Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 19.04.2018 16:24
Кількість переглядів: 614

Застереження системи RASFF:  бензо (А) пірен -  в кокосовій олії, а не зареєстрований  сульфіт -  в ліджи

Фото без опису

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформує споживачів та операторів ринку про те, що до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшло одразу декілька  інформаційних повідомлення Системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах RASFF.

В одному із них,  від 16.04.2018 року №2018.1028  йдеться про те, що компанією «Heuschen and Schrouff, Oriental Foods Trading B.V.» (Королівство Нідердандів) у зв’язку із виявленням бензо (А) пірена в кокосовій олії, проводиться процедура відкликання харчових продуктів («Coconut oli COCOFRESH jr 250 ml» Art. Nr.:75469 з кінцевою датою споживання включно  до 09.03.2019 та  «Coconut oli COCOFRESH jr 500 ml» Art. Nr.:75469 з кінцевою датою споживання включно  до 09.03.2019).

Згадані продукти експортувались з Королівства Нідерландів в окремі держави-члени Європейського Союзу та до України.

В двох інших повідомленнях Системи RASFF від 07.02.2018 року №2018.0316 та від 16.04.2018 року №2018.0316-fup8 йдеться про виявлення не задекларованого та не зареєстрованого сульфіту в ліджи, що експортується з Південної Африки  (виробництва Lowveld Sugars)  до окремих держав-членів ЄС, і в тому числі  до України.

У разі виявлення фактів невідповідностей, просимо повідомляти Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Н.Романова  (0342) 51-13-89 

 

 

Оперативна інформація про фітосанітарний стан посівів  та насаджень в області  станом на 19.04.2018 року

Фото без опису

  Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області інформує:  в області склались  сприятливі агрокліматичні умови для росту і розвитку сільськогосподарських культур та проведення весняно-польових робіт.

 Озимі зернові культури. Посіви даної групи культур знаходяться у фазі кущення, початок виходу в трубку  в доброму та задовільному стані.

У теплі сонячні дні в Галицькому, Снятинському, Рогатинському, Тлумацькому  районах триває літ злакових мух, заселення посівів цикадками, попелицями, хлібними блішками, п’явицями. Ними пошкоджено 2-3% рослин озимих зернових. Личинки хлібної жужелиці, переважно старшого віку, в допороговій чисельності дохарчовуються в посівах озимих зернових, розміщених після стерньових попередників. В Галицькому районі відмічено вихід клопа-шкідливої черепашки на поверхню листкової підстилки де з підвищенням температури відбуватиметься переліт фітофага на посіви.

Захисні заходи проти вищевказаних фітофагів рекомендується проводити шляхом обприскування крайових смуг або всуціль посівів за перевищення ЕПШ (личинок жужелиці 3-4 і більше, хлібних блішок 30-50, жуків п’явиць 10-30 на кв.м, злакових мух 40-50 екз. на 100 п.с.) рекомендованими інсектицидами.

Повсюди на 3-5% обстежених площ (інфекційний запас яких зберігся ще з осені минулого року) септоріозом, гельмінтоспоріозом, кореневими гнилями уражено 2% рослин у господарствах Богородчанського, Галицького районів. Високопродуктивні посіви під час виходу рослин у трубку оздоровлюють фунгіцидами відповідного спектру дії.

Озимий ріпак. Посіви озимого ріпаку заселяють, переважно з країв полів, капустяний стебловий та великий ріпаковий прихованохоботники, хрестоцвіті блішки, квіткоїд, якими пошкоджено 2-10% рослин (Галицький Рогатинський, райони) у слабкому ступені. На 10% обстежених площ культури переноспорозом, уражено 3% рослин (Тлумацький район).

У господарствах, за перевищення шкідниками ЕПШ (ріпакового квіткоїда в період утворення бутонів – 1-2 жуки на рослину; стеблового капустяного прихованохоботника – 2 жуки на 40 рослин або 20 жуків на жовту чашку за 3 дні) необхідно провести крайові або суцільні обприскування дозволеними до використання препаратами.

Розвиток бурякової попелиці відбувається на проміжному господареві (калина). Заселено 9 відсотків бруньок з чисельністю 3 (5) личинок на бруньку.

В садах триває вихід і живлення довгоносиків (сірий бруньковий, яблуневий квіткоїд), які скрізь пошкодили 8% бруньок. Триває відродження сисних шкідників (кліщі, яблунева зелена попелиця), якими заселено 5% дерев.

Захищають плодові насадження у фазах набрякання – розпускання бруньок інсектицидами з додаванням препаратів проти хвороб.

Повсюди гусениці підгризаючих совок та ґрунтоживучі шкідники (дротяники, несправжні дротяники, личинки хрущів) перемістились у верхні шари ґрунту, де пошкодили 1-2% озимих культур (Городенківський, Тлумацький райони). У сонячні дні відмічається  літ ріпакового білана

Скрізь на озимих культурах і багаторічних трав, садах виявляють 1-3 жилих колоній на гектар мишоподібних гризунів.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур. 

Н.Романова  (0342) 51-13-89 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь