Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 11.05.2018 11:43
Кількість переглядів: 705

 

Інформаційне повідомлення щодо фітосанітарного стану посівів і плодових насаджень

у господарствах області на 10.05.2018 року

                                                                                         

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області інформує:  дуже тепла та суха погода, швидке наростання тепла першій декаді травня призвели до зниження відносної вологості повітря та виникнення суховіїв. Високі температури в окремі дні ускладнювали ріст і розвиток сільськогосподарських культур.

Фото без опису

Відбувалися інтенсивні витрати вологи з ґрунту та з рослин. А опади на території області розподілялись нерівномірно і випадали локально. Умови для проведення польових робіт були в основному добрими.

 

Шкідники і хвороби зернових та зернобобових культур

У посівах озимих культур, розміщених після стерньових попередників, у Снятинському, Тлумацькому, осередково інших районах, живляться личинки хлібної жужелиці старших віків, які за чисельності 0,5екз. на кв.м пошкодили 3% рослин. Місцями в Богородчанському, Галицькому, Рогатинському, Снятинському районах,  відбулось переселення шкідливих клопів на посіви озимої пшениці, де його в крайових смугах обліковують за чисельності 0,2 екз. на кв.м. переважає гостроголовий та ягідний клоп. Шкідником заселено до 30 відсотків обстежених площ. В основному заселені посіви, які знаходяться біля лісових насаджень. В подальшому слід очікувати наростання чисельності клопів, яйцекладки та шкідливості.

Повсюди розвиваються та шкодять злакові попелиці та мухи, пшеничний трипс, хлібні п’явиці інші фітофаги, де ними за допорогової чисельності пошкоджено 2-8% рослин. В подальшому підвищення температурного режиму сприятиме більш активному розвитку, розселенню й шкідливості вищезазначених шкідників.

За існуючих гідротермічних умов спостерігається прогресування хвороб озимих і ярих колосових культур, яке стримується захисними міроприємствами через обприскування посівів фунгіцидами. У посівах озимих культур найбільшого поширення набули септоріоз, борошниста роса, гельмінтоспоріоз, інші плямистості, якими на 10-45% обстежених площ уражено 2-8 % рослин.  В посівах озимого ячменю рінхоспоріозом уражено в середньому 4, максимально 10 відсотків рослин з розвитком хвороби 1 відсоток (Галицький район).

Кукурудза. Шкідливість блішок на сходах кукурудзи спостерігається в індивідуальних селянських господарствах Галицького  району. Ними в середньому пошкоджено 1 (3) відсотки рослин в чисельності 1екз/м.кв. заселено 10 відсотків площ.

Зернобобові та багаторічні трави. Спостерігається шкідливість бульбочкових довгоносиків, які за чисельності 0,5-2 екз.на м.кв. пошкодили 2-4% рослин у слабкому ступені. Розпочалось  осередкове заселення посівів попелицями. Виявляється ураження рослин конюшини - бурою плямистістю.

 

Технічні культури

Ріпаковий квіткоїд. Після проведення захисних заходів на посівах озимого ріпаку нараховується в середньому 1-3 імаго на рослину. Продовжується літ та спарювання біланів. Інтенсивність льоту 2-12 метеликів за 10 хвилин в радіусі 100м. (Снятинський район). 

Розвиток пероноспорозу проходить в основному на нижніх листках. Уражено  (4-6% рослин) в слабкій ступені.

Буряк (кормовий, столовий). Через нестачу вологи в грунті, сходи буряків є строкатими. Відбувається заселення і пошкодження буряків - буряковими блішками. Шкідником заселено і пошкоджено 10 відсотків рослин кормового і столового буряка з чисельністю 3 екз/м.кв..

 

Картопля та овочеві культури

Скрізь у плантаціях картоплі колорадський жук живиться рослинами та відкладає яйця. Шкідника виявляється по 3-6 жуки, 1-2, максимально 3 яйцекладки на 10-30% заселених рослин культури, чисельність яєчок в яйцекладці коливається в межах 12-18шт.

Хрестоцвіті блішки за чисельності 3-5екз. на рослину заселили та пошкодили 13, макс. 50% рослин редиски, ранньої та пізньої капусти. Продовжується літ та відкладання яєць капустяної (весняної) та цибулевої мухи. Спостерігається літ різної інтенсивності метеликів біланів та молі.

 

Плодові насадження

Кліматичні умови весняного періоду сприяли інтенсивному заселенню (ураженню) та шкідливості шкідників та хвороб в плодових насадженнях, особливо в індивідуальних селянських господарствах. Так садовими довгоносиками пошкоджено 3 відсотки бруньок, листокрутками 3 (5) відсотків суцвіть. Відбувається інтенсивне заселення листків попелицею, продовжується пошкодження личинками квіткоїда бутонів, пошкоджено 2-5 відсотків. Яблунева плодожерка у фазі лялечки. За температурними показниками в другій декаді можливий виліт імаго.

Ураження однорічних пагонів борошнистою росою, відмічають Рогатинський, Снятинський та Тлумацький райони,  чому сприяють погодні умови. Кучерявість листя персика відмічає Снятинський район, де уражено 5% дерев.

Кущі ягідних культур продовжує заселяти попелиця. Шкідником заселено 5, максимально 9 відсотків молодих пагонів. Охват кущів складає 25-30 відсотків. Листковою галовою попелицею заселено 10-18 відсотків кущів, 7-25 відсотків листків. На плодах агрусу прогресує американська борошниста роса.

 

Багатоїдні шкідники

Мишоподібні гризуни. В основному гризуни зосереджені в місцях резервації.

Травневі хрущі. Найвищу осередкову шкідливість та інтенсивний літ імаго відмічає Галицький, Тисменицький та Тлумацький райони, де на 1 дерево нараховується 10-50, максимально 70 екз.(Тлумацький район), охват дерев 40 відсотків. Ґрунтоживучими личинками (хрущів, коваликів) в Галицькому районі пошкоджено 2% рослин кукурудзи, ярих зернових колосових культур.

Гусениці озимої, капустяної совки та стеблового кукурудзяного метелика в стані залялькування.

У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.

Н.Романова  (0342) 51-13-89 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь