ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Щодо випадку АЧС в Рівненській області

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформує жителів Прикарпаття про випадок африканської чуми свиней,  що був зафіксований  та Рівненщині

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області 27.05.2018 в особистому підсобному господарстві (с. Гільча, Здолбунівський район, Рівненська область) було зареєстровано захворювання та загибель свиней.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Львівській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини 27.05.2018 було виявлено ДНК вірусу АЧС (звіт про результати дослідження № 000626 п.м./18 від 27.05.2018).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісій при райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.