

У 2017 році на Івано-Франківщині від туберкульозу померли 107 осіб, що на 24,4% більше, ніж роком раніше. Кількість померлих від цієї недуги у сільській місцевості у 1,7 раза більша, ніж у міських поселеннях: 67 проти 40 осіб. Порівняно з 2016 роком кількість померлих від туберкульозу у міських поселеннях збільшилась на 42,9%, у сільській місцевості – на 15,5%. Найбільша кількість смертей (73,8%) припадає на осіб у віці 35–64 роки, серед померлих переважає частка чоловіків (81,3%).

Довідково: Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз щороку відзначається 24 березня, встановлений в Україні Указом Президента України від 22 березня 2002 року.

Довідки: тел. (0342)79-20-09; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-OXOR_ZDOR.htm