ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 20.04.2018 15:12

Лісове господарство  Івано-Франківської області у 2017  році

Головне управління статистики інформує. Підприємствами, зареєстрованими на території області, яким надані в постійне користування або власність ліси, за 2017 рік реалізовано продукції (товарів, послуг) лісового господарства на 843,8 млн.грн, що на 21,1% більше, ніж роком раніше, у т.ч. продукції лісозаготівель – на 799,7 млн.грн (на 24,1% більше). Частка Івано-Франківщини у загальнодержавних обсягах реалізації продукції лісового господарства у 2017 році склала 6,1%, що відповідає 8 місцю серед регіонів держави.

Рубки лісу у 2017 році проведено на площі 25,8 тис.га, що на 0,2% більше рівня попереднього року, з них рубки головного користування – на 2,6 тис.га (на 22,4% більше).

Від усіх видів рубок та здійснення підготовчих робіт заготовлено 1462,9 тис.м3 деревини, що на 4,5% менше, ніж у 2016 році, у т.ч. від рубок головного користування – 640,5 тис.м3 (на 12,2% більше).

У загальних обсягах заготовленої у 2017 році деревини на ліквідну  припадає 79,4% (1161,5 тис.м3), обсяги заготівлі якої порівняно з попереднім роком скорочено на 4,3%. Основну частину ліквідної деревини  заготовлено від рубок головного користування (45,6%), санітарних (24,6%) та лісовідновних рубок (15%). Паливна деревина становила 53,8% (625,5 тис.м3) загального обсягу заготовленої ліквідної деревини, решту (46,2% або 536 тис.м3) склали лісоматеріали круглі. За обсягом заготовленої ліквідної деревини область посіла 8 місце серед регіонів держави.

У 2017 році через несприятливі погодні умови та хвороби лісу загинуло 159 га  лісових  деревостанів  проти 829 га  у 2016р.

У  результаті проведених заходів і під впливом  природних факторів у 2017 році  було ліквідовано осередків шкідників і хвороб лісу на площі 7,7 тис.га. Лісозахисні заходи із знищення осередків шкідників та хвороб лісу проведено на площі 4,3 тис.га, де основну частину (99,3%) становили профілактичні біотехнічні  заходи.

У 2017 році роботи по відтворенню лісів проведено на 4 тис.га  земель

лісового фонду (на 4,5%  більше, ніж роком раніше),  з них  на 1,8 тис.га – садіння і висівання лісу, 2,2 тис.га – охоплено  природним поновленням.

У вкриті лісовою рослинністю землі переведено 3,1 тис.га лісових культур та ділянок з природним поновленням, що на 11,5% більше, ніж у 2016 році.

Упродовж 2017 року зафіксовано 802 випадки незаконних рубок дерев і чагарників, унаслідок яких було знищено та пошкоджено 2,3 тис.м³ деревини, заподіяно шкоди лісовому господарству  на 10,2 млн.грн.