ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 04.04.2018 09:12

Стан виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях

міст і районів області станом на 1 березня 2018 року

Головне управління статистики інформує. Станом на 1 березня 2018р. заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 22,6 млн.грн, що складає 1,7% фонду оплати праці, нарахованого за лютий 2018р.

Порівняно з 1 лютого 2018р. борг із виплати заробітної плати збільшився на 2,4 млн.грн, або на 11,7%. Збільшення заборгованості спостерігалось у м.Івано-Франківську (на 2,3 млн.грн), в Тисменицькому районі (на 1,7 млн.грн) та м.Бурштині (на 11 тис.грн).  Водночас зменшення заборгованості відбулося у Косівському районі на 1,6 млн.грн; погашено борг у Тлумацькому районі в сумі 58,3 тис.грн. У Надвірнянському районі заборгованість із виплати заробітної плати залишилась на рівні 1 лютого 2018р. і склала 175,2 тис.грн.

На підприємства обласного центру припадає 80,4% суми заборгованості із виплати заробітної плати, Тисменицького району – 17,7%, Косівського – 1%, Надвірнянського – 0,8% та м.Бурштина – 0,1%. На підприємствах решти міст і районів області заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

Станом на 1 березня 2018р. заборгованість за рахунок коштів місцевих бюджетів у Тлумацькому районі повністю погашена, а у Косівському районі зменшилась на 1,6 млн.грн і склала 226,3 тис.грн.

У структурі загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати  в цілому по області на економічно активні підприємства припадає 32,9% суми боргу, водночас у м.Бурштині та Косівському районі цей показник складає 100%, в обласному центрі – 33,4%, в Тисменицькому районі – 28%.

У Надвірнянському районі вся сума заборгованості з виплати заробітної плати, в Тисменицькому районі 72% суми боргу, у м.Івано-Франківську 66,6% суми боргу, утворено на підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (в середньому по області цей показник складає 67,1%).

Борг на економічно неактивних підприємствах відсутній.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2018

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Заробітна плата штатних працівників та стан її виплати у лютому 2018 року

Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у лютому 2018р. становив 6727 грн, що у 1,8 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (3723 грн).

Найвищий рівень заробітної плати у лютому 2018р. спостерігався в добувній промисловості і розробленні кар’єрів, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 41,8% – у 1,8 раза. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано в поштовій та кур’єрській діяльності, сфері надання інших видів послуг (не перевищували 60,5% середнього показника по області).

Заробітна плата у лютому 2018р. порівняно з січнем 2018р. збільшилась на 0,9%, а відносно лютого 2017р. – на 27,1%.

Індекс реальної заробітної плати у лютому 2018р. порівняно з січнем 2018р. становив 99,9%, а відносно лютого 2017р. – 112,2%.

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області на 1 березня 2018р. становила 22,6 млн.грн, що складає 1,7% фонду оплати праці, нарахованого за лютий  2018р., та 0,9% суми заборгованості по державі. Упродовж лютого 2018р. заборгованість збільшилась на 2,4 млн.грн, або на 11,7%. Борг  із виплати заробітної плати за рахунок коштів місцевих бюджетів зменшився на 1,7 млн.грн і склав 226,3 тис.грн.

У структурі загальної суми заборгованості 32,9% припадає на економічно активні підприємства, 67,1% – на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Основна частина суми боргу із виплати заробітної плати припадає на підприємства промисловості (93,8%).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2018