ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує
Про хвороби на зернових культурах
Опади різної інтенсивності сприяли поширенню та розвитку на зернових колосових культурах хвороб: борошнистої роси, септоріозу, бурої листкової іржі, гельмінтоспоріозу та інших плямистостей.
Щоб оздоровити та запобігти подальшому розвиткові хвороб на прапорцевому листку слід провести обробітки одним із рекомендованих і дозволених до використання в Україні фунгіцидів: топсин м 500, кс, топсин – м, зп 1-1,2 кг/га; беназол, фундазол, зп, фундазим 0,3-0,6кг/га; балеро ес, ке, ескулап ке, тіназол ке, тілт 250 ке, - 0,5л/га; імпакт К, кс, корнет кс, тюдор кс, скальпель 250, кс -0,1-0,5л/га, дерозал 500, кс, доктор кроп, кс, абсолют, кс 0,3-2л/га; фолікур 250, ев, рятівник, вг, містік супер, ке, колосаль, ке, амулет, ке 0,5-1л/га; фалькон, ке-,3-0,6л/га; амістар тріо 255 ЕS, ке- 1л/га; абакус, мк. -1,2-1,75 л/га; віртуоз, ке-0,4-0,5л/га; рекс дуо, кс 0,4-0,6л/га; колосаль КЕ 0,5л/га. та інші дозволені «Переліком…» препарати.
Захисні заходи проти хвороб по можливості можна об’єднувати з обробітками від шкідників.
Обробітки проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Не менше як за дві доби, про час та місце проведення обробітків, необхідно обов`язково попереджувати голів сільських і селищних рад та пасічників. На оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки.
При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.
Начальник управління І.М. Андрусишин
Про літ вишневої мухи та її шкідливість
Розпочався літ вишневої мухи шкідника черешень (пізні сорти) й вишень. Відродження личинок розпочнеться в кінці травня - на початку червня. Погодні умови сприяють розвитку хвороб.
Тому, у період масового льоту вишневої мухи сорти вишні й черешні середнього і пізнього строків достигання обприскують інсектицидами: – актеллік 500 ЕС, 0,8-1,2л/га, приватний сектор 12 мл на 10 л води, золон 35, 2,8 л/га, каліпсо 480 SC, 0,2-0,3 л/га, спінтор 240 SC, 0,3-0,5 л/га з додаванням від хвороб кокомікозу і плодової гнилі фунгіцидів : топсину М, з.п. 1кг/га, світчу 62,5, в.г. 0,75 – 1 кг/га або сігнуму, в.г. – 1 – 1,25 кг/га.
Обробітки пестицидами проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Не менше як за дві доби, про час та місце проведення обробітків, необхідно обов`язково попереджувати голів сільських і селищних рад та пасічників. На оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки.
При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.
Начальник управління І.М. Андрусишин