A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 02.05.2018 15:47
Кількість переглядів: 809

 

Прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту основних сільгоспкультур в травні   2018 року

За даними управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області: весняні контрольні обстеження сільськогосподарських та інших угідь засвідчили, що 80% чисельності популяцій шкідливих комах перезимували добре та задовільно.

 

Агрокліматичні умови квітня поточного року значною мірою скорегували звичний перебіг фітосанітарної ситуації в агроценозах області та внесли свої корективи в розвиток сільськогосподарських рослин та їх шкідливих організмів.

Різке коливання температурного режиму в другій половині квітня сповільнило розвиток та шкідливість фітофагів, які значно активізувались з потеплінням.

Багатоїдні шкідники

Серед багатоїдних шкідників найбільш потенційно небезпечними залишаються мишоподібні гризуни, личинки коваликів, травневих хрущів, підгризаючі та листогризучі совки.

 Протягом двох останніх років спостерігається помітне наростання чисельності грунтових шкідників. Однак, в Богородчанському, Галицькому, Городенківському, Надвірнянському  та Рогатинському  районах дротяники та несправжні дротяники можуть осередково завдавати шкоди зерновим, просапним, овочевим культурам повсюди.

Личинки травневих хрущів можуть шкодити у вогнищах на площах, розміщених біля багаторічних насаджень (лісів, лісосмуг та ін.).

Найважливішою передумовою збереження сходів є обробка насіння інсектицидними
або комбінованими препаратами шляхом інкрустації. За перевищення порогу
шкодочинності (ЕПШ шкідників становить перед сівбою буряків 1,5-2 екз./м2,
соняшнику 3-5 екз./м2, кукурудзи – 3 екз./м2, висадкою картоплі та розсади томатів – 5
екз./м2) слід перш за все застосовувати агротехнічні заходи боротьби (знищення бур’янів,
особливо пирію, сівба навесні у ранні строки, міжрядний обробіток
просапних).

З інсектицидів для захисту посівів від ґрунтоживучих шкідників застосовують Актару 25 WG, в.г., 1,5 г/л води на 250 рослин (замочування коренів розсади томатів, перцю, баклажанів, капусти за експозиції 90-120 хв.), Регент 20 G, г., 5-10 кг/га (внесення в ґрунт спеціальними сошниками та дозаторами під час сівби або посадки, чи суцільним способом перед сівбою з подальшим загортанням у ґрунт), Престиж 100 мл/10 л води (замочування коренів розсади томатів, перцю, баклажанів, капусти за експозиції 6-8 год., в тому числі на присадибних ділянках), Форс 1,5 G, г., 4,5-12 кг/га (внесення в рядки, лунки під час сівби та висадки в ґрунт). Ефективні багаторазові розпушування міжрядь просапних культур під час вегетації.

Проведеними весняними обстеженнями озимих зернових, ріпаку, багаторічних трав та присадибних ділянок практично повсюди в області виявлялися гусениці озимої совки за кількості 0,3-0,5екз./м2. Початок льоту метеликів можливий в першій декаді травня, гусениці розвиватимуться наприкінці травня-в червні. За оптимальних умов для метеликів (вологість повітря 70-90% за температури 15-25°С) та гусениць (температура 20- 27°С за помірної вологості) шкідник може створити осередки підвищеної чисельності та найбільше загрожуватиме посівам буряків, особливо пізніх строків сівби, забур’яненим овочевим та іншим просапним культурам.

Для зменшення чисельності совок слід застосовувати всі доступні прийоми - оптимальні строки сівби та міжрядне розпушування просапних культур; знищення бур'янів та квітучих нектароносів. Проти совок застосовують випуск трихограми на початку та в період масового відкладання яєць. Розпочинають за наявності 0,4-0,6 яйця шкідника на 1 м2. У посівах цукрових буряків, соняшнику, озимої пшениці, багаторічних трав, за кількості до 30 яєць на 1 м2, норма випуску трихограми становить 30 тис. самиць на 1 га, а за 30 і більше яєць на 1 м2 норму визначають з розрахунку – одна самиця на 10 яєць шкідника.

За появи осередків високої чисельності гусениць (ЕПШ у посівах буряків 1-2, кукурудзи, соняшнику, картоплі, інших просапних 3-8, озимої пшениці - 3 екз./м2) застосовують хімічні препарати: Арріво, к.е., 0,4 л/га, Данадим Мікс, КЕ .1 л/га, Децис Профі 25 WG,ВГ,в.г.,0,05-0,1 кг/га, Карате Зеон, 050 CS мк.с., 0,3 л/га, Пірінекс 480, КЕ, 1,2 л/га, Номолт, к.с., ,3л/га, Протеус 110, МД, 0,5-0,75 л/га. Найефективніші суміші фосфорорганічних і піретроїдних інсектицидів у половинних нормах з додаванням 3-4 кг/га сечовини. Кращі результати дають обробки у вечірні години, коли гусінь харчується на рослинах.

Незважаючи на близький до депресивного (під час весняних обстежень середня кількість становила 0,2-0,6 екз/м.кв.),  стан популяції кукурудзяного стеблового метелика на території області, шкідник залишається небезпечним і вимагає проведення постійних спостережень за його розвитком. Протягом травня личинки заляльковуватимуться, а умови під час цього процесу багато в чому визначатимуть їх розвиток. Найкраще лялечки розвиватимуться за середньодобової температури 15°С і вище та за високої відносної вологості (55-100%). Виліт перших метеликів спостерігатиметься в червні за суми ефективних температур 350°С.

Одним з найбільш ефективних методів боротьби з шкідниками є біологічний метод – випуск трихограми у 2 строки : на початок і в період масового відкладання яєць метеликом за норми 50-100 тис. самиць на 1 га.

Зернові, зернобобові культури та багаторічні трави

 Хлібні клопи (маврський, гостроголовий та  клоп шкідлива черепашка) перелітатимуть із місць зимівлі у посіви озимої пшениці, а пізніше заселятимуть ярі пшеницю та ячмінь. Поступово із крайових смуг клопи розселятимуться впродовж посівів. Після посиленого живлення клітинним соком відбуватиметься відкладання яєць, яке залежно від погодних умов, може тривати до 40 днів. При цьому середня плодючість однієї самиці коливається від декількох десятків до 200, що пов’язано з погодними умовами, якістю корму і біотичним потенціалом. У посівах за прохолодної погоди вони перебуватимуть у нижніх ярусах травостою, у вузлах кущення рослин, щілинах під грудочками ґрунту, що важливо знати при обстеженні посівів для прийняття рішення щодо захисту посівів. Для першого етапу шкідливості клопа шкідливої черепашки характерне зниження врожаю за рахунок часткового пошкодження чи повної загибелі продуктивних стебел. Найуразливіші до пошкоджень клопом рослини озимих зернових у фазах відростання та трубкування, ярих – кущіння, коли відбувається загибель центрального листа і відмирання стебла. Уколи в стебло перед і на початку колосіння спричиняють білоколосість та недорозвиненість зерна. За відсутності дощів шкідливість клопів посилюватиметься, передусім на ярих колосових культурах. За своєчасного випадання дощів і високій агротехніці шкода від клопів може бути в значній мірі ослаблена.

Після повного переселення перезимувавших клопів в посіви при перевищенні ЕПШ (2-4 і більше екз. на кв.м) під час виходу озимих зернових культур в трубку посіви захищають через обприскування актарою, в.г., 0,1-0,14 кг/га або к.с., 0,15 л/га, децисом профі, в.г., 0,04 кг/га, енжіо, мк.с., 0,18 л/га, карате зеоном, мк.с., 0,15 л/га, Бі -58 новим, к.е., 1,5 л/га та їх аналогами. Ці інсектициди ефективні і проти інших шкідників зернових культур.

Злакові мухи  (шведська)  слабко пошкоджуватимуть озимину та ярину. Весняне покоління більш небезпечне для ярої пшениці та ячменю, а також для сходів кукурудзи.

Хлібні блішки, здебільшого смугаста, поширюватимуться в озимині, але шкідливішими будуть в ярині, зокрема в разі посушливого травня. Захисні заходи проти блішок будуть доцільними здебільшого у крайових смугах або всуціль посівів зернових колосових за надпорогової їх чисельності (ЕПШ – 30-50 екз. на кв.м) та наявності інших видів шкідливих комах.

Хлібні п’явиці (переважно червоногруда, рідше синя) повсюди продовжуватимуть розвиток, відкладатимуть яйця, з яких відроджуватимуться личинки, які помірно шкодитимуть у посівах ярих пшениці, ячменю, вівса. За низької зволоженості ґрунту ймовірне зростання шкідливості фітофага у вищевказаних культурах. В разі утворення вогнищ підвищеної чисельності і шкідливості захисні заходи проводять осередково в місцях надпорогового (у фази кущіння ЕПШ  – 150-200 і більше личинок на кв.м) скупчення шкідника.

Злакові попелиці (звичайна, велика, ін.) та пшеничний трипс повсюди в озимині й ярині масово розвиватимуться за теплової вологої погоди, яка сприятиме їх підвищеній шкідливості. Харчування злакових попелиць і трипсів на зернових культурах викликає зменшення маси зернівки, що призводить до кількісних втрат врожаю пшениці. Окрім того, ці шкідники небезпечні ще й тим, що є переносниками вірусних та мікоплазмових хвороб зернових культур.

Незважаючи на слабкий осінній розвиток хвороб зернових злаків, за теплої погоди з випаданням дощів можливе значне поширення та інтенсивний розвиток борошнистої роси, септоріозу, бурої  листкової  іржі,  гельмінтоспоріозу, кореневих гнилей, які на 15% площ слабко розвивались  в квітні, посилять свій розвиток в разі випадання дощів та відносного температурного режиму (t° повітря 16-25°С),  рясних рос,  передусім в загущених посівах з високим рівнем азотного удобрення. В ярині розвиватимуться вищевказані хвороби та  інші плямистості.

В кінці фази виходу в трубку (поява прапорцевого листка) – початок формування зернівки проти вищевказаних хвороб посіви оздоровлюють  альто супер, к.е., 0,4 л/га, амістаром екстра, к.е., 0,5-0,75 л/га,  імпактом, с.к., 0,5 л/га та аналогами; колосалем, к.е., 0,75-1 л/га, рексом дуо, к.е. 0,4-0,6 л/га, фолікуром, к.е., 0,5-1 л/га, фальконом 460 ЕС, к.е. 0,6 л/га, фундазолом, з.п., 0,3-0,6 кг/га  та іншими фунгіцидами згідно діючого «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Високопродуктивні посіви доцільно оздоровлювати за наявності хвороб (1% інтенсивності ураження рослин плямистостями, 3-5% септоріозу листя та піренофорозу) та сприятливих погодних умов для розвитку хвороб.

Бульбочкові довгоносики розвиватимуться і шкодитимуть під час сходів – галуження гороху, перелітаючи з багаторічних трав за температури повітря 14-17ºС. За посушливої жаркої погоди, коли рослини затримуються в рості, слід очікувати найбільшої шкоди від жуків. На посівах гороху розвиватимуться і завдаватимуть шкоди горохові попелиця, зерноїд, трипс, комарик, інші. Дощова погода за температури повітря 24-28ºС сприятиме розвитку аскохітозу, пероноспорозу, кореневих гнилей.

Сходи гороху за наявності 10-15 жуків бульбочкових довгоносиків на кв.м обробляють блискавкою, к.е., 0,15-0,16 л/га. В період бутонізації – початку цвітіння  проти горохових зерноїда (2-3 жука на 10 п.с.), попелиць (250-300 екз. на 10 п.с.), трипса (2 екз. на квітку), плодожерки, комарика, (25-30 яєць на кв.м) посіви обробляють інсектицидами: актара, в.г., 0,1 кг/га,  фуфанон, к.е. 0,5-1,2 л/га, карате зеон, мкс.с., 0,125 л/га, акцент, к.е., 1 л/га, золон, к.е. (крім зеленого горошку), 1,4 л/га, данадим стабільний, біммер, к.е., 0,5-1 л/га, фастак, к.е., 0,15-0,25 л/га, а також дозволеним для застосування в посівах на зелений горошок  ф’юрі, в.е., 0,07-0,1 л/га. Для підвищення стійкості рослин проти хвороб застосовують фосфорно-калійні добрива.

Проростаюче  насіння і сходи  сої  слабко пошкоджуватимуться личинками  коваликів, гусеницями підгризаючих совок. Сім’ядолям та першій парі справжніх листків поодиноко шкодитимуть бульбочкові довгоносики, клопи (щитники, сліпняки), попелиці. Тепла помірно волога погода сприятиме розвитку альтернаріозу, аскохітозу, за умов прохолодної погоди розвиватимуться сім’ядольний бактеріоз, пероноспороз, церкоспороз. Під час проростання насіння за низьких температур та помірного зволоження у післясходовий період рослини сої хворітимуть фузаріозною, іншими кореневими гнилями.

Проти бульбочкових довгоносиків (8-15 жуків на кв.м), люцернового клопа (2-5 екз. на рослину), попелиць (250-300 екз. на 10 п.с.) у фазу 2-6 листочків культури посіви сої обприскують балазо 100, КЕ, 0,2-0,3 л/га,  Бі-58 новий, к.е. 0,5-1 л/га, пірінекс супер, КЕ, 0,75-1,25 л/га, сірокко, КЕ, 0,8-0,12 л/га.

Технічні культури

 За сухої сонячної погоди в посівах буряків численними і шкідливими будуть бурякові блішки, помірно шкодитимуть бурякові щитоноски, крихітка.

За надпорогової чисельності блішок 3-7, щитоносок 0,7-1,2 екз. на кв.м, крихітки – 1,5-2,5 екз. в куб. дм ґрунту обробляють актарою, в.г., 0,08 кг/га, актелліком, к.е., 1-2 л/га, фуфаноном, к.е., 1-2,5 л/га, нуреллом Д, к.е., 0,8 л/га, іншими.

За настання середньодобової температури 14-17ºС відбуватиметься заселення посівів буряка буряковою листковою попелицею. У разі заселення крайових смуг чи всього поля буряковою листковою попелицею (5% заселених рослин) проводять обприскування актелліком, к.е., золоном, к.е., 1 л/га, Бі-58 новим, к.е., 0,5-1 л/га, іншими.

У  разі ущільнення, пересихання або перезволоження ґрунту, неякісної обробки насіння, порушення агротехнічних вимог вирощування рослини хворітимуть на коренеїд.

Через розпушування міжрядь рослини оздоровлюють від коренеїду та покращують їх фізіологічний стан.

У посівах  озимого ріпаку  найшкідливішим буде ріпаковий квіткоїдПрихованохоботники, пильщики, хрестоцвіті клопи, попелиця, білани наноситимуть шкоду поодиноким рослинам у посівах. Посіви захищають наприкінці бутонізації за надпорогової чисельності фітофагів (квіткоїд, прихованохоботники 5-6 жуків на рослину) вантексом, мк.с., 0,04-0,06 л/га, децисом профі 25 WG, ВГ, 0,04-0,07 л/га, карате зеоном, мк.с, 0,15 л/га, іншими.

Оскільки квітки ріпаку є джерелом нектару для бджіл та інших корисних видів, згідно ЗУ «Про бджільництво» забороняється застосовувати засоби захисту  рослин, та здійснювати будь-які роботи,  що  можуть  призвести  до  фізичного знищення бджіл під час медозбору. Застосування засобів захисту рослин у сільському та лісовому господарстві  дозволяється  згідно з їх переліком,  затвердженим у встановленому  порядку  центральним  органом  виконавчої влади, що забезпечує  формування  державної аграрної політики. В «Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»  в посівах ріпаку проти ріпакового квіткоїда включено  інсектициди Маврік, ЕВ 0,2-0,3 л/га та Каліпсо 480 SC, КС, 0,2 л/га. За умови дотримання рекомендованих норм витрати ці препарати безпечні для бджіл та ефективні і від ряду інших комах-шкідників ріпаку. Перед, на початку, під час та наприкінці цвітіння проти квіткоїда, попелиць, капустяних прихованохоботників та стручкового комарика дозволено застосовувати моспілан, ВП, 0,1-0,12 кг/га.

Помірно тепла дощова погода сприятиме поширенню на посівах ріпаку пероноспорозу, альтернаріозу, фомозу, інших захворювань. Оздоровлюють посіви за появи ознак хвороб альєттом, з.п., 1,2-1,8 кг/га, ридомілом Голд МЦ, в.г., 2,5 кг/га, містиком, к.е., 1 л/га, штефікуром, к.с., 0,5-1,5 л/га тощо.

В посівах соняшнику за неякісної токсикації насіння та достатньої вологості ґрунту шкодитимуть дротяники, личинки хрущів та несправжні дротяники - за посухи. Також загрозу рослинам соняшнику становитимуть сірий буряковий довгоносик та мідляк піщаний (ЕПШ понад 2 екз. на кв.м), проти яких ефективні суміші фосфорорганічних і піретроїдних препаратів у половинних нормах витрат. За надмірного зволоження і помірної температури оздоровлюють посіви фунгіцидами: амістар Екстра, к.с., 0,75-1 л/га,  аканто плюс, к.с., 0,5-1 л/га, дерозал 500, КС, 1,5 л/га, голдазим 500, КС, 0,5 л/га, ефатол, з.п., 2 кг/га, замір, ЕВ, 1-1,5 л/га, консенто 450 SC, КС, 1,7-2 л/га, кустодія, КС, 1-1,2 л/га, супрім, ЕВ, 1-1,5 л/га.

Картопля та овочеві культури

 В посівах картоплі та інших  пасльонових культур основним шкідником і надалі залишається колорадський жук, чисельність якого після перезимівлі становить в середньому 1,0, максимально 2,0 екз/м.кв, У травні жуки виходитимуть з грунту і заселятимуть сходи картоплі, інших пасльонових культур. Фітофаги паруватимуться та відкладатимуть яйця. Наприкінці місяця, за оптимальних температур в межах 22-25ºС і відносної вологості повітря 70-75% очікується виплодження та шкідливість личинок.

Захищають сходи картоплі в разі заселення жуком 10% рослин. Проти личинок обприскують посіви за масової появи їх першого-другого віків та чисельності 10-20 екз. на кожній з 8-10 заселених рослин. Застосовують інсектициди: актара 240 SC, к.с., 0,07-0,09 л/га,  актара 25, в.г., 0,07-0,08 кг/га, біскайя 240 OD, МД, 0,2 л/га, версар, КЕ, 0,75 л/га, дантоп 50, ВГ,  0,03-0,035 кг/га, енжіо 247 SC, КС, 0,18 л/га, наповал, КС – 0,15л/га, конфідор 200 SL, РК, 0,15-0,2 л/га, кораген 20, КС, 0,05-0,06 л/га, інші; з біопрепаратів – актофіт, КЕ, 0,3 – 0,4 л/га.

На  капусті та інших хрестоцвітих культурах за умов сухої жаркої погоди скрізь зростатиме чисельність та шкідливість хрестоцвітих блішок. Захищають капусту в разі заселення 10% рослин по 3-5 жуків блішок на кожну через обприскування країв площі або всуціль актарою 240, к.с., 0,07-0,09 л/га, децисом F-Люкс, КЕ, 0,3 л/га, децисом профі, в.г., 0,035 кг/га, версаром, КЕ, 0,45-0,75 л/га, воліам флексі 300, КС, 0,3-0,4 л/га, суперкілом 440, КЕ, 0,45-0,75 л/га,  іншими рекомендованими інсектицидами.

Плодові насадження

 У плодових насадженнях у травні продовжуватимуть розвиток і завдаватимуть шкоди  листкам,  квіткам і зав’язі плодових дерев садові довгоносики: сірий бруньковий, яблуневий квіткоїд,  якими вже пошкоджено 2-5% бутонів на 15% заселених дерев. Личинки яблуневого квіткоїда заляльковуватимуться, а в період опадання зайвої зав’язі масово з’являтимуться молоді жуки, які прогризатимуть в нерозкритих бутонах дірки і виходитимуть назовні.

В незахищених насадженнях у період утворення зав’язі яблуні продовжуватимуть харчування гусениці яблуневої молі та розанової листокрутки.  Повсюди молоді листки та пагони заселятимуть та пошкоджуватимуть сисні шкідники (кліщі, попелиці, медяниці, щитівки і несправжні щитівки).

Відбуватиметься заляльковування гусениць яблуневої плодожерки, літ метеликів якої розпочнеться за суми ефективних температур (вище 10ºС) 90-110ºС, масовий літ – за 150-170ºС. Відкладання яєць фітофагом спостерігатиметься за відсутності опадів і вітру та температури повітря понад 16ºС у вечірні години.

Скрізь в зерняткових садах розвиватиметься борошниста роса, найсприятливіші умови для зараження якою створюватимуться за t 18-25ºС і значному насиченні повітря вологою. За наявності крапельної вологи і температури повітря 18-20ºС розвиватиметься збудник парші. Розвитку й поширенню моніліального опіку сприятимуть прохолодна (t 12-16ºС) дощова погода, тумани в період цвітіння. Масовому прояву кокомікозу, клястероспоріозу, кучерявості листків персика сприятиме прохолодна погода за значних опадів.

Відразу після закінчення цвітіння (коли опаде 75% пелюсток) зерняткові сади проти яблуневої молі, п’ядунів, попелиць та парші, моніліального опіку, борошнистої роси обприскують золоном, к.е., 3 л/га, моспіланом, ВП,  0,4-0,5 кг/га,   Бі-58 новим, к.е., 2 л/га, біммером, к.е., 0,8-2 л/га, конфідором 200 SL, РК 0,2-0,3 л/га з додаванням проти парші, борошнистої роси та інших хвороб флінта, в.г., 0,15 кг/га, скору, к.е., 0,15-0,2 л/га, топсіну М, з.п., 1-2 кг/га або терселу, в.г., 2-2,5 кг/га, інших. Проти рослиноїдних кліщів обов´язково додають аполло, КС, 0,4-0,6 л/га, ніссоран, з.п., 0,3-0,6 кг/га, ортус, к.с., 0,5-0,75 л/га. При відлові  феромонною пасткою за 7 днів спостережень 5 метеликів яблуневої плодожерки, на початку відкладання ними яєць зерняткові насадження обробляють матчем 050 ЕС, к.е., 1 л/га, номолтом, к.с., 0,5-0,7 л/га, рімоном, к.е., 0,6 л/га з додаванням проти парші, інших хвороб – дитану М-45, з.п., 2-3 кг/га, мерпану, ВГ, 1,9-2,5 кг/га, малвіну 80, ВГ, 1,8-2,5  кг/га, поліраму ДФ, в.г., 2,5 кг/га та тіовіту джет, в.г., 8 кг/га, топазу 100 ЕС, КЕ, 0,3-0,4 л/га, імпакту, к.с., 0,1-0,15 кг/га проти борошнистої роси.

У період масового льоту вишневої мухи сорти вишні й черешні середнього і пізнього строків достигання проти мухи, кокомікозу, моніліального опіку обприскують актелліком, к.е., 0,8-1,2 л/га з додаванням топсину М, з.п., 1 кг/га,  сігнуму, ВГ, 1-1,25 кг/га або фіталу, РК, 2,0 л/га.

При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися загальноприйнятих Державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої безпеки.

Н.Романова  (0342) 51-13-89 

 

 

Увага: випадки африканської чуми свиней  встановлено в Житомирській та Донецькій областях

          Головне управління Держпродспоживслужби звертає увагу жителів області на інформацію про випадки африканської чуми свиней, що нещодавно мали місце  на Житомирщині та Донеччині.                                                                                         

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, 17.04.2018 в підсобному господарстві Бердичівської виправної колонії № 70 (м. Бердичів, Житомирська область) було зареєстровано захворювання та загибель свиней.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) (м. Київ) 17.04.2018 встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 003708 п.м./18 від 17.04.2018).

Крім того, відповідно інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області, 25.04.2018 було виявлено ДНК вірус АЧС (звіт про результати дослідження № 000613 п.м./18 від 25.04.2018) на території мисливських угідь військово-цивільної адміністрації селища Зайцеве (Бахмутський район, Донецька область) при дослідженні біоматеріалу від трупів диких кабанів.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при відповідних райдержадміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.

Н.Романова  (0342) 51-13-89 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь