ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

До Дня Європи

Європейські країни – основні партнери Івано-Франківщини

у зовнішньоекономічній діяльності

Країни Європи і країни Європейського Союзу зокрема, упродовж ряду років є основними партнерами області у зовнішньоекономічній діяльності підприємств області та займають пріоритетне місце в інвестуванні економіки Івано-Франківщини.

На кінець 2017р. в економіку області з початку інвестування нерезидентами країн ЄС вкладено 831,7 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу) або 91,5% загального обсягу, у тому числі протягом останніх п’яти років ними інвестовано 407,5 млн.дол. (89%).

Із 49 країн-інвесторів області майже кожна друга є країною ЄС. Головними інвесторами виступають нерезиденти Кіпру, якими вкладено 458,4 млн.дол. США, Нідерландів (208,9 млн.дол.), Польщі (39,7 млн.дол.), Данії (31,7 млн.дол.), Німеччини (28,3 млн.дол.). Цими країнами залучено майже 85% загального обсягу акціонерного капіталу з країн ЄС за весь період вкладень.

Для іноземних інвесторів найбільш інвестиційно привабливими є  підприємства переробної промисловості, в які вкладено три чверті загального обсягу інвестицій з країн ЄС, оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (11,1%), сільського, лісового та рибного господарства (8,4%).

Важливим сегментом співпраці області з країнами Європи є зовнішня торгівля товарами та послугами. До країн Європи суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності у 2017р. відвантажено товарів на 419,2 млн.дол. США, отримано з Європи – на 372,3 млн.дол. США, що перевищило обсяги попереднього року відповідно на 23% та 20,7%.

У 2017р. до країн Європи спрямовано 63% експорту усіх товарів, у т.ч. до країн Європейського Союзу – 61,9%, де понад 80% склали поставки до Румунії, Польщі, Чехії, Німеччини, Словаччини, Італії, Нідерландів, Латвії.

До країн ЄС відвантажували, в основному, механічні та електричні машини, деревину і вироби з деревини, продукти рослинного походження, продукцію  хімічної  та  пов’язаних  з  нею  галузей  промисловості, текстильні матеріали  та  текстильні  вироби, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, мінеральні продукти. Слід зазначити, що у 2017р. порівняно з попереднім роком значно збільшився експорт продукції  хімічної  та  пов’язаних  з  нею  галузей  промисловості,  мінеральних продуктів.

Імпорт з країн Європи становив 75,7% від  загального обсягу, у т.ч. з країн Європейського Союзу - 56,6%. Понад три чверті надходжень з цієї групи країн отримано з Німеччини, Польщі, Румунії, Італії, Угорщини, Чехії.

У структурі імпорту з країн ЄС вагомі обсяги припадали на механічні  та  електричні машини, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукцію хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, масу з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби,  недорогоцінні метали та вироби з них, текстильні матеріали  та  текстильні  вироби.

Європейським країнам у 2017р. надано майже 80% від загального обсягу експорту послуг, їх обсяги у порівнянні з 2016р. збільшилися на 6,4%. Імпорт послуг  з  країн  Європи  становив  90,5% від  загального обсягу та зменшився  у порівнянні з попереднім роком на 12,1%.

Довідково: День Європи в Україні встановлено Указом Президента України від 19 квітня 2003 року і відзначається щорічно у третю суботу травня.

Довідки за телефоном: (0342) 53-35-17; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-ZEZ.htm

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2018

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Дошкільні навчальні заклади області у 2017 році

Головне управління статистики інформує. На кінець 2017 року в області функціонував 431 дошкільний навчальний заклад на 27,7 тис. місць, у яких виховувалося 36,1 тис. дітей, з них 32,8 тис. або 91% – діти у віці 3 роки і старші. У порівнянні з 2016 роком кількість закладів збільшилась на 16, а кількість дітей, що в них виховувалися, – на 1,3 тис. осіб.

Із загальної кількості дошкільних закладів 178 – ясла-садки, 150 – навчально-виховні комплекси, 103 – дитячі садки. За видами дошкільні заклади розподіляються таким чином: 405 – загального розвитку, 21 – комбіновані, 3 – санаторні, 2 – спеціальні. У 17 дошкільних навчальних закладах створені групи з короткотривалим режимом перебування, в них виховувалося 268 дітей; цілодобове перебування забезпечував один заклад для 15 дітей.

Дошкільними закладами у 2017 році в області було охоплено 43% дітей відповідного віку (в середньому по країні – 57%) проти 42% у 2016 році. Рівень охоплення дітей дошкільними закладами області у міській місцевості становив 72%, у сільській місцевості – 26%.

Завантаженість дошкільних закладів у 2017 році становила 129 дітей на 100 місць (у 2016 році – 130), у тому числі у міських поселеннях – 139, у сільській  місцевості  –  115.  У  середньому  по  державі  цей показник склав 112 дітей на 100 місць проти 113 осіб у попередньому році.

Вихованням та навчанням дошкільнят займались 4,1 тис. педагогічних працівників,   серед   них   2,8 тис. вихователів,   217  практичних   психологів,   102 вихователі-методисти та 17 соціальних педагогів. Із загальної кількості педагогічних  працівників  97,2%  становлять  жінки,  40,9%  –  особи  віком  до 35 років, 5,9% – 60 років і більше. На одного педагогічного працівника в середньому в області, як і в Україні в цілому, припадало 9 дітей.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2018

При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.