ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 14.05.2018 08:47

Головне управління статистики інформує. На початок 2018 року на Івано-Франківщині проживали 725,9 тис. жінок, що становить 52,7% наявного населення області. На кожні 100 представниць жіночої статі припадає 90 чоловіків.

Упродовж 2017 року зареєстровано 13,3 тис. пологів, з них 156 закінчилися народженням двійняток та 5 – трійнею. Загалом минулого року жінками нашого краю народжено 13,4 тис. немовлят, у тому числі 6,8 тис. хлопчиків (51%) і 6,6 тис. дівчаток (49%). У порівнянні з 2016 роком народилось менше на 806 хлопчиків, на 428 – дівчаток. Серед народжених у 2017 році 44,2% – первістки, більше третини – другі за порядком народження діти, кожне восьме немовля – третя дитина у сім’ї, решта – четверті і наступні за порядком діти. Зокрема, торік в області зареєстровано 15 випадків народження десятої і більше дитини. Середній вік матері при народженні дитини  склав 27 років, а тих, які народили першу дитину – 24 роки.

Як і раніше, найбільш активною дітородною групою у минулому році були жінки у віці 20–29 років, які народили майже дві третини малюків. Найстаршою породіллею торік була 48-річна жінка, котра народила першу дитину, а наймолодшій було 13 років.

Довідково: щорічно у другу неділю травня в Україні відзначається одне з головних родинних свят – День матері, який покликаний вшанувати маму – жінку, що дарує життя.