Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 27.04.2018 11:30
Кількість переглядів: 761

Фото без опису

 

Інформаційне повідомлення щодо фітосанітарного стану посівів і плодових насаджень

у господарствах області на 25.04.2018 року

 

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області  інформує,  що агрометеорологічні умови другої декади квітня були сприятливими для росту і розвитку озимих, ранніх ярих культур, багаторічних трав та посіву теплолюбивих культур.

Спостерігалась аномально тепла погода, відбувалось  швидке нарощування тепла. Середня декадна температура повітря становила 15-16° тепла, що на 8-9º вище від норми.

Максимальна температура повітря підвищувалась до 24-26º тепла. На поверхні ґрунту максимум становив 35-42° тепла. У найхолодніші ночі температура повітря знижувалась до 5-7º тепла, мінімальна температура на поверхні ґрунту - 2-5º тепла.

Сума ефективних температур станом на 20.04.18р. відповідала таким показникам  +5ºС – при нормі 79ºС – становила 168ºС.

На території області проводились польові роботи, умови для сільськогосподарських робіт були сприятливі.

                                                          

Фенологія культур

Озимий ріпак – бутонізація, початок цвітіння                         

Озима пшениця – вихід в трубку

Ярі зернові –  сходи

Картопля рання -  посадка 

Плодові  –  цвітіння

 (алича, персик, абрикос – кінець цвітіння)

 

Шкідники і хвороби зернових та зернобобових культур

У посівах озимих та ярих зернових колосових культур продовжується розселення та шкідливість хлібних блішок, п’явиць, злакових мух, попелиць, цикадок, які в допороговій чисельності пошкодили 2-5% рослин. Живлення личинок хлібної жужелиці, в чисельності 0,3 екз/м.кв, осередково спостерігається в посівах озимих зернових в Снятинському районі. Личинками старшого віку пошкоджено 3 відсотки рослин.

В Галицькому районі відмічають появу шкідливих клопів (маврський, гостроголовий) на поверхні лісової підстилки. На даний час, чисельність шкідника нижче ЕПШ, однак можливі виникнення осередки підвищеної чисельності, на площах які розміщені біля лісових насаджень.

Крім того відмічаємо подальший розвиток кореневих гнилей (фузаріозна та церкоспорельозна) якими в осередках хворіють 6 відсотків рослин озимих.

Весняною інфекцією хвороб (борошниста роса, септоріоз) на 15% площ, ураженні ранні посіви озимих зернових Рогатинського району. В крайових смугах посівів в даному районі уражено 3 відсотки рослин.

У посівах озимого ячменю (Галицький район) 2% рослин уражено ринхоспоріозом.

Станом на звітну дату від хвороб оброблено 29% площ. Роботи по догляду продовжуються.

Горох та багаторічні трави. Заселення та пошкодження бульбочковими довгоносиками виявлено в Снятинському районі. Ним в допороговій чисельності пошкоджено 3 відсотки рослин в слабкому ступені.

 

Технічні культури

Продовжується заселення посівів озимого ріпаку ріпаковими квіткоїдом, прихованохоботниками, які за чисельності 1-3, максимально 8 екз. на рослину пошкодили 10% рослин у слабкому ступені. Осередки заселення хрестоцвітими блішками (ЕПШ 3-5 екз. на кв.м), прихованохоботниками (ЕПШ 5-6 жуків на рослину) до цвітіння захищають дозволеними до використання препаратами. В ясну, сонячну погоду відмічається літ біланів, інтенсивність льоту незначна. В полі зору за 10 хв. пролітає 1-2 метелики. На 5% обстежених площ культури переноспорозом, уражено 3% рослин (Снятинський, Тлумацький райони).

Комплексно посіви озимого ріпаку від шкідників та хвороб оброблено на 100 відсотках площ.

Бурякові блішки в основному зосереджений на бур’янах.

Бурякова листкова попелиця. Продовжується масове відродження личинок на гілках калини. На 1м.п. гілок нараховується до 20 личинок, виявлено поодинокі крилаті самки, які в подальшому заселятимуть сходи буряків.

 

Овочеві  культури

Хрестоцвіті блішки в чисельності 2(4) екз. на рослину, заселили хрестоцвіті культури (редиску, ранню капусту) та бур’яни.  

 

Плодові насадження

Кліматичні умови весняного періоду сприяли інтенсивному заселенню та шкідливості шкідників в плодових насадженнях, особливо в індивідуальних селянських господарствах. Так садовими довгоносиками пошкоджено 5 відсотків бруньок. Листокрутками 2 (6) відсотків суцвіть. В період цвітіння спостерігалося живлення в садах імаго ріпакового квіткоїда. Відбувається інтенсивне заселення листків попелицею, чому сприяють погодні умови.

В ягідних кущах смородини, агрусу, шкодить вогнівка, попелиця, склівка.

Травневі хрущі. Масовий літ шкідника спостерігається в Галицькому,  Тисменицькому та Тлумацькому районах. Імаго відмічається в плодових насадженнях (де на 1 дерево (слива) нараховується 68 екз.) та  посівах ріпаку.

У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.

Н.Романова  (0342) 51-13-89 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь